Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

Надання соціальних послуг

 
Про надання соціальних послуг інтернатними закладами системи соціального захисту населення Полтавської області


  У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 14 будинків-інтернатів із них 4 – загального типу та геріатричних, 8 – психоневрологічних та 2 дитячих будинки-інтернати для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які по стану здоров'я потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування, надають соціальні послуги.
  Інтернатними закладами соціального захисту населення Полтавської області забезпечено надання соціальних послуг, відповідно до державних стандартів.
  Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці, Гадяцьким геріатричним будинком-інтернатом, Вишняківським та Хорольським будинками-інтернатами для громадян похилого віку та інвалідів забезпечено надання соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності.
  У Рашівському, Кобеляцькому, Високо-Тополянському, Грабарівському, Ліщинівському, Токарівському, Пирятинському, Кротівському психоневрологічних будинках-інтернатах надаються соціальні послуги: стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування та соціальної адаптації.
  Рашівським, Пирятинським та Ліщинівським психоневрологічними інтернатними закладами забезпечено надання послуги підтриманого проживання.
  Лішинівським психоневрологічним будинком-інтернатом надається послуга паліативного догляду.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського та Новосанжарським дитячими будинками-інтернатами забезпечено надання соціальних послуг стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування, соціальної адаптації, денного догляду та з тимчасового відпочинку для батьків.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського дитячим будинком-інтернатом додатково надається соціальна послуга підтриманого проживання, Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом – паліативного догляду.
  Тип рекомендованого інтернатного закладу, необхідність стороннього догляду по стану здоров'я, відсутність чи наявність медичних протипоказань для влаштування в будинок-інтернат визначаються лікарсько-консультативною комісією на підставі результатів медичного обстеження особи.
  Путівка на влаштування в будинок-інтернат видається Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації на підставі письмової заяви особи, яка виявила бажання влаштуватися до будинку-інтернату (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена); письмової заяви законного представника та рішення органу опіки та піклування про влаштування до інтернату (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів) та пакету документів оформленого районним управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування заявника (законного представника).
  Влаштування дитини з інвалідністю до дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно з путівкою, виданою Департаментом на підставі заяви батьків, опікунів/піклувальників, інших законних представників, керівника установи, в якій перебувала дитина з інвалідністю, про прийняття дитини з інвалідністю до будинку-інтернату та пакету документів оформленого районним управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування заявника (законного представника).

 
День знань в дитячих будинках-інтернатах


  З нагоди Дня знань, 1 вересня поточного року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення області проведено святкові заходи, з дотриманням карантинних заходів.
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбулося свято «Перший дзвоник».
  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату організовано свято "Відчинемо країну знань".
  Вихованці співали пісні, розповідали вірші, приймали участь у командних змаганнях, розвагах та, з нагоди свята, отримали солодкі дарунки.

 
Відновив роботу пункт дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги.


  28 серпня у Ліщинівському будинку-інтернаті відновив свою роботу пункт дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги. Під час вимушеної па-узи роботи пункту у мешканців та персоналу накопилося чимало запитань та проблем, тому всі з нетерпінням чекали на зустріч з юристом.
  Прийом провела начальник відділу «Кобеляцьке бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобрищева Ілона Русланівна. Вона уважно вислухала кожного відвідувача, зафіксувала їх звернення для подальшого опрацювання. Також спеціаліст порадила соціальним працівникам закладу як надійніше захистити права недієздатних мешканців будинку – інтернату, та ознайомила їх з алгорит-мом дій у справі кожного мешканця, що не можуть самостійно вирішувати свої правові питання.
  Зустріч пройшла у діловій та плодотворній атмосфері, з дотриманням карантинних заходів.

 
Вшанування пам'яті захисників України


  29 серпня поточного року у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області організовано заходи, з дотриманням карантинних заходів, щодо вшанування пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 
День Державного Прапора України та День Незалежності України в інтернатних закладах


  З нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті заходи, з дотриманням карантинних заходів, зокрема:
  Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено лекцію «Історія створення та затвердження державного Прапора та Герба України» та організовано концертну програму підопічними пансіонату, за участю ансамблю «Доля».
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано виставку дитячих художніх робіт та проведено інтелектуальну вікторину «Що я знаю про державу?». Вихованці переглянули документальний фільм «Історія Української незалежності».
  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено святковий флешмоб та конкурс малюнку на асфальті "Що для мене Україна".
  Для підопічних Хорольського будинку-інтернату організовано тематичний захід «З Днем народження, моя Держава».
  В Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено інформаційний захід «Наш стяг пшениця на полях під голубим склепінням неба».

 
ПУНКТИ ТИМЧАСОВОГО КОРИСТУВАННЯ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ –
АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ


  В Полтавській області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. В свій час їх створення, як і надання послуги «соціального таксі» стало своєрідним флагманом системи соціального захисту Полтавщини. За мету впровадженої нової соціальної послуги взято усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю, покращення якості їх життя. Проведений моніторинг вказує на 7600 користувачів пунктів тимчасового забезпечення в рік, що дає впевненість в правильності колись прийнятого рішення.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321 гарантується безоплатне надання особам з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває, в середньому, близько п'яти місяців.

  Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п'яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів, - вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

  На сьогодні пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації діють при 33 територіальних центрах області та 12 центрах надання соціальних послуг при ОТГ. Тобто, кожен район має свій пункт технічних засобів реабілітації.

  Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності.

  Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілтації потребуюча особа може, на певний час, згідно укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.
  При укладенні договору надаються наступні документи:

  ✔ заява про забезпечення засобом реабілітації;
  ✔ копія паспорту потребуючої особи;
  ✔ довідка про доходи та медичний висновок з лікарняного закладу про потребу у засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності);
  ✔ довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).

  Після закінчення строку прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

  Для отримання більш детального роз'яснення, чи отримання вичерпних відповідей на ваші запитання просимо звертатись до відділу організації надання соціальних послуг Департаменту за номером телефону: 68-12-77


 

  15.08.2020 року відсвяткувала свій 100-річний ювілей жителька Омельницької об'єднаної територіальної громади - Трушевська Єлизавета Данилівна.
  Народилася ювілярка в с. Омельник. Тут пройшло її дитинство, юність, тут зустріла своє кохання - Юхима Юхимовича, тут народилася єдина донька - Лідія. Багата Єлизавета Данилівна на онуків та правнуків, які дуже люблять та оберігають свою бабусю та прабабусю. На сьогоднішній день, Єлизавета Данилівна залишається такою ж доброю, мудрою та енергійною людиною, не дивлячись на поважний вік.
  Вітання ювілярки відбулося у приміщенні КСК "ДИВОГРАЙ" с. Омельник.
  До привітань долучились рідні, друзі, знайомі, депутат районного округу - Гнєдаш Інна Володимирівна, член виконавчого комітету, представник Агрофірми ім. Т. Г. Шевченка - Самойленко Іван Анатолійович , голова районної Ради ветеранів - Щербуха Олексій Васильович, голова Ради ветеранів Омельницької с/р - Мельник Людмила Анатоліївна, голова Кременчуцької РДА - Пиріг Андрій Миколайович та заключне привітальне слово з щирими привітальними словами до іменинниці звернулась голова Омельницької ОТГ - Шереметьєва Олександра Іванівна.

 
ВІДЗНАЧЕНО ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ В БУДИНКАХ-ІНТЕРНАНАХ

  В будинках-інтернатах системи соціального захисту населення з нагоди відзначення Дня Конституції України проведено, враховуючи заходи безпеки, пов'язані з розповсюдженням вірусної інфекції Govid-19 тематичні заходи: перегляд документальних фільмів щодо маловідомих фактів про Конституцію України як головний закон країни, проведення виставок творчих робіт, змагань.
  Для підопічних та вихованців інтернатних установ влаштовано святкові обіди.

 
БУДНІ ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ

  В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці на повному державному утриманні проживає 207 осіб. Всі підопічні є людьми поважного віку, які, переважно, не мають родин.
  Понад 113 осіб - тяжкохворі, прикуті до ліжка. На належному рівні їм надається медична допомога, забезпечено цілодобовий догляд. Персоналом пансіонату влітку, в ранкові та вечірні години, ініціюється вивезення лежачих підопічних на вулицю, що значно покращує емоційний стан людей, прикутих хворобою до ліжка.

 
ВИХОВАНЦІ ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВ СВЯТКУВАЛИ ТА РОЗВАЖАЛИСЬ

  У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають дитяче свято – День захисту дітей.
  Для дітей з інвалідністю Новосанжарського та Зіньківського ім. О.В. Синяговського дитячих будинків-інтернатів, дотримуючись належних умов карантину, проведено тематичні заходи, зокрема: для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс «Розмалюй своє літо», виставку робіт «Подорож до країни дитинства» та музичний флешмоб «Всі діти різні і при тому неповторні», вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату змагались у різноманітних вікторинах, брали участь в тематичних конкурсах.
  Цей день є незабутнім та особливим для дітей, - наповненим мріями та радісним очікуванням нових літніх вражень.
  Всі діти пригощались смаколиками та отримували подарунки.

 
16.05.2020 року головою Мачухівської сільської об'єднаної територіальної громади Валерієм Білоконем організовано привітання Шкуть Євдокії Сергіївни зі 105 річним ювілеєм.

 
СІНІЧЕНКО ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА

  18 років несе тепло свого серця, свою працю та співчуття до ближнього Любов Анатоліївна Сініченко – соціальний працівник територіального центру соціального обслуговування Карлівського району, що на Полтавщині.
  За будь-якої погоди ця чарівна, усміхнена жінка щодня поспішає до домівок своїх підопічних: принесе продукти, ліки, оплатить комунальні послуги, прибере оселю. На обслуговуванні у Любов Анатоліївни перебуває сім підопічних. Для кожного з них знайдеться у неї добре слово, увага та розуміння. Людям, переважно, з непростою долею, цього буває достатньо, щоб зігріти старість та розрадити самоту. В територіальному центрі соціального обслуговування подбали, щоб кожний соціальний працівник був забезпечений зручним засобом пересування - велосипедом, адже швидке переміщення значно економить час та дає можливість відвідати кожного підопічного щодня. Вже не один рік в районі свої послуги надає «соціальне таксі» - спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю. З початку року його послугами скористались більше 120 осіб. В умовах карантину, захищені засобами захисту, соціальні працівники не переривали свою роботу, підтримуючи стареньких. Любов Анатоліївна була серед них, адже як залишиш своїх підопічних, багатьом з яких виповнилось 80 і більше років. «Відданість справі - життєве кредо нашої героїні. Терпінням, любов'ю та наполегливістю можна досягти вагомих успіхів у роботі - переконана Любов Анатоліївна Сініченко. Жінка на фото, з усмішкою на вустах, що вміє дарувати тепло іншим - успішна і щаслива людина, яка має вірних друзі, люблячу родину, улюблену роботу.

ЄЛЕНКО СВІТЛАНА ФЕДОРІВНА

   «Моя помічниця», «світлий промінчик» - саме так називають підопічні соціальну працівницю Карлівського територіального центру соціального обслуговування, що на Полтавщині, Світлану Федорівну Єленко. Справді «велике серце» має Світлана Федорівна, любові в якому вистачає і для родини, і для своїх стареньких. Особливий дар має ця жінка – створювати навколо себе атмосферу добра та необхідність бути потрібною людям. Кожного дня, ось уже вісім років, долаючи кілька кілометрів, жінка надає допомогу стареньким, адже у кожного з підопічних своя дієта, набір ліків, режим харчування. Щодня Світлана Федорівна готує їм щось свіженьке, смачненьке - кожному своє. За графіком допомагає приймати ліки. На обслуговуванні у Світлани Федорівни перебуває сім підопічних. Завжди поспішає соцпрацівниця до своїх стареньких, бо знає, що всі вони на неї чекають: одному їсти приготувати, другому – одяг випрати, третьому ліки купити чи комунальні послуги оплатити.

  Одинокі престарілі, з числа осіб з інвалідністю, за потреби, повністю забезпечені технічними засобами реабілітації. При територіальному центрі працює пункт прокату засобів реабілітації, послугами якого за I квартал 2020 року скористалось 144 особи. Також, при територіальному центрі працює перукар, який на безоплатній основі обслуговує одиноких престарілих жителів району. За I квартал 2020 року його послугами скористались 136 бажаючих. Для Світлани Федорівни рушійною силою в нелегкій роботі є бажання робити добро і приносити користь людям. Важко навіть уявити, скільки вона зробила добрих справ за цей невеликий проміжок часу, скільки одиноких сердець знайшло прихисток, тепло і увагу завдяки її небайдужості і турботі. Дякуємо пані Любові та пані Світлані за прекрасну роботу і бажаємо міцного здоров'я.

 
ПІДОПІЧНІ ЛІЩИНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В СПАРТАКІАДІ

    Мешканці Ліщинівського будинку–інтернату взяли участь у відкритій міській спартакіаді з рекреаційних видів спорту що проводилась у місті Кременчуці.
    Захід приурочено 27-й річниці Кременчуцького міського товариства інвалідів.
    Метою проведення змагань стало залучення людей з інвалідністю до занять фізичною культурою та спортом, як ефективного засобу реабілітації.
    Учасники змагалися у 6 видах спорту: «Дартс», «Бомбаскет», «Бочче», «Кеглі», «Легка атлетика» та «Рибалка».

