Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Виплати забезпечено вчасно

 
Матеріальна допомога постраждалим від прориву дамби Каховської ГЕС

   - Чи маю я право отримати допомогу, якщо виїхав із зони підтоплення ДО підриву ГЕС і ДО затоплення мого населеного пункту? Одноразова матеріальна грошова допомога сплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Переважна більшість з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши абсолютно всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.
  
   Зауважимо, що ті, хто мав змогу виїхати раніше (до катастрофи на Каховській ГЕС), могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.
  
   Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де перебувала людина в цей час, вона матиме право на отримання компенсації від держави в рамках механізму “Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.
  
   - Який розмір одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалим від підриву Каховської ГЕС?
  
   Розмір допомоги складає 5 тис. грн на кожну особу, в т.ч. – на неповнолітніх дітей.
  
   - Хто визнається постраждалим від підриву Каховської ГЕС?
  
   Постраждалими визнаються ті особи, які – на момент виникнення надзвичайної ситуації, –
   ● проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
   ● перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
  
   - Куди і які документи необхідно подати для отримання допомоги?
   Заява подається особисто до органів соціального захисту.
   Також її можна передати через старосту, начальника сільської, міської військової адміністрації або уповноважену ним особу до органу соцзахисту населення. Окрім Заяви, необхідні будуть:
   - документ, що посвідчує особу, або єДокумент,
   - документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,
   - для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
  
   - Що робити, якщо документи втрачені або зіпсовані?
   Якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
  
   - Хто може подати Заяву про отримання матеріальної грошової допомоги за недієздатну особу?
   Заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник (для недієздатних осіб, яким призначено опікуна) або уповноважена особа органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, яким опікуна не призначено або втрачено з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях).
  
   - Чи можна подати заяву онлайн?
   Ні, заява подається особисто.
  
   - Як подати заяву людині, яка, за станом здоров'я, обмежена в пересуванні?
   Її можна передати через старосту, начальника сільської, міської військової адміністрації або уповноважену ним особу до органу соцзахисту населення.
  
   - Чи обмежується термін подачі заяви?
   Звернутися із заявою до органів соцзахисту можна до 31 серпня 2023 року (включно).
  
   - Наскільки швидко я отримаю кошти після подачі заяви?
   Рішення про надання матеріальної грошової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дня подання заяви.
  
   - Як можна буде отримати кошти? На банківський рахунок чи готівкою?
   Зазначені кошти можна отримати:
   1) через виплатні об’єкти Укрпошти (з доставкою додому, безпосередньо у виплатному об’єкті, на стоянках пересувних відділень, отримання коштів у готівковій формі з поточного (карткового) рахунка одержувача через платіжні термінали тощо);
   2) через установи уповноважених банків на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) з можливістю отримання готівкових коштів через встановлені платіжні термінали.
  
   - Чи можуть кошти доставити за місцем перебування людині, яка самостійно не може пересуватися?
   Так, грошова допомога може виплачуватись з доставкою додому.
  
   - Чи має право людина на отримання допомоги, якщо орендувала житло у підтопленому населеному пункті, але не має договору про оренду?
   Так, має право, за умови іншого документального підтвердження факту проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.
  
   Таким документальним підтвердженням може бути військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; документи закладів охорони здоров’я.
  
   - Чи необхідно звітувати на що саме були витрачені кошти?
   Ні, не треба.
  
   - Чи отримаю я допомогу, якщо проживав на 9-му поверсі будинку і моя квартира не постраждала, але тільки перший поверх підтопило?
  
   Так, отримаєте, якщо ваш будинок підпадає під Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, разом з переліком вулиць та адрес (за можливості), які зазнали підтоплення. Він затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями.
  

 
Постраждалі від підриву Каховської ГЕС отримають одноразову грошову допомогу від держави

   Для підтримки українців, постраждалих внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, з державного бюджету виділено понад 564 млн гривень на виплату одноразової матеріальної грошової допомоги.
  
   19 червня Уряд прийняв постанову, яка була розроблена Мінсоцполітики, та відповідно до якої, кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей отримає 5 тис. грн за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.
   Дана одноразова матеріальна грошова допомога сплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Переважна більшість з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши абсолютно всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.
   Зауважимо, що ті, хто мав змогу виїхати раніше (до катастрофи на Каховській ГЕС), могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.
   Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де перебувала людина в цей час, вона матиме право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.
   Постраждалими визнаються ті особи, які – на момент виникнення надзвичайної ситуації, –
   ● проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями
   ● перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
  
   Призначення матеріальної грошової допомоги буде здійснюватись органами соціального захисту населення.
  
   Для того, щоб отримати допомогу, постраждалому достатньо подати відповідну заяву.
  
   З документів необхідно пред’явити:
   - документ, що посвідчує особу, або єДокумент,
   - документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,
   - для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
   При цьому заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.
   Звертаємо увагу, що у випадку, якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
   Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно не пізніше, ніж до 31 серпня 2023 року (включно).
   Отримати кошти можна буде через АТ „Укрпошта” або через установи уповноважених банків з можливістю їх зняття через платіжні термінали.
   Звертаємо увагу, що призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.
   Ті громадяни, майно яких було пошкоджено внаслідок підриву греблі на Каховській ГЕС, також матимуть право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.
  

 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у січні 2023 року

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області за перший період січня 2023 року для понад 206 тисяч мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 548,8 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання;
    Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 11-12 січня 2023 року відбулось зарахування коштів через банківські установи;
   • з 12 по 25 січня 2023 року – буде проведено розрахунок через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки .
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: отримання державних соціальних допомог - що змінилось з 1 січня 2023 року?

   Виплата державних соціальних допомог – це інструмент підтримки уразливих категорій населення та охоплює понад 700 тисяч мешканців Полтавської області, що покладає безумовну відповідальність на органи соціального захисту, щодо дотримання вчасності їх призначення та нарахування.
   З метою забезпечення адресності соціальної допомоги та уникнення соціальної напруги, Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про автоматичне продовження виплат ряду державних допомог на період дії воєнного стану (Постанова від 27 грудня 2022 р. № 1460).
  

Що це означає?

Отримувачам наступних видів державних допомог НЕ ПОТРІБНО подавати новий пакет документів.
    на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
    на дітей, хворих на тяжкі захворювання,
    дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,
    особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
    особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;
    особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
   Виплата зазначених допомог у яких термін призначення закінчився, на період воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування буде продовжена автоматично.
  
  

Це розповсюджується на допомогу внутрішньо переміщеним особам?


   Виплата допомоги на проживання ВПО, як окремий вид державної допомоги, буде продовжено АВТОМАТИЧНО, адже вона призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.
  
  

Кому потрібно подавати документи?


  
   ВАЖЛИВО! Отримувачам державних допомог, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану (крім тих осіб, які проживають на території територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих територіях), з 1 січня 2023 року необхідно підтвердити право на продовження виплати адресних видів допомог та пільг, які надаються з урахування сукупного доходу та майнового стану.
   Це стосується наступних видів допомог:
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям,
    державної допомоги на дітей одиноким матерям,
    допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату
    одержувачів пільг, яким на період введення воєнного стану їх надання продовжено без додаткового звернення.
  