 
Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.
   Допомога надаватиметься у таких розмірах:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - I група – 4 120 гривень;
   - II група – 3 640 гривень;
   - III група – 3 160 гривень;
   2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 390 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.
    Районними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проводиться вся підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.
   Звертатися з питань виплати допомоги чи подавати будь-які документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
   Цього року грошову допомогу отримають близько 46 тис. осіб, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде проведена у визначений законодавством термін - до 5 травня поточного року через відділення поштового зв'язку за місцем проживання або банківські установи (для пенсіонерів у спосіб отримання пенсії).

 
ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПРОВЕДЕНО ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД

   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено захід «Яскраві барви святого Валентина» на якому вони вчилися майстерно виготовляти тематичні вироби.

 

   До Дня закоханих проведено тематичні заходи в інтернатних установах області. Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематичний вечір «З любові починається життя!», влаштовано виставку творчих робіт підопічних.

 

   Семенівським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для своїх відвідувачів проведено захід присвячений Стрітенню Господньому.
   За участю слухачів «Університету третього віку», - учасників ансамблю «Горлиця», глядачі мали змогу зануритися у світ обрядових магічних пісень та звичаїв, ознайомитись з історією походження та традиціями святкування Стрітення. Дійство супроводжувалося змістовним та цікавим відеоматеріалом.

 

   23 січня 2020 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради пройшов турнір із шашок, серед відвідувачів територіального центру. Проходив турнір на базі Полтавського центру «Спорт для всіх»». По закінченню турніру учасникам були вручені дипломи та медалі і побажали всім гравцям успіхів, нових перемог та й надалі розвивати свою майстерність.

 

   13 січня 2020 року Великобагачанським територіальним центром соціального обслуговування для своїх підопічних проведено святкування Щедрого вечора.
   Переглянуто концертну програму вокального ансамблю «Веселка» відділення денного перебування Великобагачанського територіального центру. Заслухано українські народні обрядові щедрівки вокального тріо із села Затін Великобагачанського району

 

   Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці з нагоди новорічних свят концертну програму підготував ансамбль «Горицвіт» Полтавського центру професійно-технічної освіти.

 

   Святою вечерею, колядками, смачною кутею зустрічали Різдво Христове вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.

 

   Новорічний ранок проведено для відвідувачів Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Не перший раз в його створенні беруть участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти чудово проводили час: гралися, брали участь в конкурсах, водили хороводи, веселилися, отримували подарунки та заохочувальні призи.

 

   Для віруючих вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату облаштовано кімнату духовності.
   З нагоди дня пам'яті Миколая Чудотворця разом з отцем Олексієм вихованки мали змогу провести молебінь.

 

   Святковим настроєм день Святого Миколая зустріли підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Переглянуто концертну програму. Кожен підопічний отримав солодкі подарунки.

 

   Святковими заходами, концертною програмою відзначили вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату день Святого Миколая. Дітей відвідали благодійники, меценати та добрі люди, які за покликом серця вирішили привітати хлопців зі святом.

 

   18 грудня 2019 року Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю провів святковий захід до дня Святого Миколая.
   У проведені заходу взяли участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського, які подарували присутнім зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали та фотографувалися з казковими героями.
   По закінченню свята діти отримали солодощі.

 

   18 грудня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали гості - артисти Полтавського обласного театру ляльок з новорічною розважальною програмою «Насправді Дід Мороз існує». Казкові герої створили чудовий настрій та подарували зимову казку. Вихованки грали у веселі ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися. Найдорожчою нагородою для артистів стали бурхливі оплески глядачів.

 

   З нагоди Дня святого Миколая привітання та солодкі подарунки отримували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, яких привітала зі святом директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко.

 

   З нагоди Дня людей з обмеженими фізичними можливостями територіальними центрами соціального обслуговування області, з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, проведено різноманітні заходи.

 

   Товариством Червоного Хреста України нещодавно проведено тренінг з соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради щодо надання першої домедичної допомоги у повсякденному житті та під час надзвичайних ситуацій.
   Відпрацьовано чіткий алгоритм надання правильної, негайної домедичної допомоги при зупинці серця, кровотечах, переломах, опіках.
   За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%.

 
У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено флешмоб "Зроби фото з хусткою"

   З нагоди Всеукраїнського дня української хустки та з метою збереження та відновлення українських традицій, адже саме хустка з давніх-давен слугувала оберегом, символом любові й злагоди, вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення залучилися до флешмобу "Зроби фото з хусткою".

 

   6 грудня 2019 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено майстер-клас з розпису новорічно-різдвяних пряників. Підопічні власноруч навчились створювати орнаменти та ознайомились з технікою та історією виникнення розпису пряників.

 

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського проведено виховну годину «Дивіться на нас, як на рівних», організовано виставку дитячих робіт «Повір у себе», кращі з яких були представлені на виставці виробів у Зіньківському районному будинку-культури.
   Проведено пісенно-творче свято «Таланти дитячого будинку – 2019!» Талановиті діти, за підсумками культурно-масових заходів, спортивних змагань, конкурсів, творчих мистецьких робіт нагороджені грамотами.
   Учасниками заходу були й численні гості та спонсори: Оксана Стефанішин та представники БФ «Хелп Груп» на чолі з керівником Давидом Джалагонія, засновник і керівник громадської організації ветеранів і учасників бойових дій АТО в м. Зіньків – Михайло Дубина. Вихованцям інтернатної установи подаровано подарунки.

 

   З нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю задля привернення уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю проведено тематичні заходи в Пирятинському та Грабарівському психоневрологічних будинках-інтернатах.

 

   Міжнародний день людей з інвалідністю зібрав в стінах Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю малечу, що має певні проблеми зі здоров'ям.
   Студентами Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського підготовлено цікаву програму, що подарувала дітям гарний настрій.
   Відвідувачі центру прийняли участь у різних конкурсах та іграх: гралися з героями мультфільмів, отримували подарунки від спонсорів, благодійників.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено в Гадяцькому геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, які покликані на привернення уваги спільноти до проблем осіб з інвалідністю.
   Підготовлено концертну програму та тематичні заходи.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю проведено в Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   Організовано концертну програму за участю підопічних, гру в шахи, тематичну виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж талантів».

 

   На Полтавщині з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю та з метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю у всіх інтернатних установах області проведено заходи, зустрічі з благодійниками, волонтерами, громадськими діячами.
   Підготовлено концертну програму, вручено подарунки.

 

   3 грудня 2019 р. вся світова спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю чим засвідчує увагу до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
   Цього дня о 10.00 годині для користування осіб з інвалідністю, які є підопічними територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації вручено новий легковий автомобіль, спеціалізований FIAT DUKATO VIN пасажирський з метою перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату в рамках послуги «соціальне таксі».
   Придбання спецавтомобіля здійснено на умовах співфінансування з обласного та районного бюджетів в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки».

 
НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ТАЛАНТІВ

   Днями в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи його директора А.М. Шкарбана проведено фестиваль талантів. Участь у заході взяли не лише підопічні установи, а й працівники закладу зі своїми дітьми.
   Розпочався фестиваль із невеликого концерту, на якому всі присутні познайомилися із творчою сім'єю Петрових. Мама працює молодшою медичною сестрою, а у вільний від роботи час не тільки сама займається творчістю, а й активно залучає до неї дітей Ксюшу та Андрійка. Мама та донька гарно співали, а Андрій віртуозно грав на скрипці. Захоплення у глядачів викликав виступ у виконанні Марії Петрової та Тетяни Мінаєвої. Тепло зустрічали глядачі й пісні у виконанні молодшої медичної сестри Тетяни Корінь.
   По закінченні концерту переглянуто виставку робіт виготовлених руками працівників закладу. З зацікавленістю і захопленням розглядали мешканці твори майстринь художньої вишивки Тетяни Киньки, Анни Горбенко, Аліни Довбні, Марії Петрової. Наталя Жук представила на осуд глядача вироби вив'язані спицями, а Ольга Стогній – крючком. Захоплення викликала колекція браслетів, яку створила разом із своєю донькою швачка закладу Катерина Бєлан. Кумедних звірят вив'язала крючком Ольга Кузема. Алла Кирдан та Олена Вінніченко представили великодній розпис та ландшафтний дизайн, а Марія Петрова-живопис .

 

   28 листопада 2019 року о 10.00 годині за участі керівництва області та міста Полтави, громадськості, відвідувачів територіального центру соціального обслуговування Шевченківської районної у м. Полтаві ради відбулось вручення спецавтомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями в рамках послуги «соціальне таксі».
   Спеціалізований автомобіль «Volkswagen Crafter 35» придбано на умовах співфінансування за кошти обласного та міського бюджету відповідно до «Обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області» .
   Автомобіль обладнаний підйомною платформою та розрахований на 8 посадкових місць та 3 місця для перевезення громадян, які пересуваються на візках.
   На даний час у Шевченківському районі м. Полтави проживає 8000 тис осіб з інвалідністю, 312 – громадяни, які пересуваються за допомогою крісел колісних.

 
Участь директорів будинків-інтернатів в семінарі

   26 листопада 2019 року директори будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області прийняли участь в семінарі «Правові та практичні аспекти захисту персональних даних», який організований регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Вірою Яковенко.

 

   На виконання Плану заходів щодо відзначення в області Дня Гідності та Свободи, Дня пам'яті жертв голодоморів адміністраціями будинків-інтернатів області за участю їх підопічних та вихованців, волонтерів, студентської молоді, громадських та благодійних організацій проведено урочисті та культурно-мистецькі заходи.

 
В м. Кременчук проведено благодійну акцію «Святий Миколай – дітям»

   21 листопада вихованці Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю прийняли участь у міській благодійній акції «Святий Миколай – дітям». З розважальною програмою виступили представники молодіжного парламенту, в програмі виступу була цікава тематична вистава та концертні номери.
   Діти писали листи та малювали малюнки Святому Миколаю.
   Організатори акції пригостили дітлахів солодощами та подарували сувеніри.
   З радістю і очікуванням подарунків від Святого Миколая закінчилося свято.

 
Відзначення Всесвітнього дня дитини

   20 листопада 2019 року в дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано урочисті заходи з нагоди Всесвітнього дня дитини.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано концертні програми, проведено конкурси малюнків та виставки дитячих творчих робіт.
   Вихованців пригощали святковим обідом та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 
Благодійний візит

   19 листопада поточного року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завітали з дарунками та пісенними вітаннями студенти Полтавської державної аграрної академії.
   Діти подякували гостям за дарунки і привітали їх віршами, піснями і музичною композицією на ложках, а на згадку подарували вироби, створені власноруч.
   В залі тамувала весела атмосфера. Після концерту було організовано настільні та рухливі ігри.

 

   15 листопада поточного року заступником голови облдержадміністрації, головою Ради з питань соціального захисту бездомних осіб Олегом Пругло проведено засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним «Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років щодо соціального захисту бездомних осіб».
   На засіданні заслухано інформацію про здійснення соціального захисту бездомних осіб установами соціального захисту Полтавської області.
   Крім того, оголошено про готовність до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Центру адаптації для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі та розгортання наметів на час сильних морозів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.
   Під час засідання затверджено рекомендації Ради з питань соціального захисту бездомних осіб та направлено до виконання уповноваженим органам.

 
На Полтавщині забезпечено поповнення банку технічних та інших засобів реабілітації

   Соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 36 територіальних центрів соціального обслуговування та 9 центрів надання соціальних послуг.
   Однією з послуг, яка користується попитом, є забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для тимчасового користування. Зазначена послуга в області надається територіальними центрами соціального обслуговування з 2009 року, що дозволяє підтримувати та поліпшувати фізичний стан осіб з інвалідністю.
   Банк технічних та інших засобів реабілітації створено шляхом передачі територіальним центрам засобів структурними підрозділами соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, придбання за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших надходжень, зокрема благодійної або гуманітарної допомоги. Вцілому в області забезпечено наявність 6,3 тис. одиниць засобів реабілітації (крісла колісні, палиці, милиці, ходунки та інше).
   Щорічно послугами із забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації користуються понад 4 тис. осіб.
   Територіальні центри та центри надання соціальних послуг постійно працюють над поповненням банку технічних та інших засобів реабілітації. Так, у поточному році на придбання технічних та інших засобів реабілітації використано понад 400,0 тис. грн. коштів місцевих бюджетів.
   Крім того, територіальному центру Хорольського району вдалося залучити кошти державного бюджету на загальну суму 200,0 тис. грн. та придбати 20 крісел колісних, інше обладнання.

 
В Полтавській області поповнено автопарк «соціального таксі» сучасними спецавтомобілями

    Однією із послуг, що надається територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є послуга «соціальне таксі».
   Дана послуга дає змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю не бути заручниками домівок та вирішувати свої медичні, соціальні та реабілітаційні потреби.
   В рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» на умовах співфінансування з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад у розмірі 50 відсотків вартості мікроавтобусів, в 2019 році придбано два спецавтомобілі територіальним центрам Шевченківського району м. Полтава та Глобинського району за кошти обласного та місцевих бюджетів.