   Якщо заява та пакет документів на призначення допомоги на новий період уже подано раніше (після 31 липня 2022 року) та відповідно термін її отримання (6 місяців) не закінчився, то подавати нові НЕ ПОТРІБНО до закінчення терміну призначення.
  
  

Куди звертатись та подавати документи?


   Документи на призначення державних допомог можливо подати через:
    уповноважену особу відповідної територіальної громади;
    центри надання адміністративних послуг;
    управління соціального захисту населення - в містах обласного значення.
  
   Для оновлення документів, необхідних для продовження з 1 січня 2023 р. надання пільг та проведення їх перерахунку необхідно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду України, які здійснюють прийом документів за екстериторіальним принципом, тобто незалежно від місця проживання.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення поширює важливу інформацію щодо виплат державних соціальних допомог та пільг

  

   Забезпечення своєчасного призначення та виплати державних соціальних допомог мешканцям області перебуває на постійному контролі Департаменту соціального захисту населення, адже завдяки системній роботі органів соціального захисту населення близько 120 тисяч сімей області вчасно та в повному обсязі щомісяця отримую державну грошову допомогу.
   Враховуючи дію воєнного стану в країні, та відповідно до Постанови КМУ від 22.03.2022 № 214 для 15 тис. сімей, які з будь-яких причин не мали змогу звернутися за призначенням державних допомог на новий термін, управліннями соцзахисту населення забезпечено автоматичне продовження їх виплати.
   Види державних допомог, призначення яких було автоматично пролонговано:
   державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям;
   допомоги на дітей одиноким матерям; допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
   допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулнозалежнии), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму. потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
   щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплат;
   державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам інвалідністю.
   Звертаємо увагу отримувачів державних допомог та пільг на зміни у чинному законодавства (постанова КМУ від 15.11.2022 № 1320). Рішенням Уряду уточнено особливості надання державних соціальних допомог та пільг на період введення воєнного стану.
   ВАЖЛИВО! 3 1 січня 2023 року, автоматична виплата державних допомог, без звернення громадян, у період воєнного стану продовжується лише особам, які проживають на території територіальних громад, де ведуться воєнні (бойові) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
   Іншим особам виплата державних соціальних допомог, які продовжено автоматично без звернення громадян, проводиться до 31 грудня 2022 р. (включно).
   Зазначені зміни також стосуються одержувачів пільг, у яких термін отримання пільг закінчився під час воєнного стану.
   Це пільговики, у яких закінчився термін дії посвідчення, що дає право на пільги, а також пільговики, яким право на пільги визначається з урахуванням доходів і якими не надано інформації про доходи працездатних членів сімʼї для визначення такого права на наступний період (зокрема, учасники війни, багатодітні сімʼї, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3, інші категорії пільговиків).
   Для продовження виплати державних допомог та пільг з січня 2023 року такі особи повинні подати нову заяву з необхідним пакетом документів.
   Згідно норм діючого законодавства, зокрема, державна соціальна допомога малозабезпеченим сімʼям, допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця звернення.
   Звертаємо увагу! Для одержувачів державних допомог та пільг, якими вже подано заяву з необхідним пакетом документів на призначення (продовження виплати) державних допомог або пільг НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ. Таким особам звертатись додатково не потрібно, виплата допомог буде продовжена на термін визначений діючим законодавством. Документи на призначення державних допомог можливо подати через:
   уповноважену особу відповідної територіальної громади;
   центри надання адміністративних послуг;
   управління соціального захисту населення - в містах обласного значення.
  
   Для оновлення документів, необхідних для продовження з 1 січня 2023 р. надання пільг та проведення їх перерахунку необхідно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду України, які здійснюють прийом документів за екстериторіальним принципом, тобто незалежно від місця проживання.

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у листопаді 2022 року

  

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області для понад 81,2 тисяч мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 179, млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 3-4 листопада 2022 року відбудеться зарахування коштів через банківські установи;
   • з 7 по 25 листопада 2022 року – буде проведено розрахунок через виплатні об’єкти
   АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки.

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою жовтня 2022 року

  

   Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог.
   6-7 жовтня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 80,1 тис. осіб на загальну суму 178,7 млн. грн.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині вересня - початку жовтня 2022 року, сформована та направлена до Мінсоцполітики України додаткова заявка на загальну суму 7,9 млн. грн. для 1,4 тис. осіб, по наступних видах допомог:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
   Зарахування коштів за додатковою заявкою проведено одержувачам через банківські установи 18-19 жовтня 2022 року. Через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочата з 19 жовтня 2022 року, згідно графіку доставки.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує щодо державної допомоги малозабезпеченим сім’ям

  

   На сьогодні в Полтавській області майже 17 тисяч сімей отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені. З метою проведення якісної роз’яснювальної роботи, Департаментом підготовлено інформаційно-візуальні матеріалі щодо процедури та аспектів отримання державної допомоги малозабезпеченим сім’ям. .
      Хто має право на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям?
Розгорнути відповідь
   Хто входить до складу малозабезпеченої сім’ї?
Розгорнути відповідь
   Як розраховується розмір допомоги?
Розгорнути відповідь
   Куди звертатись за призначення допомоги?
Розгорнути відповідь
   Документи, які необхідні для призначення допомоги
Розгорнути відповідь
   Обставини, за яких допомога не призначається
Розгорнути відповідь
   Обставини за яких виплата допомоги припиняється
Розгорнути відповідь


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою вересня 2022 року

  

   Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог.
  6-7 вересня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 80,1 тис. осіб на загальну суму 176,3 млн. грн.
  Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині серпня - початку вересня 2022 року, сформована та направлена до Мінсоцполітики України додаткова заявка на загальну суму 8,5 млн. грн. для 1,6 тис. осіб, по наступних видах допомог:
   щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
  державної соціальної допомоги на догляд;
  тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
  оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
  Зарахування коштів за додатковою заявкою проведено одержувачам через банківські установи 15-16 вересня 2022 року .
  Через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочата з 19 вересня 2022 року, згідно графіку доставки.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: Виплата державних соціальних допомог у вересні 2022 року

  

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області для понад 80,1 тисячі мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 176,3 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • зарахування коштів через банківські установи проведено 6-7 вересня 2022 року;
   • через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 7 по 25 вересня згідно графіку доставки.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення надає відповіді на найпоширеніші запитання щодо отримання внутрішньо переміщеними особами допомоги на проживання

  

   Із введення військового стану посилилась актуальність забезпечення отримання внутрішньо переміщеними особами допомоги на проживання. Станом на сьогодні в Полтавській області проживає 198,4 тисяч осіб з числа внутрішньо переміщених.
   Виплата для внутрішньо переміщених осіб на проживання є фінансовою підтримкою від держави, яка надається особам, які після введення в країні воєнного стану (Указ Президента України від 24.02.2022 №64) перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та які визначені в переліку Розпорядження КМУ від 06.03.2022 р. № 204-р, але перебувають в Україні.
   Допомога на проживання надається внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332.
   З 01 травня 2022 року право отримувати щомісячну допомогу від держави мають наступні категорії заявників:
    громадяни, які перемістилися з територій територіальних громад, що розташовані в районах, де проводяться воєнні дії, або тих, які знаходять в тимчасової окупації чи в оточенні/блокуванні (відповідно до наказу Мінреінтеграції);
    громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які до 20.05.22 р подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія» (якщо заявка не подана до 20.05.2022 р., то подаються документи від органу місцевого самоврядування, які підтверджують факт втрати/пошкодження майна).
  
   Для отримання державної допомоги, особа має перебувати на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, що підтверджується відповідним документом (довідкою внутрішньо переміщеної особи / ВПО).
  
   19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №963, відповідно до якої внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату. Для отримання допомоги особа має до 01 жовтня 2022 року особисто звернутися до органу соцзахисту населення з відповідною заявою, а також надати інформацію (збережену на фізичних носіях), що підтверджує факт попереднього подання заяви через застосунок Дія.
  
   Алгоритм дій з отримання державної допомоги внутрішньо переміщеній особі на проживання:
   1. Стати на облік як внутрішньо переміщена особа та подати заяву на отримання допомоги разом з пакетом необхідних документів до:
   o уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;
   o в містах обласного значення – до управління соціального захисту населення;
   o подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу «Дія».
   2. Отримати виплату на власний рахунок (виплачується на банківський рахунок за стандартом IBAN), вказаний у заяві. Призначається з місяця звернення. Не включається до сукупного доходу сім’ї при наданні інших видів соціальної допомоги. Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Грошова допомога буде надходити щомісяця на кожну ВПО, вказану в заявці до призупинення або скасування воєнного стану в країні.
   Розмір виплати для ВПО на проживання становить:
   - для дорослого громадянина – 2 тис. грн;
   - для дітей та людей з інвалідністю – 3 тис.грн.
  
   Завдяки системній роботі, у серпні 2022 року управліннями соціального захисту населення і центром по нарахуванню соціальних виплат забезпечено своєчасне призначення та виплату державної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання на загальну суму 412,6 млн. грн.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення надає відповіді на найпоширеніші запитання щодо отримання державних соціальних допомог

  

   Враховуючи високу пріоритетність забезпечення виплат державних соціальних допомог, Департаментом започатковано ряд публікацій з відповідями на найпоширеніші запитання за цією тематикою.
   Першочергово поширюємо інформацію щодо Порядку виплати державних соціальних допомог під час воєнного стану.
   Відтак 07 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період воєнного стану», якою передбачено продовження виплати призначених державних соціальних допомог протягом часу дії воєнного стану плюс один місяць після його завершення.
   Тобто, якщо в період дії воєнного стану закінчився термін виплати державної соціальної допомоги, її виплата продовжується органами соціального захисту населення автоматично, звертатися та подавати документи повторно/додатково не потрібно.
   Відповідне рішення поширюється на наступні види державних допомог:
    допомога малозабезпеченим сім'ям;
    допомога на дітей одиноким матерям;
    допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
    допомога на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;
    щомісячної грошової допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
    тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
   За умови, якщо отримувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропустили строк перегляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його скасування.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата державних соціальних допомог у серпні 2022 року

  

   Забезпечення виплати державних допомог є першочерговим завданням для системи соціального захисту області.
   Завдяки системній роботі, управліннями соціального захисту населення і центром по нарахуванню соціальних виплат забезпечується своєчасне призначення та виплату понад 40 видів державних соціальних допомог та компенсацій.
   На сьогодні вказані державні допомоги отримують понад 260 тис. одержувачів, з них: 51 тис. сімей з дітьми; 16,7 тис. малозабезпечених сімей;
   18,7 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, 159,3 тис. сімей внутрішньо переміщених осіб.
   Виплата допомог за серпень 2022 року проведена вчасно та в повному обсязі на загальну суму 594,3 млн. грн.
   Наразі проводиться робота з нарахування державних допомог за вересень поточного року.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою серпня 2022 року

  

  Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог. 08 серпня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 79,7 тис. осіб.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині липня - початку серпня 2022 року, сформована заявка та направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 7,4 млн.грн. для 1,3 тис. осіб, по наступних видах допомог:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
  


Департамент соціального захисту населення   


 
Виплата державних соціальних допомог у серпні 2022 року

  

   Органами соціального захисту області забезпечено своєчасне нарахування понад 79,7 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за серпень:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
   Загальна сума нарахувань за серпень 2022 року становить 174,4млн. грн.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   - зарахування коштів через банківські установи проведено 8 серпня 2022 року;
   - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 9 по 25 серпня згідно графіку доставки.
  


  Прес-служба Департаменту
  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Виплата державних соціальних допомог у липні 2022 року

  


   Органами соціального захисту області забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог для понад 80 тисячам мешканців області.
   Загальна сума нарахувань за липень 2022 року становить 174,7 млн. грн.
   Нарахування здійснено для наступних видів державних соціальних допомог:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
    грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   6-7 липня 2022 року проведено зарахування коштів через банківські установи;
   з 7 по 25 липня - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», згідно графіку доставки.
  
  

 
Департамент соціального захисту населення інформує:
виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою червня 2022 року

   Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог.
   9 - 10 червня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 79 тис. осіб.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині травня - початку червня 2022 року, сформована заявка та 10.06.2022 року направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 7,4 млн.грн. для 1,7 тис. осіб, по наступних видах допомог:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
   Зарахування коштів за додатковою заявкою проведено одержувачам через банківські установи 24 червня 2022 року .
   Через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочата з 27 червня 2022 року.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата державних соціальних допомог у червні 2022 року

  Органами соціального захисту області забезпечено своєчасне нарахування понад 79 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за червень:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
   - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
   Загальна сума нарахувань за червень 2022 року становить 169,6 млн. грн.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   - зарахування коштів через банківські установи проведено 9-10 червня 2022 року;
   - через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 10 по 25 червня згідно графіку доставки.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата державних соціальних допомог у квітні 2022 року

  З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування понад 78 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за квітень:
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
  - державної соціальної допомоги на догляд;
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
  - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
  - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
  - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  Загальна сума нарахувань за квітень 2022 року становить 174,1 млн. грн.
  Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
  - зарахування коштів через банківські установи буде проведено 5 квітня 2022 року;
  - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 6 по 25 квітня згідно графіку доставки.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою березня 2022 року

   З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування державних соціальних допомог.
   02-03 березня 2022 року перераховані кошти по державних соціальних допомогах на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 75 тис.осіб.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині лютого - початку березня 2022 року, сформована заявка та 07.03.2022 року направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 9,4 млн.грн. для 2 тис. осіб, по наступних видах допомог:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
   Зарахування коштів за додатковою заявкою проводиться одержувачам через банківські установи 14-15 березня 2022 року (це 98 % одержувачів від загальної кількості одержувачів соціальних виплат).
   Через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочнеться з 17 березня 2022 року.
  