 
День захисника України та День Українського козацтва в інтернатних установах

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва проведено урочисті заходи, зокрема:
   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено свято «Мужності та відваги», конкурс малюнків серед вихованок та працівників закладу та майстер-клас по виготовленню вітальних листівок та декоративних свічок.
   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано і проведено концерт «Присягу двічі не дають». Вихованці і працівники закладу в концертній програмі читали вірші і співали пісні про героїв - захисників України. Звучали пісні у виконанні дуетів вихованців «Веселі парубки» та «Одна родина». Всіх загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

 

   У Ліщинівському будинку-інтернаті відбулося «Свято урожаю».
   Кожен структурний підрозділ підготував композицію із природних матеріалів. Фантазії конкурсантів можна тільки позаздрити.
   Використовуючи дари щедрої української землі створено справжні шедеври мистецтва.

 

   До дня Покрови Пресвятої Богородиці, , Дня Захисника України та Дня козацтва для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано концертну програму.

 
ПОДАРУНОК ДЛЯ МУДРИХ ТА ПОВАЖНИХ

   Для людей поважного віку особливим та корисним є перебування на свіжому повітрі.
   Слухачі Університету третього віку територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Хорольської РДА щотижня відвідують заняття і досить тривалий період цих занять припадає на спекотні весняні, літні та осінні дні.
   З метою покращення умов проведення занять та у зв'язку запровадження факультету «Основ здорового способу життя» з практичними заняттями на свіжому повітрі - гімнастика, рухливі вправи, облаштовано літній майданчик. Наразі проводиться робота щодо висадки квітів на клумби навколо майданчика.

 
Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області

   З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана 1 жовтня 2019 року в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи:
   Для мешканців Гадяцького геріатричного будинку-інтернату організовано концертну програму вихованцями Зінківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського за участю дуету «Одна родина» та ансамблю ложкарів «Переливи». Вихованцями дитячого будинку-інтернату вручено пам'ятні сувеніри виготовлені своїми руками.
   У Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведено святковий концерт «Шануймо мудрості літа».
   Для підопічних Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів організовано концерт за участю аматорського жіночого ансамблю «Світанок».
   В Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано тематичну виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж талантів», виготовлених власноруч підопічними.
   З нагоди свята для підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату проведено святковий концерт із залученням Народного хору «Ветеран» Кобеляцького районного центру культури та дозвілля.
   В Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено творчий вечір «Мені не хочеться сивіти».
   Підопічним інтернатних закладів вручено подарункові набори.
   Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування привітали зі святом мешканців будинків-інтернатів.

 

   1 жовтня 2019 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відвідали активну конюшню «Eguiland», що знаходиться в селі Головачі Полтавського району.
   Вихованки годували та їздили на конях, милуючись осінніми краєвидами.
   Захід організовано з метою проведення психологічної реабілітації, покращення емоційного стану вихованок.

 
Територіальні центри соціального обслуговування та центри надання соціальних послуг області відзначали Міжнародний день громадян похилого віку, День ветерана

   З метою шанобливого ставлення та привернення уваги до проблем людей похилого віку в територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг області, до Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана, проведено ряд заходів. Зокрема, проведено: тематичні вечори, святкові концерти, виставки творчих робіт, декоративно-прикладного мистецтва та ручних поробок. Громадян похилого віку частували чаєм та солодощами. Зігріли їх душі щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості.
   Організовано відвідування та привітання ветеранів за місцем проживання та перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в лікувальних закладах.

 
Автопарк «соціального таксі» Полтавщини поповнився ще одним спецавтомобілем

   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, в Полтавській області територіальними центрами соціального обслуговування та центром надання соціальних послуг надається послуга «соціального таксі», яка користується значним попитом серед населення.
   Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах області.
   30 вересня 2019 року, напередодні Міжнародного дня громадян похилого віку, дня ветерана, Шишацькій селищній раді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Ключі від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги «соціальне таксі», голові Шишацької селищної ради Олександру Тутці, вручив директор Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Олександр Дяченко.
   В поточному році, Міністерством соціальної політики України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №189 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», Білоцерківській ОТГ вже передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Крім того, в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання 5 мікроавтобусів обладнаних підйомниками. Спецавтотранспорт придбано: Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районам та Пришибській ОТГ на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
   В 2019 році дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. В поточному році Шевченківському району м. Полтава та Глобинському району виділено кошти на придбання спецавтотранспорту.
   Поновлення автопарку сприяє покращенню якості надання автотранспортних послуг.

 
ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ЧЕРЕЗ АРТ-ТЕРАПІЮ

   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті волонтером Лукечею Ольгою проведено заняття з арт-терапії.
   Арт-терапія – вид психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. За допомогою фарб учасники заняття малювали свої внутрішні бажання і задуми.
   Участь у заході взяли 12 підопічних відділення підтриманого проживання будинку-інтернату. З метою забезпечення організації надання соціальної послуги підтриманого проживання повнолітнім особам з інвалідністю з фізичними, розумовими та/або психічними порушеннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування на базі Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату з 2017 року функціонує відділення підтриманого проживання осіб з інвалідністю. У відділенні проводиться робота з соціально-побутової адаптації, формування та підтримання навичок самообслуговування.
   Дружня творча атмосфера заняття дала змогу кожному розкрити себе.

 
На Полтавщині відбувся обласний фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   27 вересня 2019 року проведено ХІ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Міжнародному дню людей похилого віку та дню ветерана.
   У святковому концерті взяли участь творчі колективи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з дванадцяти районів області (Подільського, Шевченківського, Київського районів м.Полтава, м. Горішні Плавні, Машівського, Оржицького, Гадяцького, Чутівського, Решетилівського, Диканського, Миргородського, Хорольського районів).
   Організовано виставку рукоділля, роботи якої високо оцінили як учасники фестивалю, так і мешканці м.Полтава.

 
ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ ВИХОВАНЦІВ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О. В. Синяговського, на базі навчально-виховного підрозділу вихованці установи проходять заняття з виробничого навчання.
   Інструктори з праці навчають вихованців виготовляти різноманітні вироби з деревини, конструювати макети автомобільної та авіаційної техніки.
   В приміщенні навчально-виховного підрозділу знаходиться кімната бібліотеки, в якій вихованці залюбки читають і переглядають художню та навчальну літературу.

 
В Котелевському районі покращено матеріально-технічну базу територіального центру соціального обслуговування

   За підтримки депутата Обласної ради Горжія Ігора Григоровича, з Фонду розвитку території області, територіальному центру надання соціальних послуг Котелевського району виділено кошти в сумі 135 тис. грн. для придбання двадцяти двох велосипедів. Нові транспортні засоби полегшать роботу соціальним робітникам та сприятимуть покращенню якості надання соціальних послуг.
   Завдяки співпраці територіального центру з директором «Будівельної компанії «Комбінату виробничих підприємств»» Іващенком Сергієм Васильовичем, підопічні філії відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання села Велика Рублівка, отримали благодійну допомогу у вигляді дизельного генератора на 6 кВт на суму 17,8 тис.грн.

 
На Полтавщині проведено семінар «Співробітництво територіальних громад у галузі соціального захисту населення»

   На базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради спільно з Полтавським центром розвитку місцевого самоврядування, проведено семінар для фахівців із соціального захисту населення об'єднаних територіальних громад Полтавщини.
   Головною метою семінару є підвищення спроможності ключових учасників центрального, регіонального та місцевого рівнів, яка необхідна для здійснення реформ децентралізації та регіональної політики.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради – єдиний на території області, який утримується на засадах співробітництва територіальних громад.

 
«КНИГА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ»

   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано заходи з нагоди початку нового шкільного навчального року.
   Зі святом всіх школярів привітала директор дитячого будинку-інтернату Марина Приступа.
   Вихованці підготували святковий концерт «Школа – наш другий дім!». Діти співали пісні та розповідали вірші про Україну і школу.
   З нагоди свята всі діти отримали солодкі дарунки.

 
День фізичної культури і спорту в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   13 та 14 вересня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено фізкультурно-оздоровчі заходи до Дня фізичної культури і спорту.
   Відбулися змагання серед вихованок з виконання елементів волейболу, настільного теніса, шашок, кидання м'яча в кільце та естафета «Спорт ми любимо, зі спортом дружимо».
   По завершенні учасники та призери були нагороджені подарунками та грамотами.

 
В Гребінківському районі вітали громадян похилого віку

   З нагоди 76 - річниці визволення Гребінківщини від нацистських загарбників, у Гребінці привітали осіб похилого віку та тих, хто постраждав від нацистської окупації. Щоб вшанувати літніх людей влаштували соціальні візити силами громадських, ветеранських та державних організацій.
   Активними учасниками заходу стали представники Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» та Гребінківської районної організації ветеранів.
   Соціальні візити були наповнені спілкуванням та посильною допомогою літнім людям. Під час відвідувань цікавилися проблемами підопічних, надавали консультаційну підтримку. Підопічні теж задоволені подібною увагою, завжди радіють гостям. Особи похилого віку мали змогу поспілкуватися, поділитися спогадами про роки своєї молодості. Та попри хвороби і вік, пережиті важкі випробування у роки війни і післявоєнної відбудови, вони не втратили оптимізму.

 
«Команда чарівників» в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

   Цими вересневими днями до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О. В. Синяговського завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок.
   Вихованці будинку-інтернату з захопленням навчалися власноруч виготовляти цукерки, пригощали ними всіх охочих і з радістю куштували їх самі.
   Гості подарували позитивний настрій, а також подарунки вихованцям: брендові іменні футболки від фабрики «Рекламний текстиль», іменні чашки, іграшки та конструктори.

 
Літнє оздоровлення вихованців дитячих будинків-інтернатів в «АНТЕЇ»

   Різноманітні цікаві ігри, конкурси, спортивні змагання, веселі шоу, дискотеки, лялькова вистава чекали на вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Діти активно та з задоволенням брали участь в усіх заходах: фестивалі «Ми шукаємо таланти»; вікторині «Ану відгадай!»; святі - конкурсі української пісні до Дня незалежності України.
   На згадку про відпочинок вихованці отримали фотоальбоми зі світлинами та пам'ятні дарунки, а талановиті співаки та танцюристи нагороджені грамотами.

 
Ознайомлення з організацією роботи інтернатних закладів системи соціального захисту населення депутатами Полтавської обласної ради в ході виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

   10 вересня 2019 року відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення за участю директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмили Корнієнко, представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   Учасники виїзного засідання відвідали Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В.Синяговського та Гадяцький геріатричний будинок-інтернат.
   Комісія ознайомилася з умовами проживання вихованців/підопічних інтернатних закладів, медичним обслуговуванням, наданням реабілітаційних послуг, харчуванням, організацією культурно-дозвіллєвої діяльності, проведенням ремонтних робіт та облаштуванням території.
   Члени комісії поспілкувалися з вихованцями та підопічними щодо умов проживання та якості надання соціальних послуг.
   За результатами відвідування інтернатних закладів комісія відмітила високий рівень організації виховної роботи, реабілітаційного процесу для дітей з інвалідністю та створення належних умов проживання в будинках-інтернатах.
   Комісією підтримано пропозицію щодо виділення коштів на благоустрій території Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та впровадження проектів з енергоефективності в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті.

 
В області розпочинають свою роботу «Університети ІІІ віку»

   З початком осені, при відділеннях денного перебування територіальних центрів, урочисто відкривають свої двері «Університети III віку», основною метою яких є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж усього життя.
   Працівники територіальних центрів привітали своїх студентів з початком нового навчального року та побажали їм успіхів у навчальному процесі, нових звершень та відкриттів у світі знань, невичерпної енергії, наснаги та духовної єдності, ознайомили слухачів з навчальним планом на майбутній учбовий рік.
   Цього року до лав студентів долучилися і нові слухачі, які виявили бажання навчатись, а деякі студенти повернулися знову після літнього відпочинку і будуть продовжувати навчання та готові поринути в нові знання, нові знайомства і радісне спілкування.

 
Змістовне та цікаве дозвілля

   Весело та змістовно проходить відпочинок вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Для вихованців організовано цікаве дозвілля: фестиваль «Ми шукаємо таланти»; вікторину «Ану відгадай!»; свято - конкурс української пісні; рухливі ігри, спортивні естафети, змагання з настільного тенісу, шашок, бігу; дискотеки, перегляди дитячих кінофільмів та телепередач.

 

   Завершено ремонтні роботи в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті в якому на сьогодні проживає 325 осіб з інвалідністю.
   Створені комфортні умови проживання для підопічних: відремонтовано фасад та дах житлового корпусу, проведено капітальний ремонт внутрішнього приміщення, встановлено сучасні меблі, функціональні ліжка, систему цифрового телебачення та кондиціонування. Повністю реконструйовано систему опалення корпусу.
   Встановлені посудомийні та автоматичні пральні машини покликані значно полегшити працю молодшому медичному персоналу будинку-інтернату.
   На ремонтні роботи залучено кошти обласного бюджету в сумі понад 332 тисячі гривень.

 

   Вітання підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці з 28-ю річницею незалежності України аматорським колективом будинку-культури с. Нижні Млини та колективом "Розсошаночка" с. Розсошенці Щербанівської ОТГ

 

   Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відсвяткували день Яблучного Спасу та освятили яблука, груші, виноград.

 

   Фахівці ДСНС спільно із працівниками територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району проводять роз'яснювальну роботу за місцем проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, яким надаються соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома з протипожежної тематики та правил поводження з приладами опалення.
   Метою цього заходу стало інформування населення щодо правил пожежної безпеки вдома і перевірка знань звичайних мешканців щодо поняття «безпечне життя», та нагадування порядку звернення до Служби порятунку, а головне номер рятувальників–«101».