 
В області розпочато виплату державних соціальних допомог та компенсацій за лютий 2022 року

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації з метою забезпечення своєчасного проведення виплати державних соціальних допомог за лютий 2022 року скерована робота органів соціального захисту населення області та вжито всіх необхідних заходів: проведені нарахування, сформовані відомості для виплати та направлена заявка щодо потреби в коштах до Міністерства соціальної політики для фінансування допомог понад 73,8 тис. осіб. на загальну суму 146,8 млн.грн.
   03.02.2022р. в область надійшли кошти для проведення виплати державних соціальних допомог за лютий 2022 року.
   04.02.2022р. органами соціального захисту населення кошти перераховані на банківські установи та поштові відділення.
   Виплата допомог проводиться у спосіб, визначений одержувачами: через поштові відділення зв'язку за місцем проживання одержувача з 4 до 25 лютого згідно графіку доставки, або на рахунки одержувачів, відкритих в установах уповноважених банків, зарахування коштів по яких проводиться протягом одного операційного дня після їх перерахування, по наступних державних соціальних допомогах:
   - щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державна допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога на дітей одиноким матерям, допомога при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям;
   - державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію,;
   - державна соціальна допомога на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства;
   - державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  


 
В області проводиться виплата державних соціальних допомог у січні 2022 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за січень 2022 року.
   Державні соціальні допомоги за січень 2022 року нараховані понад 82,6 тис.осіб, в тому числі:
   сім'ям з дітьми – 29,6 тис. осіб;
   малозабезпеченим сім'ям – 5,9 тис. осіб;
   особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,6 тис. осіб;
   одиноким особам, які досягли 80-річного віку – 7,9 тис. осіб та іншим.
   Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 165,3 млн. грн.
   Органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
   Виплата допомог за січень 2022 року проводиться у спосіб, визначений одержувачами: через поштові відділення зв'язку до 25 січня згідно графіка доставки за місцем проживання; на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, кошти будуть зараховані протягом двох робочих днів.
  


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог у грудні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за грудень 2021 року. Державні соціальні допомоги за грудень 2021 року нараховані понад 77,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
   сім'ям з дітьми – 29,3 тис. осіб;
   малозабезпеченим сім'ям – 6,5 тис. осіб;
   особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,4 тис. осіб;
   одиноким особам, які досягли 80-річного віку – 7,9 тис. осіб та іншим.
   Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 149,0 млн. грн.
   6 грудня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
   Виплата допомог за грудень буде проводиться до 24 грудня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог у вересні 2021 року

Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за вересень 2021 року. Державні соціальні допомоги за вересень 2021 року нараховані понад 75,0 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
   сім'ям з дітьми – 29,5 тис. осіб;
   малозабезпеченим сім'ям – 5,1тис. осіб;
   особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,3 тис. осіб;
   одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
   Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 140,2 млн. грн.
   7 вересня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
   Виплата допомог за вересень буде проводиться до 24 вересня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в серпні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за серпень 2021 року. Державні соціальні допомоги за серпень 2021 року нараховані понад 75,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 29,5 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 5,2тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 142,6 млн. грн.
  6 серпня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за серпень буде проводиться до 25 серпня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в липні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за липень 2021 року. Державні соціальні допомоги за липень 2021 року нараховані понад 76,6 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 30,5 тис. осіб;;
  малозабезпеченим сім'ям – 5,6тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17,2 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  Для проведення виплати допомог в область надійшли кошти з державного бюджету на загальну суму 144,8 млн. грн.
  5 липня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за липень буде проводиться до 23 липня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в червні 2021 року

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за червень 2021 року. Державні соціальні допомоги за червень 2021 року нараховані понад 78,8 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,1 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 6,7тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  3 червня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 139,6 млн. грн.
  4 червня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за червень буде проводиться до 25 червня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.
  Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

 
Виплачено грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам

  За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб в області станом на 01.05.2021 року перебуває на обліку 22669 осіб (16458 сімей), у тому числі: 7,7 тис. - працездатних осіб, 3,6 тис. – дітей, 1,4 тис. – осіб з інвалідністю, 9,0 тис. – пенсіонерів.
  Органами соціального захисту населення у Полтавській області забезпечується призначення та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та інших соціальних виплат. Вказану виплату щомісячної адресної допомоги за квітень 2021 року проведено в повному обсязі 4,1 тис. сім'ям внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 7,0 млн. грн.
  У квітні 2021 року здійснено виплати державних соціальних допомог 600 внутрішньо переміщеним особам.


 
В області розпочата виплата разової грошової допомоги до 5 травня.

  21.04.2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для забезпечення проведення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня окремим пільговим категоріям громадян на загальну суму 56,1 млн. грн.
   Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в поточному році визначені наступні розміри допомоги пільговим категоріям громадян:
  1) особам з інвалідністю внаслідок війни:
  І група – 4 421 гривень;
  ІІ група – 3 906 гривень;
  ІІІ група – 3 391 гривень;
  2) учасникам бойових дій – 1491 гривень;
  3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни – 966 гривень;
  4) учасникам війни – 612 гривень.
  Всього право на виплату допомоги мають 36 тис. мешканців області.
  22 квітня 2021 року Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області для проведення виплати допомоги перераховані кошти на банківські установи та поштові відділення.
  22-23 квітня 2021 року ветеранам війни, які одержують пенсій через банківські установи буде проведена виплата шляхом зарахування коштів на їх поточні рахунки в банку.
  Іншим ветеранам війни виплата допомоги буде проведена через поштові відділення АТ «Укрпошта» за місцем їх проживання відповідно до графіку доставки.   Звертаємо увагу, що весь об'єм робіт щодо формування списків проведений на рівні Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області без звернень пільгових категорій громадян.
  В разі виникнення будь-яких питань надаємо телефон для довідок - «гаряча» телефонна лінія Департаменту:
  0-800- 50-06-20


 
В області своєчасно призначено житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року

  Органами соціального захисту населення області вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Питання надання пільг та субсидій перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації з метою своєчасного надання державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за березень 2021 року призначено 163,6 тис. сімей, в тому числі 153,8 тис. сімей у готівковій формі (88,4 тис. сімей через банківській установи; 65,4 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 9,8 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року нараховано 59,9 тис. пільговиків, в тому числі 23,9 тис. у готівковій формі (22,3 тис. пільговиків через банківській установи; 1,6 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 36 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  5 квітня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» на загальну суму 118,6 млн. грн.
  Одержувачам пільг та субсидій, які отримують допомогу через банківські установи виплата буде проведена у квітні 2021 року після надходження відповідного фінансування.


 
В області своєчасно розпочато виплату державних соціальних допомог за квітень 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за квітень 2021 року. Державні соціальні допомоги за квітень 2021 року нараховані понад 79,4 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,4 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 7,2 тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 2 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,8 тис. осіб та іншим.
  Комісією розглянуто заяви та відповідні документи 42 мешканців області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  5 квітня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 145,7 млн. грн.
  6 квітня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати будуть перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за квітень буде проводиться з 6 до 25 квітня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в лютому 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за лютий 2021 року. Державні соціальні допомоги за лютий 2021 року нараховані понад 80,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,6 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 7,3 тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,5 тис. осіб та іншим.
  3 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 136,7 млн. грн.
  4 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  17 лютого 2021 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог відповідно до додаткової заявки лютого 2021 року на загальну суму 19,9 млн.грн.
  18 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за лютий буде проводиться до 25 лютого відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.

 
В області своєчасно розпочато виплату державних соціальних допомог у грудні 2020 року

  Органами соціального захисту населення області проведено своєчасне нарахування державних соціальних допомог за грудень 2020 року.
  7 грудня 2020 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 159,7 млн. грн., що дає підстави для своєчасного та в повному обсязі проведення виплати державних соціальних допомог.
  Допомоги отримають понад 109 тисяч осіб, в тому числі 66 тисяч сімей з дітьми, 17 тисяч малозабезпечених сімей, 18 тисяч осіб з інвалідністю, 6 тисяч одиноких людей, які досягли 80-річного віку.
  Виплати буде перераховано з 8 по 25 грудня 2020 року. Одержувачам кошти надійдуть через банківські установи в одноденний термін, через поштові відділення – згідно встановленого графіка.


  Директор Департаменту соціального захисту населення Л.В. Корнієнко


 
В області розпочато виплату грошової компенсації
на придбання житла сім'ям ветеранів війни

  В межах затверджених видатків державного бюджету на поточний рік області передбачено кошти в сумі 13,6 млн. грн на реалізацію державних програм, спрямованих на забезпечення житлом шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та учасників бойових дій на території інших держав, учасників АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб.
  13.08.2020 кошти надійшли на рахунки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації і в той же день спрямовані бюджетам міст та районів на виплату грошової компенсації на придбання житла.
  Грошову компенсацію отримають 10 сімей, у тому числі:
  8 сімей осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО/ООС з міст Полтави, Кременчука, Лубен та Кобеляцького району;
  1 сім'я особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав з міста Миргорода;
  1 сім'я учасника АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб з міста Горішні Плавні.
  Сума грошової компенсації для кожної сім'ї призначається місцевими уповноваженими комісіями відповідно до норм Порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей", від 28.03.2018 № 214 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей" та від 18.04.2018 № 280 ,,Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України".
  Кошти грошової компенсації будуть зараховані органами соціального захисту населення на спеціальні рахунки, які відкрили вказані сім'ї у відділеннях ПАТ ,,Державний ощадний банк України".
  Протягом року з дати зарахування коштів, сім'ї повинні використати компенсацію на придбання самостійно обраного житла як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринках, так і шляхом інвестування в об'єкти житлового будівництва, в будь-якому населеному пункті України.
  Питання виплати грошової компенсації на придбання житла сім'ям ветеранів війни перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.

 
В області забезпечено виплату щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС

   Згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, з 2020 року запроваджено новий напрямок, яким передбачено надання щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС.
  За ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації внесено зміни до Програми, прийняті депутатським корпусом у червні 2020 року, зокрема, в частині збільшення розміру зазначеної допомоги з II кварталу до двох прожиткових мінімумів в розрахунку на одну особу (4054 грн).
  Виплата за II квартал проведена в період з 26.06.2020 року по 02.07.2020 року 10 членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС, шляхом перерахування коштів на рахунки заявників відкритих в уповноважених банках, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», згідно поданих заяв.
  Крім того, в рамках обласної соціальної Програми забезпечується виплата щомісячної допомоги 95 сім'ям з дітьми загиблих (померлих) учасників АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу.
  Враховуючи, що з 1 липня 2020 року підвищено розмір прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення (2118 грн), Департаментом спільно з Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області вжито необхідних заходів для проведення нарахування та виплати допомог у підвищених розмірах.

 
В області забезпечено безперервний процес виплат державних соціальних допомог

   Органи соціального захисту населення області в умовах карантину продовжують працювати в посиленому режимі.
  Враховуючи продовження терміну проведення карантинних заходів до 31 липня поточного року, що визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. №500, органами соціального захисту населення забезпечено процес автоматичного продовження державних соціальних допомог тим громадянам, у яких закінчився термін виплати в період дії карантину.
  Так, громадянам, які одержували такі види допомог як державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам та інші види допомог, у яких терміни виплат закінчуються, на липень поточного року виплата буде продовжена автоматично.
  Крім того, якщо особами з інвалідністю пропущено строк переогляду МСЕК та ЛКК, виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю не припиняється до закінчення строку дії карантину.
  Це майже 10 тисяч громадян, які не встигли звернутися за продовженням виплати державних соціальних допомог у зв'язку з введенням в дію карантинних заходів.
  Виплата допомог буде продовжена у розмірах, які були встановлені у попередньому періоді.
   Одночасно звертаємо увагу, що після відміни карантину органами соціального захисту населення протягом одного місяця буде проведено перерахунок розміру виплачених державних соціальних допомог на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.
  У разі коли за результатами проведеного перерахунку:
  - розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
  - не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.
  Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
  Одночасно слід зазначити, що у період карантину, за наявності обмежень, громадяни можуть обрати зручний спосіб звернення до органів соціального захисту населення:
  - через онлайн сервіси, які доступні щодо звернення для оформлення житлової субсидії, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, допомоги багатодітним сім'ям та компенсації за надання послуг «муніципальна няня»;
  - направивши документи поштою;
  - через дистанційні скриньки в органах соціального захисту населення;
  - у сільській місцевості – через уповноважених осіб об'єднаних територіальних громад, старостатів, сільських (селищних) рад.
  Крім того, про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, можливо повідомити, надіславши на адресу управління соцзахисту населення письмове звернення поштою, за допомогою засобів електронного зв'язку (електронне звернення) та телефонного зв'язку.

 
В області проведена виплата допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям.

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» та з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19 в області проведені своєчасні нарахування допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку за травень 2020 року.
  Зазначена допомога призначається на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., для дітей до 6 років – 1 779 грн., від 6 до 10 років - 2 218 грн.
  Відповідно до сформованої заявки про потребу в коштах, 29 травня 2020 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог 1749 сім'ям на загальну суму 4,3 млн. грн., що дало можливість для своєчасного та в повному обсязі проведення виплати зазначеної допомоги.
  29 травня 2020 року кошти зараховані на рахунки одержувачів в банківських установах, у зв'язку з тим, що законодавством передбачено виплату допомоги лише через банківські установи.

 
Обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області в дії

  В травні 2020 року на виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області спільно з рай (міськ) управліннями соціального захисту населення забезпечена виплата додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету окремим категоріям сімей з дітьми, зокрема:
              - щомісячної допомоги сім'ям з дітьми загиблих (померлих) учасників АТО , ООС, яким встановлено
                статус відповідно до статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
                захисту» всім сім'ям, у розмірі прожиткового мінімуму на одну особу ( 2027,00 грн. ).
              - разової грошової допомоги сім'ям, у складі яких є діти з інвалідністю, яка пов'язана з наслідками
                Чорнобильської катастрофи. Виплата проведена всім сім'ям з розрахунку по 2,5 тис. грн. кожній
                дитині з інвалідністю.