 
Паліативна допомога дітям

   30 липня 2019 року у приміщені КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги».
   Участь у заході взяли представник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та медичні працівники дитячих будинків-інтернатів.
   У ході засідання круглого столу обговорено питання надання паліативної допомоги дітям до 18 років та шляхів співпраці соціальних служб, служб у справах дітей та закладів охорони здоров'я у цій сфері.

 
Навчання медичних працівників будинків-інтернатів

   30 липня 2019 року для медичних працівників будинків-інтернатів системи соціального захисту населення у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці за ініціативи регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області В.Яковенко проведено семінар на тему: «Засоби попередження та захисту інфекційних хвороб: ВІЛ, СНІД, туберкульоз».
   У ході семінару обговорено питання попередження та захисту персоналу будинків-інтернатів від інфекційних хвороб: ВІЛ, СНІД, туберкульоз.

 

   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату подорожували Новосанжарським краєм та відкривали для себе фарби природного ландшафту Новосанжарщини, нові об'єкти, пам'ятні знаки.

 
В ГРЕБІНКІВСЬКОМУ ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ОНОВЛЕНО ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Як відомо, рух - це життя, але іноді в результаті перенесених травм або захворювань, людина позбавляється можливості ходити самостійно без сторонньої допомоги або додаткової опори. В такому випадку правильним вибором стануть засоби реабілітації, наприклад, ходунки.
   Завдяки тісній співпраці між Гребінківською об'єднаною територіальною громадою та Гребінківським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано в повному обсязі ходунки регульовані, крокуючі, складні для дорослих в кількості 10 штук.
    Відтепер засоби реабілітації в Гребінківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) оновлено майже в повному обсязі.
   Ходунки стануть підмогою користувачам, які, незважаючи на труднощі при самостійному пересуванні не перестають виходити на прогулянки та хочуть робити це без сторонньої допомоги.

 

    Для комфортного перебування підопічних в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення облаштовано зони відпочинку

 
Піклування про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – пріоритетне завдання громади

   В Полтавській області проживає 416 тис. пенсіонерів, з них близько 23 тис. громадян одержують соціальні послуги на дому.
   Для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг функціонує 3 будинки-інтернати загального типу та Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці. Станом на 01.06.2019 року в них перебуває 557 осіб.
   До інтернату (пансіонату) на повне державне утримання приймаються громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.
   Останнім часом збільшилася чисельність звернень до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо влаштування до будинків-інтернатів (пансіонату) системи соціального захисту населення області від громадян, які мають дітей працездатного віку.
   Актуальним на сьогоднішній день постає питання забезпечення послугою «Стаціонарного догляду» громадян похилого віку та осіб з інвалідністю безпосередньо в громаді, як це передбачає Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.
   В області уже діє 12 стаціонарних відділень для тимчасового або постійного проживання людей похилого віку та осіб з інвалідністю при територіальних центрах соціального обслуговування, з них 3 відділення функціонують в об'єднаних територіальних громадах Шишацькій (Тутка О.І.) Пришибській (Городенко В.І.)та Семенівській (Милашевич Л.П.), де проживає 212 осіб.
   Створення стаціонарних відділень безпосередньо в громаді є проявом гуманного підходу до громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, забезпечення можливості проживання таких осіб у громаді, запобігання психологічного травмування та переселення їх до будинків-інтернатів.
   Досвід названих громад заслуговує на поширення та застосування в об'єднаних територіальних громадах в умовах реформування децентралізації влади.

 

   Свято Трійці відзначено у відділенні денного перебування Великобагачанського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   На вбраному пахучим клечанням майданчику учасники вокального гурту «Веселка» відділення денного перебування – відтворити прадавній український обряд водіння Тополі, ворожіння, відгадали тематичні загадки, поспівали стародавніх українських пісень-побажань та пригостили усіх запрошених великобагачанців поважного віку смачною кашею-кулішем!

 

   11 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали представники громадської організації «Ділові Українські жінки», які організували ігри та розваги для дівчат. Гості ділились душевним теплом та позитивом. Вихованки аплодували, брали участь в шоу, з радістю отримували подарунки.

 

   13 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала команда «Чарівників» на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок. Підопічні з радістю навчалися готувати справжні шоколадні ласощі. Весь процес перетворився на захоплюючу гру.

 

   6 червня 2019 року для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату було організовано екскурсію до святого джерела Горбанівської Божої Матері на Баронівських ставках. Також підопічні відвідали скит Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.

 
«Корисне поєднання досвіду, мудрості та пізнання нового»

   В останні дні травня традиційним у Хорольському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської РДА стало проведення свята присвячене закінченню занять для слухачів «Університету третього віку» В урочистій атмосфері відбувся 9 випуск «Університету третього віку, який діє на базі відділення денного перебування. Ведучими свята були психолог територіального центру Гетьманенко О.Ю. та соціальний працівник відділення денного перебування Цівина В.М.
   «Університет третього віку» - це соціально- педагогічна послуга, яка створена при територіальному центрі в 2011 році, де діють різні напрямки факультетів. В 2019 році слухачі відвідували факультети психології, основи здорового способу життя та історичний. Слухачами можуть стати пенсіонери та особи з обмеженими фізичними можливостями, які бажають гарно та змістовно проводити час, спілуватися та відпочити від буденних справ, отримувати нові знання.
   Усміхнені та щасливі слухачі приймали вітання від директора територіального центру Людмили Бойко, яка побажала всім присутнім здоров'я та натхнення, миру та добробуту. Постійні та активні відвідувачі Бабенко Р.Г. та Костенко Л.В. від щирого серця дякували своїм наставникам, лекторам та керівництву територіального центру за постійну увагу, підтримку, за надану можливість реалізувати себе. Вони висловили побажання та пропозиції щодо формування плану занять на наступний навчальний рік. Це екскурсійні поїздки по визначних місцях Полтавщини , відвідування закладів культури, проведення КВК та інше.
   Присутнім на заході був постійний лектор, голова ради ветеранів Кражан Д.А., який висловив свою вдячність слухачам та привітав їх із закінченням занять.
   Після привітань відбулася церемонія вручення сертифікатів про закінчення навчання у УТВ. Кожен зі слухачів отримав букет запашних весняних квітів. Найкращими подарунками та незабутнім сюрпризом для випускників були чудові відео з фотографіями про навчальний рік який минув, веселі та ліричні мелодії.
   Після випускногого студенти відправляться на канікули. Але вже багато хто з них планує повернутися на навчання до УТВ та опановувати все нові і нові знання у різних сферах сучасного життя. Усі студенти отримали завдання на літо – залучити до активного життя на заслуженому відпочинку значно більше пенсіонерів Хорольського району.
   Працівники територіального центру на новий навчальний рік уже готують відкриття нових факультетів: естетичний, фізкультурно-оздоровчий та краєзнавчий.
   Позаду залишився напружений навчальний рік, протягом якого забуваючи про проблеми, домашні клопоти слухачі здобували нові знання.
   Зацікавлені погляди, веселі жарти, приємні зустрічі, море квітів і жодної думки про старість – ось головна мета такого заходу.

 

   Радісно та весело закінчили навчальний рік студенти Університету Ш віку на базі Територіального центру соціального обслуговування міста Миргорода. 30 травня 2019 року у читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих відбувся випускний. З хвилюванням та піднесеним святковим настроєм гарно одягнені випускники прийшли отримати сертифікати про проходження курсу навчання для студентів Університету Ш віку.
   З привітальним словом завітав на випускний заступник міського голови Олександр Васильович Гуржій та побажав оптимізму, цікавих знань, нових вражень, радості в кожному дні і вручив випускникам сертифікати про проходження курсу навчання в Університеті Ш віку. Приємно було бачити вогники радості в очах та усміхнені обличчя студентів після отримання ними сертифікатів.
   Щирими словами привітала підопічних Територіального центру інструктор з трудової адаптації Валентина Олексіївна Бровко, яка турботливо опікувалася ними протягом навчального року та побажала своїм випускникам міцного здоров'я, щасливого життя, здійснення мрій, енергії та довголіття. Вона щиро дякувала, що студенти завжди радо її приймали, а на заняттях були уважними і зацікавленими. У підопічних Територіального центру позаду напружений рік, протягом якого вони забули про літа, хвороби, проблеми, бо кожен знайшов для себе цікаве і корисне заняття.
   Студенти дякували своїм наставникам з Територіального центру за постійну увагу, підтримку та надану можливість реалізувати себе. Особливу подяку вони висловлювали представникам Миргородської міської ради за фінансову підтримку та надане приміщення по вулиці П.Мирного,24, де тепер вони мають змогу проводити заняття.
   Пісенними подарунками та гуморесками радував випускників народно-етнографічний ансамбль «Вечорниці» Миргородського міського будинку культури під керівництвом Олени Андріївни Наріжної та музичного керівника Олександра Йосиповича Стояновського. Присутні заходу були дуже задоволені їх виступом.
   Наші випускники не лише працьовиті, активні, а ще й цікаві, творчі та багаті талантами. Тому свято супроводжувалось концертною програмою, учасниками якої були вони самі. Підопічні Територіального центру залюбки співали українські народні пісні, жартівливі та авторські пісні Валентина Георгійовича Зінкова, музику до яких написала Раїса Іванівна Карюк. Атмосфера в залі була неперевершено інтригуючою та веселою, адже поміж виступами лунало багато пісень, жартів, придаючи святу яскравих барв.
   Святковий захід закінчився щирими посмішками, бурхливими оплесками та безмежною вдячністю всіх присутніх. Зацікавлені погляди, приємні зустрічі, веселі жарти і жодної думки про старість – ось головний лейтмотив свята випускників Університету Ш віку. По закінченню культурної програми випускники були запрошені до святкового столу. Підопічні Територіального центру щиро дякували депутату міської ради Олені Михайлівні Булойчик та підприємцю Любові Миколаївні Хухрі за солодощі та святкові пироги, які вони радо подарували випускникам.
   Незабаром в Університеті Ш віку розпочнеться новий навчальний рік. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до лав студентів. Перед вами величезний простір, де панує вічна молодість! До зустрічі у новому навчальному році!

 

   Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом - Міжнародним днем захисту дітей. Вихованці закладу переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах. По закінченню свята отримали солодкі подарунки.

 

   День захисту дітей проведено в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті урочистостями та концертом вихованців «Моє дитинство золоте». Кращим з кращих було вручено грамоти та подарунки, діти розказували вірші і співали пісні про дитинство, літо і рідний край. Проведено майстер-класи з виготовлення виробів із солоного тіста «Весела казка», відбувся шашковий турнір «В дамки», спортивні змагання «Богатирські ігри». Дітей закладу пригощали морозивом і солодощами.
   Вихованці дитячого будинку-інтернату побували на веселій екскурсії в м. Зіньків в дитячому парку на святкуванні Дня захисту дітей, де відпочивали на гойдалках, переглянули цікавий святковий концерт, парад колясок, отримали в дарунок повітряні кульки, солодощі та гарний настрій.
   Ввечері відбулась для вихованців святкова дискотека та виступ вокального дуету «Одна родина».
   Дітей зі святом привітали гості - представники народного депутата України Ю.Бублика та ТОВ «НВП Комплект-ліга», БФ «Хелп Груп», депутат районної ради І. Гришко. Діти отримали від гостей подарунки та, в свою чергу, подарували їм святковий концерт.

 

   День захисту дітей пройшов для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату під гаслом «А я люблю, коли сміються діти!».
   Для дівчаток підготовлено концертну програму, цікаві конкурси, святковий стіл, подарунки.

 

   31 травня 2019 року до вихованок закладу завітали координатор волонтерського руху І.М.Данилевським, позивний «Дєд», голова волонтерської групи Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Нікітчук К. І., заступник голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Якушев І. В., а також педагог О. М. Решетнікова та учні Розсошенської гімназії.
   Гості привітали дівчат із наступаючим святом – Днем захисту дітей, вручили подарунки, поспілкувалися з підопічними.
   Вихованки в свою чергу передали для бійців обереги та сувеніри зроблені своїми руками.

 

   27 травня 2019 р. у відділенні оздоровчих послуг та фізичного відновлення Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено презентацію нової послуги з галотерапії. Облаштування соляної кімнати стало можливим завдяки виділенню додаткових коштів з районного бюджету в сумі 144 тис. грн.
   Галотерапія — це один із методів фізіотерапії. У його основу покладено застосування штучно створеного мікроклімату, близького за параметрами до умов підземних соляних печер. Керований мікроклімат відтворюється за допомогою медичного обладнання, яке насичує повітря частинками сольового аерозолю.
   Під час перебування в галокамері мікрочастинки солі чинять імуномодулюючу, бронходренажну, протизапальну дії. Сіль також має виражений позитивний вплив і на шкіру.
   Директор територіального центру Л.Калюжна та завідувач відділення А.Гладкий також презентували нові апарати для пресотерапії «E+Air- Press DS», масажу ніг «Nuga Best NM 55P» та фізіотерапії «Дарсонваль Корона С», субвенцію на які виділила Чутівська селищна рада в сумі 62,5 тис. грн.