 
В області своєчасно розпочата виплата державних соціальних допомог в травні 2020 року

  В області проведені своєчасні нарахування державних соціальних допомог за травень 2020 року понад 82 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та іншим.
  06 травня 2020 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 147,2 млн. грн., що дає підстави для своєчасного та в повному обсязі проведення виплати державних соціальних допомог.
  07 травня 2020 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог проводиться з 7 по 25 травня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.

 
ВИПЛАТА ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 1 ТИСЯЧА ГРИВЕНЬ

  Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" передбачено проведення у квітні 2020 р. виплати одноразової грошової допомоги, у сумі 1 000 гривень, зокрема:
  - одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" – таким особам виплата проводиться через органи Пенсійного фонду України);
  - одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  - одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
  Слід зазначити, що вказані категорії осіб отримають матеріальну підтримку незалежно від розміру призначеної державної соціальної допомоги.
  Таких громадян перебуває на обліку в органах соціального захисту населення майже 16 тисяч.
  Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат проведено нарахування кожному одержувачу.
  Для отримання одноразової грошової допомоги звертатись до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які додаткові документи не потрібно.
  Наразі виплата вже проводиться та буде завершена до кінця квітня у спосіб отримання державної соціальної допомоги, тобто на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, чи через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта".

 
В області своєчасно розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року

   Органами соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів вжито всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне призначення та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій формі.
   2 березня 2020 року в область надійшли кошти для проведення виплати пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року.
   Одержувачам пільг та субсидій виплата проводиться у визначений їм спосіб, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунки в банківській установі. Одержувачам субсидій з числа пенсіонерів виплата житлових субсидій проводиться у спосіб отримання пенсії.
   Під дію програми житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у лютому 2020 року в області підпадає 236,1 тис. сімей.
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у готівковій формі через виплатні об'єкти Укрпошти за лютий 2020 року буде проводиться з 4 по 25 березня.
   Кошти для проведення оплати житлово-комунальних послуг у безготівковій формі будуть перераховані АТ «Державним ощадним банком України» на рахунки організацій - надавачів послуг після 18 березня 2020 року.

 
Виплата державних соціальних допомог в березні 2020 року

    В області своєчасно забезпечено нарахування державних соціальних допомог: сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям; допомога по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу; допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд; щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях, допомога на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплата послуг із здійснення патронату над дитиною за березень 2020 року.
   3 березня 2020 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог за березень 2020 року в сумі 135,7 млн.грн.
   Виплата допомог буде проведена з 4 по 25 березня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.

 
В області забезпечено виплату щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС

   Згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, з 2020 року запроваджено новий напрямок, яким передбачено надання щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС.
   Розмір допомоги складає прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу (з січня – 2027 грн.).
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області вжито необхідних заходів для проведення нарахування та виплати допомоги.
   Виплата проведена в період з 28.02.2020 року по 03.03.2020 року кожному члену сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС, шляхом перерахування коштів на рахунки уповноважених банків або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», згідно поданих заяв.

 
До 15 лютого - дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав кожен член сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   До 15 лютого - дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав кожен член сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.
   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області забезпечено виплату одноразової допомоги 315 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 500 грн. кожному на загальну суму 787,5 тис.грн.
   30.01.2020 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 
Перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з 1 січня 2020 року

   Відповідно до статті 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року одержувачам державної соціальної допомоги з числа малозабезпечених сімей підвищено розмір рівня забезпечення прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 21 % до 25% на одну особу.
   З метою виконання зазначеного Закону Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведено перерахунок допомоги малозабезпеченим сім'ям без звернення одержувачів даного виду допомоги.
   Виплата допомоги проведена малозабезпеченим сім'ям в січні 2020 року.

 
В області своєчасно розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі

   Органами соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів вжито всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне призначення та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій формі.
   Під дію програми житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грудні 2019 року підпадає 236,9 тис. сімей.
   Одержувачам субсидій з числа пенсіонерів виплата житлових субсидій проводиться у спосіб отримання пенсії, тобто через банківські установи або через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Іншим одержувачам субсидій, які мають відкриті рахунки в Ощадбанку, кошти будуть зараховані на їх рахунки, у разі відсутності банківського рахунку, виплата проводиться через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Пільговики отримають належні їм кошти нарахованих пільг у спосіб, зазначений у заяві (через банківські установи або виплатні об'єкти Укрпошти).
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у готівковій формі через виплатні об'єкти Укрпошти за грудень 2019 року проводиться з 4 по 25 січня.
   Одночасно повідомляємо, що з 1 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку».
   Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням рахунку в уповноваженому банку (при собі мати паспорт). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
   У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.
   Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг (з безготівкової на готівкову) звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.

 
Виплата державних соціальних допомог в листопаді 2019 року

   В області своєчасно проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за листопад 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 114,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 та 20 листопада 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проведена Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
Виплата державних соціальних допомог в серпні 2019 року

   В області забезпечено проведення своєчасної виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за серпень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 112,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 серпня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
Розпочато виплату грошової компенсації на придбання житла сім'ям загиблих учасників АТО/ООС, особам з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та учасників бойових дій на території інших держав, внутрішньо переміщеним особам з числа учасників АТО/ООС

   В рамках державних програм, спрямованих на забезпечення житлом окремих пільгових категорій громадян, право на пільгове забезпечення яких гарантоване Законом України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до області надійшли кошти в сумі 20,3 млн. грн., виділені відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 №418-р та 421-р.
   Кошти спрямовуються бюджетам міст Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород, Полтава та Диканського, Гадяцького, Полтавського районів для подальшого перерахування структурним підрозділам соціального захисту населення для проведення виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення 26 сім'ям, які перебувають на обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, та яким призначено грошову компенсацію відповідно до норм постанов Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719, від 28.03.2018 №214, від 18.04.2018 №280.
   Зокрема, за рахунок виплаченої грошової компенсації житло придбають: 1 сім'я загиблого учасника АТО/ООС, 16 сімей осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників АТО/ООС, 8 сімей осіб з інвалідністю війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та 1 сім'я внутрішньо переміщеної особи з числа учасників АТО/ООС.

 
Виплата державних соціальних гарантій в червні 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за червень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 109,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 та 20 червня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
Виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в червні 2019 року

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (зі змінами) в області проведена виплата зазначеної допомоги за червень 2019 року.
   13 червня 2019 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за червень 2019 року в повному обсязі
   Виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 7,3 млн. грн. понад 4,5 тис. сімей у червні проведена на їх поточні рахунки в АТ «Державний ощадний банк України».

 
В області проведена виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни

   На виконання норм Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» та постанови Кабінету Міністрів України № 237 від 20.03.2019 року «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи відповідно до статусів ветеранів війни та розмірів, визначених постановою для проведення виплати поштовими відділеннями зв'язку за місцем проживання ветеранів та для зарахування допомоги на вкладні рахунки в банківських установах.
   Станом на 26.04.2019 року виплата разової грошової допомоги проведена 41,7 тис. ветеранів війни на суму 55,0 млн. грн.
   Статтею 17-1 Закону України «По статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», передбачено, що громадяни, які набули статус згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону по 5 травня відповідного року, та які не отримали грошової допомоги, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня 2019 року.

 
Виплата державних соціальних гарантій в квітні 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за квітень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 104,7 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за квітень 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,5 млн.грн.
   05 квітня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
До дня чорнобильської трагедії кожна вдова учасника ліквідації аварії на ЧАЕС отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати одноразової допомоги 1 465 вдовам учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з розрахунку по 2 500 грн. кожному на загальну суму 3 662,5 тис.грн.
   11.04.2019 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 
Виплата державних соціальних гарантій в лютому 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за лютий 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 105,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 115,8 млн.грн.
   05 лютого 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у січні 2019 року

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків за січень 2019 року.
   Всього в області перебуває на обліку 138 прийомних сімей, 41 дитячий будинок сімейного типу, 4 патронатних сім'ї в яких виховується 510 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у січні 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,5 млн. грн.
   08 січня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 
Виплата державних соціальних гарантій в січні 2019 року

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за січень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 125,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 108,0 млн.грн.
   08 січня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Виплата державних соціальних гарантій в грудні 2018 року

    В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за грудень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 123,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за грудень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 124,4 млн.грн.
   05 грудня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у грудні 2018 року

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за грудень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 139 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 500 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у грудні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 грудня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

До дня захисника України кожен член сім'ї загиблих (померлих) учасників АТО отримав разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   В області на виконання «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» забезпечена виплата одноразової допомоги членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції - 354 особам на загальну суму 708,0тис.грн..
   Розмір допомоги на кожну особу складає 2000 грн.
   Виплата допомоги проводиться через поштові відділення за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків в першій декаді жовтня 2018 року.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за серпень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 126,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за серпень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 138,2 млн. грн..
   06 та 20 серпня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за липень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 118,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 122,2 млн.грн.
   05 та 20 липня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі. Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за липень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 118,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,4 млн.грн.
   05 липня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Виплата разової грошової допомоги сім'ям у складі яких є діти з інвалідністю, яка пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області на підставі списків наданих рай(міськ)управліннями соціального захисту населення проведена виплата 20 сім'ям у складі яких є діти з інвалідністю, яка пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, з розрахунку по 2 000,00 грн. кожній дитині з інвалідністю.
   Виплата разової грошової допомоги проведена у травні 2018 року установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за травень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 124,5 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за травень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 120,2 млн.грн.
   05 травня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за травень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 145 прийомних сімей та 43 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 523 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у травні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 травня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий 2018 року в повному обсязі :
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,1 тис. одержувачам на загальну суму 2 991,3 тис. грн.;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за березень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 124,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 123,8 млн.грн.
   7 березня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за березень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 147 прийомних сімей та 43 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 522 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у березні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 березня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі . Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведено виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за січень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 128,0 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 129,7 млн. грн..
   5 та 22 січня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання постанов Кабінету Міністрів України №1098 від 23.12.2015 року «Про соціальний захист осіб, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» та № 535 від 29.07.2015 року «Про соціальний захист осіб, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» призначено одноразову грошову допомогу 2 особам на загальну суму 218,5 тис.грн.
   28.12.2017 року зазначені кошти надійшли в область та перераховані на банківські рахунки одержувачів.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 336 від 29.04.2016 року «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей» та відповідно до рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» призначено одноразову грошову допомогу у зв'язку із інвалідністю внаслідок поранення під час участі в антитерористичній операцій 2 особам в сумі 656,8 тис.грн.
   28.12.2017 року зазначені кошти надійшли в область та перераховані на банківські рахунки одержувачів.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за грудень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 138,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за грудень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 134,0 млн. грн..
   5 та 20 грудня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 


   У грудні 2017 року з державного бюджету повністю забезпечено відшкодування підприємствам, установам, організаціям області витрат у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час особливого періоду, за 2014-2015 роки (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 (зі змінами). По всіх звітах, поданих до міськ(рай)управлінь соціального захисту населення, у 2017 році суб'єктам господарювання виплачено 11,9 млн.грн. компенсації.
   Всього в області з початку дії постанови з державного бюджету понад 600 роботодавцям компенсовано витрати у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на особливий період, на загальну суму 118,8 млн.грн.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за грудень 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 152 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 516 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у грудні 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,49 млн. грн..
   07 та 18 грудня в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі. Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,3 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 133,3 млн. грн..
   5 та 20 жовтня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р.№ 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за жовтень 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 154 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 516 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у жовтні 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн..
   06 та 17 жовтня в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,3 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,7 млн. грн..
   5 жовтня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за березень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 135,4 тис одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 138,3 млн. грн..
   6 та 20 березня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий 2017 року в повному обсязі:
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,4 тис. одержувачам на загальну суму 3 044,4 тис. грн.
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за січень 2017 року в повному обсязі:
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,4 тис одержувачам на загальну суму 3 054,7 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 143,1 млн. грн..
   6 та 20 лютого 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 117,2 млн. грн..
   6 лютого 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за лютий 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 159 прийомних сімей та 39 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 520 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у лютому 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,2 млн. грн..
   07.02.2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати разової адресної грошової допомоги 337 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 000 грн. кожному на загальну суму 674,0 тис. грн..
   09.02.2017 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за січень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,3 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,3 млн.грн.
   5 січня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 


   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за січень 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 159 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 521 дитина.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у січні 2017 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,2 млн. грн.
   11.11.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за грудень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис одержувачів зазначених видів виплат. Для здійснення виплати вказаних допомог за грудень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 123,9 млн. грн.. 5 та 8 грудня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків. Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

    В області забезпечена підготовча робота для виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за листопад 2016 року. Всього в області перебуває на обліку 162 прийомних сімей та 41 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 535 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,1 млн. грн.. 07.11.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 


    В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за листопад 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за листопад 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,11 млн. грн..
   7 листопада 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечено проведення виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за листопад 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за листопад 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,11 млн.грн.
   7 листопада 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 


   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за листопад 2016 року.
   Всього в області перебуває на обліку 162 прийомних сімей та 41 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 535 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,1 млн. грн.
   07.11.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків. <

 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за жовтень 2016 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 147,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за жовтень 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,95 млн. грн..
   5 жовтня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.


 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за липень 2016 року в повному обсязі: - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,6 тис. одержувачам на загальну суму 3 086,7 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за липень 2016 року. Всього в області перебуває на обліку 170 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 536 дітей. Для здійснення виплати зазначеної допомоги у липні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,0 млн. грн.. 07.07.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
    Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за липень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 147,2 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 96,9 млн. грн..
   5 липня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04. 03 .2002р. № 256.