 

   15 травня в м. Полтаві відбувся перший інклюзивний спортивно-масовий захід «Без бар'єрів», організований та проведений управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та КЗ «Полтавський міський заклад - центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх».
   Святкові заходи присвячені Міжнародному дню боротьби за права людей з інвалідністю. Захід проходив під гаслом «Ми різні, але ми рівні».
   Дійство розгорталося у Корпусному парку міста Полтави. У святі взяли участь мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Очолив поїздку директор закладу Анатолій Шкарбан, який у всьому є підтримкою для підопічних.
   Розпочалося свято з масового танцювального флешмобу, а надалі всі розійшлися по локаціях, в роботі яких неабияку активність проявили мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Особливо зацікавила учасників заходу локація патріотичного виховання, зустріч з ветеранами АТО. Із щирим захопленням хлопці брали до рук зброю, складали та розкладали автомат, слухали розповіді вояків.
   Також учасники заходу мали змогу спробувати свої сили у дартсі, армреслінгу, боулінгу. Цікавою та пізнавальною виявилася і локація, де волонтери проводили практичні заняття як допомагати людині з інвалідністю на візку долати різні перешкоди.
   Цікавою була виставка мототехніки, локація з надання першої медичної допомоги. Втомлені але задоволені учасники повернулися додому.

 

   Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
   Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
   До дня вишиванки долучилися і вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату. В українському етнічному одязі вони виглядали чудово.

 

   У відділенні денного перебування Великобагачанського територіального центру соціального обслуговування проведено святкову зустріч до Дня Матері.
   З концертною програмою в теплому колі друзів та прихильників виступив фольклорний ансамбль «Веселка» територіального центру.

 

   14 травня 2019 року працівниками відділення денного перебування №1 територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації організовано проведення другої екскурсії для слухачів «Університету ІІІ віку» на тему: «Мальовничими стежками Глобинщини».
   Учасники екскурсії відвідали еко–парк в с. Бориси Глобинського району, де мали можливість помилуватися екзотичними птахами та тваринами, зустрілися за «круглим столом» з місцевим краєзнавцем та літератором Сергієм Харсуном, який розповів присутнім про історію свого рідного села Бориси, гості почитали свої власні вірші та послухали пісні у виконанні місцевих аматорів. По завершенні зустрічі, учасники екскурсії поклали квіти до пам'ятника загиблих воїнів та вшанували їх пам'ять .
   Продовжили свою подорож екскурсанти у дендрологічному парку с. Устимівка Глобинського району, де познайомилися з багатьма різновидами рідкісних кущів та дерев.

 

   З нагоди Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс малюнків «Ми малюємо мир», виховну годину – «Не згасити пам'яті вогонь». Вихованки інтернатної установи разом з працівниками взяли участь у районних заходах: свічковій ході та покладанні квітів до пам'ятника Слави.
   Аналогічні заходи проведено у всіх інших інтернатних закладах області.

 

   Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівниками територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено відвідування та привітання ветеранів Другої світової війни вдома. Вручено подарункові набори.

 

   З нагоди Дня Світлого Христового Воскресіння в усіх інтернатних установах області проведено святкові заходи, освячення великоднього хліба та кошиків зі смаколиками.

 

   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату 2 травня 2019 року в ході екскурсії відвідали активну конюшню Eguiland, що знаходиться в селі Головачі Полтавської області.

 
ПРОВЕДЕНО ЛІТЕРАТУРНО-ТЕМАТИЧНУ ГОДИНУ

   26 квітня 2019 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбувся захід: літературно-тематична година на тему " Воскресіння Христове" за участю протоієрея Олега Приходько та працівників обласної бібліотеки ім. Котляревського.

 

    11 квітня у Гребінці, на базі опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4, відбувся захід, приурочений Міжнародному дню визволення в'язнів фашистських концтаборів.
   Партнерами територіального центру соціального обслуговування в організації та проведенні даного заходу стали ПОМГО «Твій Світ», студія сучасного танцю «Ренесанс» м. Лубни та учні старших класів опорного закладу. Під час даної зустрічі відбулася презентація книги спогадів «Бути людиною» про вияви людяності під час Другої світової війни. Крім того, учасники студії сучасного танцю «Ренесанс» показали театральне дійство – життя однієї кримсько–татарської родини у роки депортації.
   Наступного дня працівники Гребінківського територіального центру мали можливість побувати на тренінгу «Метод пісочної терапії. Можливості використання методу у роботі з літніми людьми», який було проведено у молодіжному центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика. Навчання провела досвідчена тренерка, психолог–психотерапевт Української спілки психологів Вероніка Волик з м. Полтави. Учасники вчились використовувати метод з урахуванням вікових особливостей підопічних та клієнтів.
   Даний захід відбувся в рамках проекту «Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області» за підтримки Німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє».
   Завдяки програмі даного Фонду, соціальним працівникам, волонтерам, учасникам тренінгу було вручено велосипеди, завдяки яким їх праця буде ще якіснішою, допомога швидшою, а умови праці зручнішими.


 
МІСЯЧНИК ЧИСТОТИ РОЗПОЧАВ СВОЮ РОБОТУ

   Будинками-інтернатами системи соціального захисту населення Полтавської області, за участі його працівників, проводиться місячник чистоти в рамках всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля".
 
 

 
ВИХОВАНЦІ ЗІНЬКІВСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПОДОРОЖУВАЛИ ПОЛТАВОЮ

   Днями вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського відвідали місто Полтаву з метою перегляду екскурсій.
   Вихованці ознайомились з роботою пожежників переглянувши пожежно-технічну виставку. Побували в одному з найунікальніших музеїв України під відкритим небом – музеї дальньої авіації. Прогулянка містом створила дітям чудовий настрій та залишила багато вражень.

 
«Закладено фруктовий сад у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці»

   У 2019 році виповнюється 30 років з дня заснування Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   З нагоди 30-ти річчя на території установи підопічними та працівниками пансіонату закладено фруктовий сад.

 
Санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Для отримання у поточному році пільги на санаторно-курортне лікування до управлінь соціального захисту населення звернулося 1885 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 1262 особи на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та 623 особи на отримання компенсації замість санаторно-курортного лікування.
   У 2019 році оздоровлення вказаної категорії громадян здійснюється як за рахунок коштів державної програми, так і за рахунок коштів обласного бюджету, що дозволить забезпечити пільгою 1706 громадян які перебувають в управліннях соціального захисту населення на обліку для отримання пільги на санаторно-курортне лікування, що на 396 осіб більше, ніж у 2018 році.
   За державною програмою на поточний рік області, виділено 6,3 млн. грн. що на 48% більше, ніж у минулому році. В межах доведеного обсягу фінансування передбачено забезпечити оздоровчими послугами 1433 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 810 громадян отримають санаторно-курортне лікування та 623 громадян отримають компенсацію замість санаторно-курортного лікування.
   З обласного бюджету, в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, на вказані цілі виділено 2,0 млн. грн. що дозволить забезпечити оздоровчими послугами в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області 273 осіб віднесених до категорії 1.
   Оздоровчу кампанію поточного року розпочато з лютого місяця. На даний час в самостійно обраних для санаторно-курортного лікування санаторіях вже оздоровлено 5 осіб зазначеної категорії, 12 осіб перебувають на оздоровленні.
   Компенсацію замість санаторно-курортного лікування вже отримали 311 громадян, віднесених до категорії 1.
   Питання соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває в області на постійному контролі.

 
У ГЛОБИНСЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ УРОЧИСТО ВІДКРИЛИ ЛІТЕРАТУРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ «УНІВЕРСИТЕТУ III ВІКУ»

   21 березня 2019 року, у Всесвітній день поезії, в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття Літературного факультету "Університету ІІІ віку».
   На святковому заході свої вірші читали майстри поетичного слова Глобинщини, а також до уваги присутніх на святі була представлена добірка друкованих творів місцевих авторів.

 
У КИЇВСЬКОМУ РАЙОННОМУ ТЕРЦЕНТІ МІСТА ПОЛТАВИ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ФОТОСВІТЛИН

   З 18 березня 2019 року у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної у м. Полтаві ради представлено персональну фотовиставку світлин Володимира Короткова «Барви рідної Полтави», що демонструє красу та різноманітність культурної спадщини та природних пам'яток Полтавської області.
   На фотовиставці експонується близько 50 світлин, які показують неповторну красу рідного краю. Володимир Коротков надзвичайно любить природу: ранкові тумани, неповторність вечірнього неба, чаруючу синь води, безмежність простору.
   «Барви рідної Полтави» – будуть цікаві тим, хто хоче побачити Полтаву з несподіваних ракурсів, та ще раз насолодитися красою давно відомих вулиць. Запрошуємо усіх охочих безкоштовно відвідати фотовиставку за адресою: м. Полтава, вул. М.Бірюзова , 76

 
АКЦІЯ-ФЛЕШМОБ «LOST of SOCKS» ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ

   Щороку 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Як і в усьому світі, в Україні проходить щорічна акція-флешмоб «LOST of SOCKS». Гадяцький центр комплексної реабілітації приєднався до цієї акції. Зібрані кошти будуть спрямовані на освітні потреби для дітей із синдромом Дауна. ГЦКРДІ відвідує 4 дитини з синдромом Дауна. До нас запрошені гості, які теж долучилися до флешмобу. Дітям вручені солодкі подарунки від спонсора ТОВ «Гадячпроект» та дитяча література.

 
У ГРЕБІНКІВСЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ ПРОВЕДЕНО ЗАХІД ДОБРА

   12 березня 2019 року у приміщенні Гребінківського територіального центру соціального обслуговування відбулась чергова клубна зустріч для осіб похилого віку.
   Зустріч присвятили не тільки заняттям з рукоділля, а і волонтерській роботі на користь жертв нацистських переслідувань.
   В ході клубної зустрічі учасники поринули у спогади юності і молодості за допомогою психологічних вправ та всі разом взяли участь у майстер – класі, під час якого оздоблювали засіб для пересування. Яскраві квіточки, незвичайні орнаменти та аплікації, тепер милуватимуть око однієї з підопічних проекту, яка бореться з різними недугами і не може самостійно пересуватися.

 
У ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ СЕМЕНІВСЬКОГО РАЙОНУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

   З нагоди 205-ї річниці від дня народження видатного поета, художника, митця Т.Шевченка в територіальному центрі соціального обслуговування Семенівської РДА проведено захід.

   З Про визначні події у житті та тонкощі творчості Тараса Шевченка дуже цікаво розповіла присутнім організатор екскурсій музею Ольга Любицька. Лунали пісні на вірші Шевченка у виконанні народного жіночого вокального ансамблю «Подоляни» і фольклорно-етнографічного ансамблю «Чураївна», учасники яких є слухачами культурно-мистецького факультету «Університету третього віку».

 

    Напередодні  Міжнародного жіночого дня 8 березня в усіх інтернатних закладах області   проведено  святкові заходи, вручено подарунки.


 

   07.03.2019 року до Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА разом із заслуженим майстром народної творчості України Євгеном Пілюгіним. Проведено майстер-клас по художньому малюнку для вихованок закладу.
   Дівчата отримали багато позитивних емоцій, спробували різні техніки малювання та ознайомилися з історією живопису та килимарства.

 
ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ ГРЕБІНКІВСЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО КЛУБНУ ЗУСТРІЧ

   До Всесвітнього дня справедливості в Гребінківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася чергова клубна зустріч двох поколінь, під час якої учасники мали можливість не тільки зустрітися один з одним і з молодим поколінням, але й зайнятися творчою роботою, прийнявши участь у майстер – класі з рукоділля. Підопічні територіального центру та учениці Опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 активно проявили себе у майстер - класі з виготовлення запашних корзинок із мила. Готові вироби молодь залишила в дарунок для одиноким маломобільних громадян, які обслуговуються відділеннями терцентру.
   Даних захід відбувся завдяки співпраці з волонтерами Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» у рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.»

 
ПІДОПІЧНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ГРЕБІНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ВІДВІДАЛИ ВОЛОНТЕРИ

   20 лютого 2019 року відбулися чергові соціальні візити мультидисциплінарної команди у складі працівників Гребінківського терцентру і волонтерів Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» до маломобільних представників цільової групи, що мешкають в селі Почаївка Гребінківського району. Під час подібних заходів волонтери приділяють увагу соціалізації та спілкуванню. Цього разу підопічні отримали посильну допомогу у придбанні продуктів харчування, санітарно – гігієнічних засобах, мали можливість порадіти підключеним телеканалам з приставкою Т2 до телевізора.
   Відвідування проходить в рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.».

 

   23 січня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала команда «Чарівників» на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок. Підопічні з радістю навчалися готувати справжні шоколадні ласощі. Весь процес перетворився на захоплюючу гру. Гості ділились душевним теплом та позитивом, які швидко поширювались серед глядачів. Вихованки аплодували, брали участь в конкурсах, з радістю отримували подарунки.

 

   Нещодавно українці святкували одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє. Підопічні та вихованці інтернатних закладів області взяли участь у заходах з нагоди Хрещення. Ознайомились з азами християнської етики, взяли участь у святковій трапезі.

 
Білоцерківській об'єднаній територіальній громаді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями

   Завдяки участі в проекті Міністерства соціальної політики України, 11 січня 2019 року Білоцерківській об'єднаній територіальній громаді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Ключі від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги «соціальне таксі», голові Білоцерківської об'єднаної територіальної громади Лещенку І.В., вручила директор Фонду соціального захисту інвалідів Линдюк О.А.
   Впровадження даної послуги дасть змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю з віддалених населених пунктів не бути заручниками домівок та вирішувати соціальні проблеми, вести здоровий спосіб життя.

 
В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ-ІНТЕРНАТАХ ПРОВЕДЕНО СВЯТО РІЗДВА ХРИСТОВОГО

   Проведено різдвяні заходи для вихованців та вихованок Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів.
   Дітей ознайомили з давніми традиціями святкування Різдва на Україні, частували кутею та пиріжками.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ГОРБАНІВСЬКОГО ПАНСІОНАТУ ПРОЗВУЧАЛИ РІЗДВЯНІ ПІСНІ

   Різдвяними колядками зустрічали свято Різдва Христового підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   До уваги глядачів представлено давні традиції святкування Різдва на Україні.

 

   Наприкінці грудня 2018 року для підопічних будинків-інтернатів (пансіонату) проведено новорічні свята та вручено подарунки.

 

   28 грудня 2018 року о 10.00 годині відбулася театралізована новорічна вистава, учасниками якої стали вихованки та працівники Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   На свято завітали директор регіонального відділення ПАТ» Креді Агріколь Банк» в м. Полтава Геращенко М. В. та керуюча Новосанжарським відділенням ПАТ «Креді Агріколь Банк» Григоренко О. С., які подарували нову побутову техніку в кімнату соціально-побутової адаптації.
   Вихованки інтернатної установи отримали подарункові новорічні набори.

 

   26 грудня 2018 року Гадяцьким центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено святковий захід присвячений наближенню новорічних свят. Співорганізаторами свята стали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти з інвалідністю взяли участь в конкурсних програмах, отримали солодкі подарунки.

 
   Вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату зі святом Святого Миколая, що святкується щороку в Україні 19 грудня, привітала та вручила подарунки директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко та побажала, щоб ці святкові зимові дні пройшли для кожної дитини в атмосфері тепла, добра і любові, а новий 2019-й рік був радісним і успішним, і вони відчували себе щасливими і захищеними.

 

   16 грудня напередодні святкування Дня Святого Миколая до Зіньківського дитячого будинку – інтернату ім О.В. Синяговського завітали з дарунками, гості, волонтер та учасник АТО Данилевський Іван Миколайович, який запросив Заслужину співачку України Олену Білокінь. Вона подарувала дітям концертну програму, в якій звучали всі найкращі пісні співачки. Діти подякували гостям гучними оплесками та музичними дарунками.
   В цей же день з Миргороду з дарунками від Святого Миколая та костюмованим привітанням завітала сім'я Щербань. В образах Святого Миколая і янгола вони привітали дітей зі святом , а діти подарували вірші та співали пісні, за що отримали святкові подарунки.

 
   18 грудня 2018 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від нашого центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 
МЕШКАНЦІ ПИРЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, 13 грудня 2018 року в Пирятинському районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Леляки, Високе, Першотравневе. Послугами пересувного медичного комплексу скористалися 23 особи.
   Працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 8 особам.

 
З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДА ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ В ЛІЩИНІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ

    В Міжнародний день інваліда порадувати мешканців та подарувати їм гарний настрій завітав творчий колектив Кобеляцького будинку-культури та дозвілля.
   Разом з привітаннями та жартами, піснями і сценками учасники колективу щиро ділилися ще й душевним теплом та позитивом, які швидко поширювалися серед глядачів.
   Мешканці аплодували, виходили танцювати та підспівували артистам. А по завершенні концертної програми довго не відпускали гостей та робили фото на згадку.
   Радісні та сповнені вдячності глядачі дякували артистам за чудову концертну програму та запрошували до себе в гості знову.

 
МЕШКАНЦІ ОРЖИЦЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ

   Відповідно «Графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області» 6 грудня 2018 року в Оржицькому районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Нове, Новий Іржавець, Іванівка, Хоружівка, Мала Селецька.
   Обстеження пройшли 6 громадян похилого віку, які перебувають на обслуговування в територіальному центрі.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

   В Україні 3 грудня традиційно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день – нагадування українській спільноті про необхідність захисту і дотримання прав людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей для їх участі у політичному, економічному, соціальному і культурному житті нашої країни.
   З цієї нагоди Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів 3 грудня 2018 року провів благодійну акцію для вихованців Центру та їх батьків «Всі діти різні, всі діти - рівні», в якій взяли участь понад 100 дітей з інвалідністю, а також батьки, співробітники, друзі та гості закладу. Мета заходу – привернути увагу суспільства до проблем виховання, навчання та інтеграції у соціум дітей з особливими потребами, професійної зайнятості та творчої реалізації їх батьків. В програмі заходу: виставка яскравих фото дітей та їх малюнків, творчі роботи батьків і співробітників Центру, дитячі розваги, концерт колективів дитячої художньої самодіяльності, солодощі та повітряні кульки.

 
ПУНКТИ ОБІГРІВУ – ПОРЯТУНОК ДЛЯ БЕЗДОМНИХ

   З настанням перших холодів та календарного зимового періоду за наказом міського голови Кременчука розгорнуто 6 пунктів обігріву. Метою вищевказаних пунктів є запобігання переохолодженню та недопущення випадків замерзання громадян, які не мають постійного місця проживання.
   Одним з таких пунктів є мобільний пункт обігріву, який розміщений навпроти залізничного вокзалу.
   Пункт обігріву обладнаний необхідним інвентарем для дотримання санітарно-гігієнічних норм, засобами зв'язку для виклику необхідних служб. Поряд з пунктом обігріву встановлено біотуалет та контейнер для сміття.
   Бездомні, які скористалися послугами пункту обігріву мали змогу перечекати значне зниження температури, випити гарячого чаю, поїсти, отримати теплий одяг та взуття, яке завбачливо було зібране відділенням територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Станом на 04.12.2018 пунктами обігріву скористалися 14 осіб.
АДРЕСИ ПУНКТІВ ОБІГРІВУ м. КРЕМЕНЧУКА:

   1. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського» (м. Кременчук, вул. лікаря О.Т. Богаєвського, 60/1);
   2. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» (м. Кременчук, вул. Генерала Манагарова, 7) ;
   3. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»
   (м. Кременчук, вул. Павлова, 2);
   4. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, проспект Свободи, 130);
   5. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, вул. Ковальська, 10/2).
   6. Мобільний пункту обігріву навпроти залізничного вокзалу м. Кременчука.

 
ЗИМОВА КАЗКА - ЧАРІВНЕ СВЯТО ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

   3 грудня 2018 року з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю до дітей, які відвідують Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча завітали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського та подарували дітям з інвалідністю зимову казку. Діти прийняли участь у різних конкурсах та іграх отримавши гарний настрій та позитивні емоції. По закінченню дійства кожна дитина отримала солодкий подарунок.
   Гадяцьку центральну районну бібліотеку з метою привернення уваги суспільства до проблем дітей з інвалідністю прикрашено малюнками юних відвідувачів Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ - НАГОДА ПРИВЕРНЕНЯ УВАГИ СУСПІЛЬСТВА ДО ПРОБЛЕМ ТА ПОТРЕБ ДАНОЇ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю на знак привернення уваги суспільства до вищевказаної категорії громадян проведено заходи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення, де проживають люди з інвалідністю.
   Підопічним Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, де проживають люди з інвалідністю досить поважного віку вручено, на знак поваги, невеликі подарункові набори, організовано частування смаколиками.
   Для людей з інвалідністю Вишняківського будинку-інтернату, що у Хорольському районі проведено тематичний захід за участь вокального ансамблю «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування м. Хоролу, спортивні змагання з гри у шахи та шашки.
   Виставкою власних творчих робіт під назвою «Повір у себе» розпочали Міжнародний день людей з інвалідністю вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського. Концертна програма «Таланти дитячого будинку» продемонструвала справжні таланти своїх вихованців та викликала гучні оплески шанувальників. Дуети «Одна родина», «Браття-козаченьки» та ансамбль ложкарів «Переливи» взяли участь і у районному заході присвяченому Дню людей з інвалідністю.
   Надзвичайно теплою атмосферою вирізнявся творчий вечір «Добротою зігріваючи серця» який підготували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату разом з працівниками закладу. Виставка творчих робіт не залишила нікого байдужим, продемонструвавши справжні таланти його майстрів.

 
ЛИСТИ МИКОЛАЮ ВІД ВИХОВАНЦІВ ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ КРЕМЕНЧУКА

   13 листопада 2018 року за ініціативи Молодіжного Парламенту Кременчука у місті стартувала акція «Святий Миколай – дітям», яка традиційно проводиться щороку. В рамках її реалізації вихованці соціальних закладів міста за допомогою волонтерів пишуть листи Святому Миколаю та малюють малюнки із зображенням подарунку, який бажають отримати від нього. А мешканці Кременчука мають можливість зробити благодійний внесок і здійснити мрію дитини.
   Представники Молодіжного Парламенту та волонтери зазначеної акції 16 листопада завітали до Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вихованці якого взяли участь у «Марафоні написання листів 2018». «Схема дуже проста, - говорить волонтер акції, - Вибираєш мрію дитини, та виконуєш її. Подарунок потрібно буде передати в Центральний офіс благодійної акції. Усі зібрані подарунки будуть передані адресанту 19 грудня 2018 року під час святкової програми в соціальних установах міста».
   Цього року у написанні листів взяли участь близько 60-ти вихованців закладу. Вони з нетерпінням чекають, коли Святий Миколай принесе святкові подарунки.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ТЕРЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС ПРАЦІВНИКАМИ РЕСТОРАНУ «ПАСТЕРІЯ»

   Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради 27 листопада організовано в затишному ресторані "Пастерія" майстер клас. Люди з особливими потребами навчалися пікантному майстер-класу - разом з піцейолами навчалися готувати справжнісіньку італійську піцу!
   Присутнім розповіли про історію походження піци, навели цікаві факти, що стосуються піци, показали як працюють піца-майстри, або ж піцайоло. Під їх чуйним керівництвом кожен учасник майстер класу самостійно за нехитрою рецептурою створив свою власну піцу. Незважаючи на те, що приготування піци йшло за визначеним графіком та за одним рецептом, хлопці та дівчата змогли проявити своє креативне мислення – кожна піца була індивідуальною та мала різні форми. Цей майстер - клас дав можливість проявити свою творчу індивідуальність. Кожен учасник створював свій шедевр.
   Весь процес виготовлення перетворився на захоплюючу гру. Потім пили сік і коштували піцу, зроблену своїми руками.
   Користуючись нагодою, адміністрація територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради хоче від усієї душі подякувати Віталію Головятинському та всім працівникам ресторану «Пастерія» за проведений майстер клас, За Ваш неоціненний внесок у справу допомогти потребуючим людям, за Вашу чуйність і доброзичливість, за увагу і повагу, яку Ви проявили до людей.

 
ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ УНІВЕРСИТЕТУ ТРЕТЬОГО ВІКУ

   Вже не один рік свої послуги надає Університет третього віку, який працює при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради.
   Для студентів університету відбулась творча зустріч із керівником факультету співів Раїсою Іванівною Карюк, яка у свої 82 роки пише вірші, музику та гарно співає. Шанувальники її таланту зібралися у залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі.
   Спілкування ж жінкою, наділеною багатьма чеснотами та талантами, залишило в серцях підопічних тепло і радість від спілкування.

 
У КРЕМЕНЧУЦІ ПРИВІТАЛИ ДІТЕЙ З ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ

    20 листопада 2018 року світ відзначає Всесвітній день дитини. Традиційно в Україні 20 листопада прийнято вважати і Днем спільних дій в інтересах дитини.
   Цього дня у Кременчуці в Центрі соціальної реабілітації дітей інвалідів відбувся святковий захід. Діти, та їх гості, отримали задоволення від спілкування та спільного перегляду заздалегідь підготовлених номерів святкового концерту.
   В Полтавській області свої послуги надають 5 Центрів реабілітації дітей-інвалідів. За 11 місяців поточного року реабілітаційними послугами охоплено близько 1,2 тис. дітей.

 
МЕШКАНЦІ ЛОХВИЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

    З метою комплексного медичного обстеження мешканців віддалених сіл Лохвицького району, а саме: Степуки та Шкадрети, 15 листопада 2018 року працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз «соціальним таксі» та надано супровід до місця проведення медичного огляду 13 особам, які обслуговуються територіальним центром.

 

    2 листопада 2018 року в Новосанжарському дитячому будинку– інтернаті проведено свято «Хай не згасне ваша віра в щедрість людської доброти», присвячене Дню працівника соціальної сфери. За сумлінну працю, з нагоди професійного свята, кращі працівники будинку-інтернату були нагороджені грамотами, а вихованки інтернату привітали всіх присутніх святковим концертом, вручили подарунки, які виготовили своїми руками в нещодавно відкритій швейній майстерні.

 
НА ЧЕСТЬ 20-РІЧЧЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ ВИСАДЖЕНО АЛЕЮ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

   2 листопада 2018 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці з нагоди 20-річчя святкування Дня працівників соціальної сфери України працівниками пансіонату було висаджено алею з декоративної рослини «Сумах Пухнастий» (Уксусне дерево).