 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за червень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 145,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за червень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 115,5 млн. грн..
   6 червня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.


 

   Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2016 року в повному обсязі:
 • - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,6 тис. одержувачам на загальну суму 3 080,6 тис. грн..;
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за червень 2016року.
     Всього в області перебуває на обліку 167 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 524 дитини.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у червні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,0 млн. грн..
     07.06.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   

     Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
     На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 320 від 29.04.2016 року «Про збільшення розмірів щорічної разової допомоги до 5 травня деяким категоріям громадян» забезпечена виплата доплати щорічної разової грошової допомоги наступним категоріям населення:
 • - членам сімей загиблих – 35 грн.
 • - учасникам війни – 230 грн.
     В області виготовлені документи для проведення доплати 30,9 тис. ветеранам війни на загальну суму 5,3 млн. грн..
     18 травня 2016 року в область надійшли кошти для проведення доплати.
     Виплата зазначеної допомоги буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків у травні 2016 року.

 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за травень 2016 року.
     Всього в області перебуває на обліку 165 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 528 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у травні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,96 млн. грн..
     10 травня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   

     В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за травень 2016 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 143, 9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
     Для здійснення виплат вказаних допомог за травень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 116,9 млн. грн.
     5 травня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення вплати допомог в повному обсязі.
     Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р.№256.


   

     На виконання змін та доповнень до «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки», які були затверджені на черговій обласній сесії 29 квітня 2016 року в області забезпечена виплата одноразової допомоги у 2016 році по 1 тис. грн.. на загальну суму 1 614, тис. грн. наступним категоріям населення:
     - вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1168 осіб;
     - членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в АТО – 263 особам.
     - членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів – 338 особам проведена доплата по 500 грн., (у лютому 2016 року виплачено по 500 грн);
     Виплата зазначених видів допомог буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків в травні 2016 року.


   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області проведена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за квітень 2016 року.
     Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 519 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у квітні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1, 87млн. грн..
     7 квітня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області проведена виплата державної допомоги сімям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за квітень 2016 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
     Для здійснення виплати вказаних допомог за квітень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,1 млн. грн..
     5 квітня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. №256.


   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф проведено фінансування за лютий 2016 року в повному обсязі:
     - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11666 одержувачам на загальну суму 3 112,4 тис. грн..;
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному році за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


   
  Про виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по лютий 2016 року в повному обсязі.
     14 березня 2016 року в область надійшли кошт для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 7 736 сім'ям за березень 2016 року на суму 9,6 млн. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через АТ «Ощадний банк України».
     

  Директор Департаменту праці та соціального
  захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за березень 2016 року.
     Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 518 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у березні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,86 млн. грн..
     09.03.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення вплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за березень 2016 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142, 7 тис. одержувачів зазначених видів виплат:
     Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 104,8 млн. грн..
     09 березня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечена виплата державної допомоги сімям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за грудень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 158274 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 116 377;
 • - малозабезпечені сімї – 20 389;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 954;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 795;
 • - допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1759
     Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 121,1 млн. грн..
     07 та 21 грудня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводитись установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 •  

     В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду за листопад 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 156 500 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • сім'ї з дітьми – 115 253 осіб;
 • малозабезпечені сім'ї – 19 848 осіб;
 • інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 908 осіб;
 • тимчасову допомогу на дітей – 3 742 осіб;
 • по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду – 1 749 осіб.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 124 210,5 тис. грн..
     5 та 20 листопада 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою КМУ № 256.

 •  

  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, по збавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за серпень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 171 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 514 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у серпні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
     07.08.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, по збавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за серпень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 171 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 514 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у серпні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
     07.08.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   


     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за травень 2015 року в повному обсязі за напрямками використання:
     - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12004 одержувачам на загальну суму 2419,1 тис. грн..;
     - компенсація сімям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 10 одержувачам на загальну суму 1,8 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єкта поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


   


     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районі проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по травень 2015 року в повному обсязі.
     15 червня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 6 695 сімям за червень 2015 року на суму 9,7 млн. грн.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротший термін через установи уповноважених банків.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за червень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 149788 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 109 240; - малозабезпечені сім'ї – 19 333; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 685 - тимчасову допомогу на дітей – 3 820 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1710
     Для здійснення виплати зазначених допомог за червень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 97,0 млн.грн.
     05 червня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     На виконання п. 3.2.2. обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників анти- терористичної операції на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на підставі списків наданих рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення проведена виплата 22 сім'ям у складі яких є діти – інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, з розрахунку по 500,00 грн. кожній дитині-інваліду.
     Виплата разової грошової допомоги проведена у травні 2015 року установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


   


     У травні 2015 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період" за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України, підприємствам, установам, організаціям, які подали звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, виплачено компенсацію за січень, лютий, березень 2015 року на загальну суму 13,8 млн.грн.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за травень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 147743 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 107 709; - малозабезпечені сім'ї – 18 880; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 656 - тимчасову допомогу на дітей – 3 789 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1709
     Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 98,6 млн.грн.
     05 травня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по березень 2015 року в повному обсязі.
     Всього в області проводиться виплата щомісячної адресної допомоги 11 235 сім'ям.
     20 квітня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за квітень 2015 року на суму 11, 4 млн.грн.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за квітень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 145882 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 106 449;
 • - малозабезпечені сім'ї – 18 418;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 579
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 736.
 • - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1700
     Для здійснення виплати зазначених допомог за квітень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 106,4 млн.грн.
     06 та 20 квітня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  


     В області, як на обласному так і на районних рівнях здійснюється ряд заходів щодо соціального захисту переміщених осіб.
     Станом на 21.04.2015 року статус осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції надано 26,8 тис. особам (16,9 тис. сімей).
     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» допомогу призначено 13,0 тис. сім'ям.
     Виплата щомісячної адресної допомоги проведена по квітень 2015 року, включно на суму 69,7 млн. грн.
     З метою соціальної підтримки переміщених осіб в області забезпечена робота щодо продовження виплати державних допомог за місцем фактичного проживання (перебування) зазначених сімей на підставі електронної особової справи.
     Станом на 21.04.2015 року за фактичним місцем перебування призначено та виплачуються державні соціальні допомоги 2566 особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Виплата допомог проведена по квітень 2015 року, включно.
     З метою підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в області здійснюються заходи щодо залучення коштів з інших джерел.
     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції» в області одноразова допомога виплачена 33 сім'ям, в яких виховуються діти-інваліди та сім'ї, до складу яких входять інваліди з дитинства на загальну суму 58212 грн. по 1764 грн. на сім'ю.
     В області діє Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, де окремим розділом передбачено надання матеріальної допомоги особам, які перемістилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні.
     У 2014-15 році матеріальну допомогу надано 388 сім'ям, на загальну суму 282,20 тис. грн.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за квітень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 145882 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 106 449;
 • - малозабезпечені сім'ї – 18 418;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 579
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 736.
 • - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1700
     Для здійснення виплати зазначених допомог за квітень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 96,6 млн.грн.
     06 квітня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.