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО ТА КОБЕЛЯЦЬКОГО РАОЙНІВ СКОРИСТАЛИСЬ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНОГО МЕДИЧНОГО КОМПЛЕКСУ

   25 жовтня 2018 року в Козельщинському районі свої послуги надавали пересувні медичні комплекси, оснащені новим сучасним обладнанням, діагностичною апаратурою. Послугами пересувного медичного комплексу скористались одинокі престарілі громадяни, які перебувають на обслуговуванні у відділенні територіального центру соціального обслуговування Козельщинської РДА.
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області 18 жовтня 2018 року в Кобеляцькому районі з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл: Колодяжне, Шапки, Чумаки, Прощуради, та Колісники працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кобеляцької РДА попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 18 особам.

 

   18 жовтня поточного року лікарі будинків-інтернатів системи соціального захисту населення взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій». На конференції обговорено питання щодо сучасних підходів до діагностики та лікування грипу в епідеміологічний сезон 2018-2019 років та сучасний стан проблеми дифтерії в Україні, підходи до діагностики та лікування.

 

   З нагоди Дня захисника України, Дня козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці в усіх територіальних центрах соціального обслуговування області проведено соціально-мистецькі заходи, спортивні змагання, естафети.
   Організовано відвідування ветеранів та інвалідів війни, що отримують послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома та проживають у стаціонарних установах області.

 
ЗА КОШТИ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЗМІЦНЕНО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНУ БАЗУ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

   В 2018 році органами системи соціального захисту населення продовжено роботу, спрямовану на поліпшення умов проживання, наближених до домашніх, вихованців та підопічних будинків-інтернатів області.
   В поточному році за рахунок коштів Фонду розвитку територій області за сприяння депутатів Полтавської обласної ради для восьми будинків-інтернатів, на загальну суму 868,5 тис. грн. придбано: обладнання та предмети довгострокового користування для шести будинків-інтернатів; проведено ремонт спального корпусу Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, облаштовано майданчик для прогулянок підопічних на території Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, проведено капітальний ремонт будівлі їдальні Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
   Крім того в поточному році в рамках обласної «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки» в трьох інтернатних установах області встановлено вуличні спортивні майданчики з тренажерами.

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ СЕМЕНІВСЬКОГО ТА ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОЙШЛИ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПЕРЕСУВНИМИ МЕДИЧНИМИ КОМПЛЕКСАМИ

   11 жовтня 2018 року в Хорольському районі працювали пересувні амбулаторії "Комплексні медичні послуги" за участю працівників Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та працівників ЛЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Хорольського району з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл Стайки, Пристань, Радьки та Ставки.
   Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації організаційно забезпечено участь 21 особи похилого віку та осіб з інвалідністю, що перебувають на обслуговуванні, у проходженні ними медичного обстеження. Надано автотранспортну послугу "Соціальне таксі" для підвезення громадян.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської РДА повідомляє, що 11.10.2018 року на території Семенівського району, а саме у віддалених селах: Нова Петрівка, Лукашівка, Пузирі проводилося обстеження пересувним медичним комплексом одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі (всього у цих селах на обслуговуванні терцентру перебуває - 26 осіб).
   Працівниками терцентру попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед обслуговуваних, здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення обстеження.
   Обстеження пройшли 25 громадян похилого віку.

 
«КОМАНДА ЧАРІВНИКІВ» НАПОВНИЛА ЩАСТЯМ ОЧІ ВИХОВАНЦІВ ЗІНЬКІВСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    В сонячний осінній день 9 жовтня 2018 року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, які подарували дітям справжню казку. Очі діток були наповнені щастям, адже разом з гостями вони писали шоколадом слово «товариш» та куштували найсмачніше капучіно. Також на вихованців чекала цікава вистава «Мильних бульбашок», де вони активно приймали участь і ніхто не сумував. Фабрика «Рекламний текстиль» подарувала усім хлопчикам теплі, комфортні та гарні вироби.
   Персонал дитячого будинку також отримав турботу від «Чарівників», адже для них були задіяні найкращі перукарі, візажисти та фотограф м. Полтава.
   На завершення такого емоційного і приємного дня хлопчики подякували від усієї душі гостям та подарували невеличку концертну програму та сувеніри-обереги.

 
ЕКСКУРСІЯ В ТАХТАУЛОВО ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    4 жовтня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїздку до с. Тахтаулове Полтавського району.
   Дівчата мали змогу відвідати зоопарк «Бабусин двір», побачити екзотичних тварин та послухати цікаву і змістовну розповідь про них.

 
МЕШКАНЦІ ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ НОВИЙ СПЕЦАВТОМОБІЛЬ »

    4 жовтня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги "соціальне таксі" мешканцям Гадяцького району.
    Спецавтомобіль придбано шляхом співфінансування з обласного та районного бюджетів.
    Послуга «соціального таксі», що надається Гадяцьким районним територіальним центром соціального обслуговування з 2008 року є дуже необхідною для громадян похилого віку, осіб з інвалідіністю, адже даним автомобілем зручно перевозити осіб з інвалідністю на візках.
    Приємно, що відтепер послуги з перевезення будуть надаватися в якісних і комфортних умовах.

 
У ЛОХВИЦЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ СВЯТКОВО ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»

    4 жовтня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району святково відкрився «Університет третього віку».
    Метою Університету є створення умов та сприяння всебічному розвитку людей пенсійного віку; організація вільного часу і культурного дозвілля; створення умов для самореалізації та розвитку їх творчих можливостей; формування принципів здорового способу життя; оволодіння новими знаннями.
    Святковий концерт – вітання для студентів-пенсіонерів підготували студенти–волонтери Лохвицького медичного училища.

 
«УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ» ЗАПРАЦЮВАВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

    Напередодні Дня вчителя новий навчальний рік відкрився для студентів «Університету ІІІ віку», що працює не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району ДСЗН та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Святкова концертна програма, підготовлена працівниками територіального центру, медичного коледжу та студентами «Університету ІІІ віку», надала натхнення на здобуття нових знань та умінь в новому навчальному році.

 
БУРХЛИВІ ОПЛЕСКИ НА ЗНАК ВИЗНАННЯ ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ АНСАМБЛЮ «ДВА КОЛЬОРИ» ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

   Не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, який є одним із найкращих територіальних центрів області, працює ансамбль народної пісні «Два кольори» художнім керівником якого є Анатолій Макайда.
   Учасники ансамблю разом з їх керівником 2 жовтня 2018 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана взяли участь у всеукраїнському пісенному конкурсі «З любов'ю до життя», що проводився в місті Києві та зібрав в пісенному колі 43 самодіяльних колективи територіальних центрів України.
   Виконання пісні «Вкраїно, матінко моя» та українських народних частівок пісенним колективом «Два кольори» супроводжувався бурхливими оплесками та гучним «Браво!» глядачів.
   Колектив піснярів вразив присутніх талановитим виконанням та вмілою передачею характеру виконуваних пісень за що й виборов перемогу у VI-му пісенному конкурсі «З любов'ю до життя».
   Задоволені майстри пісні повернулись до рідного міста з Дипломом Гран-прі та статуеткою, що нагадуватиме їм про перемогу та надихатиме на подальші успіхи.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальним центром соціального обслуговування Пирятинської райдержадміністрації проведено соціально-мистецький захід «Летять літа як білі журавлі».
   Пісенне привітання подарували присутнім дует «Водограй», вокальний колектив «Чураївна», народний аматорський колектив «Берегиня», хореографічний дитячий колектив «Стенет», ансамбль «Співуча Вікторія».
   Вразив віртуозним виконанням лауреат всеукраїнських конкурсів баяністів Микола Василенко. Влучним гумором порадувала Лідія Гулієнко.
   Цього ж дня урочисто розпочав свою роботу «Університет третього віку». Ректор-волонтер Василь Миленко, та волонтер факультету «Мистецтвознавство» Валентина Димова побажали присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, позитивної енергії та нових відкриттів у навчанні.

 
День людини похилого віку, День ветерана відзначено в територіальних центрах соціального обслуговування області

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області з метою привернення уваги до проблем людей похилого віку проведено ряд заходів: тематичні вечори, концертні програми, виставки творчих робіт кращих майстринь, які відвідують територіальні центри.
   Люди похилого віку, що взяли участь в тематичних вечорах, концертних програмах мали змогу переглянути виступи кращих колективів художньої самодіяльності, виступи учнів шкіл, вихованців закладів дитячої творчості.
   Територіальними центрами соціального обслуговування організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та не мали змоги відвідати заходи.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди відзначення в Україні Дня людей похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та ознайомилась з роботою інтернатної установи де на сьогодні на повному державному утриманні проживає 203 особи похилого віку.
   Наразі, з метою створення комфортних умов проживання підопічних в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проводяться роботи по капітальному ремонту приміщень. Кошторисна вартість робіт складає 1420,00 тис. грн.
   Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства виконуються роботи по завершенню впровадження проекту високої енергоефективності «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці». Загальна кошторисна вартість робіт по впровадженню проекту складає 23,3 млн. грн.(з них кошти державного фонду регіонального розвитку - 17,2 млн. грн., кошти обласного бюджету – 6,1 млн. грн.), реконструкція благоустрою території пансіонату (кошторисна вартість робіт складає 11,383 млн. грн.), капітальному ремонту приміщень третього поверху третього блоку (кошторисна вартість робіт складає 1,432 млн. грн.) та приміщень другого поверху третього та четвертого блоку (кошторисна вартість робіт складає 6063,0 млн. гр.).
   Створення комфортних умов проживання підопічних – пріоритетне завдання системи соціального захисту населення області.

 
ПЕРЕСУВНІ МЕДИЧНІ КОМПЛЕКСИ НАДАЮТЬ СВОЇ ПОСЛУГИ НА ПОЛТАВЩИНІ

   В області, згідно Графіка проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, надається послуга з медичного обстеження пересувними медичними комплексами.
   Робота пересувних медичних комплексів полягає у виїзді медичних працівників спеціально обладнаним автомобілем до віддалених населених пунктів задля можливості максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі та не мають змоги самостійно періодично відвідувати медичний заклад.
   Нещодавно спеціалісти пересувних медичних комплексів свої послуги надали жителям Гребінківського та Чорнухинського районів.
   Особи з інвалідністю на візках та одинокі престарілі, які частково втратили рухову активність мали змогу скористатися «соціальним таксі», послуги якого не один рік надаються безкоштовно при територіальних центрах вищевказаних районів.
   За підрахунками, обстеження пройшли 19 осіб Чорнухинського району та 70 - Гребінківського.

 
ТАЛАНОВИТІ ВИХОВАНКИ НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   25 вересня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь у «Святі осені», яке щороку проводиться в закладі задля розкриття творчих талантів вихованок.
   Барви осені були представлені на творчій виставці у вигляді осінніх поробок з природного матеріалу.
   Кращі роботи майстринь відзначені подарунками, грамотами.
   Гості закладу, зокрема координатор волонтерського руху Полтавської громади Данелевський І.М., відвідавши свято, вручили вихованкам подарунки, а дівчата мали змогу вкотре продемонструвати свої таланти в музичному та образотворчому мистецтві.

 
В м. Полтава відбувся ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   25 вересня 2018 року в Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради проведений ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей поважного віку та Дню ветерана.
   У святковому концерті взяли участь творчі колективи територіальних центрів з одинадцяти районів області (Подільського, Київського та Шевченківського м. Полтави, Автозаводського м. Кременчук, Чутівського, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Полтавського, Диканського та Карлівського) та аматори міста Полтава.
   Організовано виставку рукоділля, роботи якої високо оцінили як учасники фестивалю, так і місцеві жителі.
   Свято завершилося врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.
   Глядачі отримали справжнє задоволення від зустрічі з чарівними, неповторними, прекрасними артистами та виконавцями!

 
В Глобинському районі проведено комплексні медичні обстеження мешканців віддалених населених пунктів

   20 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено обстеження мешканців віддалених сіл Глобинського району: Лукашівка, Сіренки, Набережне, Павлівка, Канівщина.
   Працівники територіального центру долучилися до організації проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю медичними працівниками. 38 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Гості в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

   Надзвичайно емоційним і теплим днем видався для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського 13 серпня 2018 року.
   До хлопців завітали не просто гості, а люди з великою і щирою душею: координатор волонтерського руху Данилевський Іван Миколайович, заслужена артистка, артистка Полтавської обласної філармонії Наталія Іванченко, солістка Полтавської обласної філармонії Лариса Борисенко, начальник відділу сім'ї та дітей Полтавської міської ради Вікторія Усова, котрі подарували дітям солодощі, іграшки, одяг, а найголовніше - гарний настрій, адже вся концертна програма була надзвичайно цікавою, лунали пісні у виконанні Лариси Борисенко та жарти, гуморески і конкурси від Наталії Іванченко.
   Діти активно співали, розказували вірші, а також продемонстрували свої таланти, показавши невеличкий концерт. На згадку гостям вихованці подарували квіти та виготовлені власноруч обереги.

 
Оздоровлення дітей дитячих будинків-інтернатів

   Різноманітно, цікаво та весело відпочивали вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Якісні медичні послуги, смачне харчування і змістовна культурно-масова програма залишили у дітей гарні враження.
   Веселі пісні та дитячий сміх линули 21 день на території оздоровчого закладу. Цікаву лялькову виставу та ігрову програму організували для дітей працівники Полтавського обласного театру ляльок.
   Вихованці грали в настільні, спортивні та комп'ютерні ігри, малювали, співали, переглядали мультфільми та танцювали на дискотеках та підготували і подарували гостинним працівникам закладу гарну концертну програму.

 
Покращення умов праці соціальних робітників

   У вересні поточного року сесія депутатів Щербанівської сільської ради, на чолі з головою І.С. Проциком, виділила 15 тис. грн. на придбання 6-ти нових велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 
У Гадяцькому районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

    Завдяки запровадженню інноваційної моделі надання медичних послуг, 13 вересня 2018 року проведено медичне обстеження мешканців віддалених населених пунктів Гадяцького району: Лихопілля, Морозівщина, Педоричі. Працівниками Гадяцького територіального центру було організовано підвезення осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, що перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. 39 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах. Громадяни висловлювали слова вдячності організаторам та виконавцям обстеження за надану можливість перевірити стан свого здоров'я.

 
Оновлено велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру

   За сприяння міського голови та завдяки передачі субвенції з міського бюджету до районного придбано 21 велосипед для соціальних робітників м. Гребінка. Саме тепер, можна сказати, що велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повністю оновлено.
   44 соціальних робітників обслуговують понад 400 одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Більшість із цих людей проживає на чималих відстанях одне від одного, до яких найоперативніше і найзручніше діставатися саме велосипедами. Нові транспортні засоби полегшать роботу соціальним робітникам та сприятимуть покращенню якості надання соціальних послуг.

 
Особи з інвалідністю м. Кременчук відпочивали в СОК «Супутник»

   В СОК «Супутник» разом з пенсіонерами відпочивали 25 осіб (з них 18 осіб з інвалідністю), які є членами громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» та Кременчуцького міського товариства інвалідів і знаходяться на обліку в територіальному центрі.
   Завжди позитивні та усміхнені люди з інвалідністю, не зважаючи на те, що більшість з них у інвалідних візках, назвали свій загін «Усмішка». Вони активно приймали участь у всіх заходах, які проходили протягом шести днів. З допомогою волонтерів та працівників територіального центру відвідали пляж та купалися в річці Псел. Психолог-волонтер проводив лекції на свіжому повітрі на актуальні теми. Окрім цього голова громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» проводила інтелектуальні ігри «Брейн ринг» та «Ерудит лото».
   Всі залишилися задоволені та покинули табір повні позитивних емоцій, висловлюючи побажання наступного року повернутися знову.

 
В Хорольському районі відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку»

   06 вересня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку». З найщирішими вітаннями виступила виконуюча обов'язки директора Наталія Корж, яка побажала присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, енергії та віри в себе.
   Працівниками територіального центру підготовлено святкову програму, згідно якої лунали віршовані привітання, проведено цікаві конкурси та музичні ігри. По завершенню свята для всіх присутніх було організовано «солодкий» стіл.

 
У Великобагачанському районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

   06 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено виїздне обстеження мешканців віддалених сіл Великобагачанського району. Працівники Великобагачанського територіального центру взяли активну участь у організації та підвезенні до місця проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, зокрема у селах: Кравченки, Підгір'я, Володимирівка, Перекопівка, Вишарі. Більше 50 осіб, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі отримали комплексні медичні послуги: здали кров для аналізів, зробили кардіограму, виміряли тиск, визначили свій ріст та вагу а також отримали консультацію лікаря.

 
В м. Миргород розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку»

   Розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку», що успішно діє при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради, метою якого є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж всього життя.
   Заняття в учбовому році планується проводити на трьох факультетах: екологічне садівництво та городництво, літературно – мистецькому та основ здорового способу життя.
   Під час заходу відбулася концертна програма, в якій приймали участь найактивніші студенти «Університету третього віку». Всі присутні були дуже задоволені програмою заходу, висловлювали слова щирої подяки всім учасникам свята та сподівання на подальші цікаві зустрічі.

 

   30 серпня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобілів обладнаних підйомниками для користування осіб з інвалідністю Новосанжарського району.
   Спецавтотранспорт було придбано в результаті спільного співфінансування з обласного та районних бюджетів. Даний автомобіль планується використовувати як «соціальне таксі» для підвезення осіб з інвалідністю, особливо візочників, до соціально значимих об'єктів. Даний вид послуги вже не перший рік впроваджується в усіх районах області та має позитивні відгуки користувачів, адже надається на безкоштовній основі та має ряд переваг.

 
У рамках програми «Назустріч людям» розпочато оздоровлення літніх людей м. Кременчук

   27.08.2018 року відбувся заїзд пенсіонерів Автозаводського району на І тур до комунального закладу СОК «Супутник» філія ДЗОВ «Зоряний» на оздоровлення.
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже 11 рік пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі. Протягом першої зміни буде оздоровлено - 185 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів. Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіальних центрів Автозаводського та Крюківського районів.

 
Проведено семінар з провадження господарської діяльності з медичної практики у будинках-інтернатах

   28 серпня поточного року під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та за участі заступника начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного Центру медичної статистики В.І. Мельник проведено семінар для лікарів та медичного персоналу будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на тему: «Провадження господарської діяльності з медичної практики».

 
Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру прийняв участь у Національному Сорочинському ярмарку

   Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування прийняв участь в обласному огляді – конкурсі фольклорних ансамблів, народних музик, гармоністів та бандуристів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку, де отримав Диплом ІІ ступеня.
   Колектив налічує 21 учасника художньої самодіяльності різного віку. Девіз колективу - «Співаємо від душі і для душі». «Нев'янучі мальви» дарують свою пісню людям, як на районній сцені, так і в селах Оржицького району.
   В репертуарі колективу більше сотні пісень: і журливі, і веселі, і ліричні і грайливі. Костюми учасників пошиті власноруч із знайдених в скринях стародавніх сорочок та рушників.

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   23 серпня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, для підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці організовано святковий концерт за участю концертної групи будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень
   У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті відбувся святковий захід. Підопічні та працівники інтернату підготували цікаву концертно-конкурсну програму.

 
Ветерани, пенсіонери та особи з інвалідністю віддалених населених пунктів Машівського району отримали медичні послуги за місцем проживання

   22 серпня поточного року діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Богданівка, Огуївка, Селещина-1, Любимівка та Первомайське Машівського району.
   Працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівського району долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського .
   Надано всього медичних послуг близько 100 особам. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 

    21 серпня 2018 року до підопічних Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала Австралійська делегація «Australian aid» на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Австралії в Україні пані Мелісою О'Рурк.
    На даний час в закладі на повному державному утриманні проживають 93 вихованки. Навчально-виховний процес, лікувальна, фізично-спортивна реабілітація вихованок дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно індивідуальних програм реабілітації.
    При інтернатній установі працює відділення медико-соціальної реабілітації, де обладнані кабінети лікувально-фізичної реабілітації, масажу, кімната соціально-побутової адаптації, кабінети вчителя-логопеда та практичного психолога.
    Гості, що завітали до установи ознайомились з роботою закладу, оглянули творчі доробки дітей. Тепла атмосфера зустрічі сприяла тісному спілкуванню.

 
Семінар-нарада в інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному інтернаті 17 серпня поточного року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни та працівників установи семінар-нараду на тему: "Емоційне вигорання: що робити і хто винен?".

 
В Семенівському районі відкрито «Будинок захищеної старості»

   17 серпня 2018 року відбулося відкриття КУ «Будинок захищеної старості». Заклад знаходиться в приміщенні колишнього дитячого садочка с-ща Семенівка та розрахований на 20 ліжкомісць. На його відновлення було витрачено понад 5,4 млн. грн. із бюджетів різних рівнів.
   В установі створені відповідні умови для проживання, зокрема: спальні кімнати облаштовані новими меблями, кухня оснащена необхідною технікою, обладнано пральню, затишну обідню залу та сучасне фойє для відпочинку підопічних.
   Особливу увагу приділено облаштуванню прибудинкової території. Установа має власне подвір'я де прокладено доріжки для прогулянок та забезпечено всі умови, щоб майбутні мешканці почували себе максимально комфортно.

 
Підопічні відділення соціальної допомоги вдома Диканського району пройшли медичне обстеження за місцем проживання

   16 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Степанівка, Мала Рудка, Дячкове, Дейнеківка, Чернещина та Марченки Диканського району.
   Працівники Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Диканського Центрту ПМСД.
   Надано медичних послуг 56 особам, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Медичне обстеження підопічних відділення соціальної допомоги вдома Решетилівського району проведено за місцем проживання

   9 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Березняки, Підок, Славки, Крохмальці, Коржі та Прокопівки Решетилівського району.
   Працівники Решетилівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Решетилівського Центру ПМСД. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Наближення соціальних послуг до сільського населення у Семенівському районі

   6 серпня 2018 року відбулося урочисте відкриття підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   В урочистостях взяли участь: народний депутат України К. Є. Іщейкін, Герой України, директор ПАФ «Україна» І. М. Балюк, голова Семенівської райдержадміністрації В. І. Федоренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
   З вітальними словами та щирими побажаннями виступили гості заходу та мешканці с. Заїчинці.
   Після урочистого відкриття народний вокальний жіночий ансамбль «Подоляни» подарував присутнім святковий концерт.
   По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися з роботою підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, переліком послуг та порядком їх надання.

 
Нові гойдалки для людей з обмеженими можливостями

   Нещодавно в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи директора Анатолія Миколайовича Шкарбан, було придбано та встановлено спеціальні гойдалки для людей з обмеженими можливостями, які обладнані заїздами для інвалідних візків.
   Мешканцям інтернатної установи це дуже сподобалася, адже завдяки особливим конструкціям, користуватися гойдалками лише одне задоволення.

 
День іменинника
   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня іменинника.
   За участю підопічних та працівників інтернатної установи організовано концертну програму.
   Мешканцям інтернатної установи, які відсвяткували день народження у липні місяці поточного року вручили подарунки та пригостили солодощами.

 
У Новосанжарському районі проведено зустріч ветеранських колективів

   «Старість нас вдома не застане…» саме під таким гаслом Новосанжарським районним територіальним центром 13 липня 2018 року організовано та проведено зустріч ветеранських колективів у Нехворощанському будинку культури.
   На гостини до Нехворощанського ансамблю ветеранів «Надвечір'я» завітали народний аматорський вокальний ансамбль «Калина» з села Чернеччина Дніпропертровської області, хор «Багряне листя» з Нових Санжар, учасники художньої самодіяльності Лівенського будинку культури та поетеса Ірина Діденко.
   Свято не обмежилося концертними номерами, які з вдячністю та оплесками зустрічали глядачі, а продовжилося спілкуванням ветеранів вже на подвір'ї, де всіх присутніх пригощали смачним кулішем.

 
«Ой, на Івана та й на Купала»

   06 липня 2018 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено свято «Ой, на Івана та й на Купала».

 
Активний відпочинок підопічних інтернатних установ

   З метою налагодження дружніх відносин між підопічними, залученню їх до активного способу життя, з врахуванням їх інтересів, 04 липня 2018 року організовано зустріч підопічних Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків – інтернатів.
   В план заходу ввійшли спортивно-розважальні ігри, рибалка та пікнік.

 
КОБЕЛЯЦЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ БУДИНОК-ІНТЕРНАТ

   За сприяння депутата Полтавської обласної ради Жука С.М. Кобеляцьким психоневрологічним будинком-інтернатом придбано технічні засоби реабілітації: візок з зйомними носилками ТБС-150 у кількості 2 штуки - для прогулянок ліжкохворих на свіжому повітрі; візок ТПБ в кількості 2 штуки - для перевезення ліжкохворих підопічних. Для зручного транспортування їжі з їдальні до жилих корпусів придбано візок марки ТПП–У.
   Придбання даних візочків покращить умови обслуговування ліжкохворих підопічних та підопічних з обмеженою руховою активністю.

 
День Конституції

   З нагоди Дня Конституції України у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського проведено культурно-масові заходи – спортивну гру «Волейбол», конкурс малюнків на асфальті «Мальовнича Україна» та пісенно-танцювальне свято «Співаємо і граємо, зі святом вітаємо!»
   Вихованцям дитячого будинку організовано екскурсію до дитячого парку відпочинку в місті Зіньків.

 
День Конституції України

   27 червня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи з нагоди Дня Конституції України.
   Зокрема, в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено концертну програму за участю хору «Розсошаночка» Щербанівського будинку культури та організовано екскурсію до Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.
   В Хорольському будинку-інтернаті прочитано лекцію на тему «Конституція – основний Закон України».
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Живи та міцній, наша юна Державо!».

 
Семінар-нарада в пансіонаті.

   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці 21 червня 2018 року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни семінар-нараду на тему: "Упередження емоційного вигорання та недопущення конфліктних ситуацій».

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету третього віку»

   В територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся випускний вечір «Університету третього віку». На свято були запрошені волонтери, які протягом навчального року читали лекції, бесіди, проводили практичні заняття на факультетах «Університету третього віку».
   Для волонтерів та всіх присутніх звучали слова подяки та пісні у виконанні ансамблю художньої самодіяльності «Мальви». По завершенні вечора всі присутні були запрошенні до солодкого столу.

 
Ліщинівські таланти

   Уже стало традицією проведення виставок робіт мешканців Ліщинівського будинку-інтернату в Полтавській міській бібліотеці для дітей №10.
   У квітні місяці поточного року директор будинку-інтернату Шкарбан Анатолій Миколайович передав художні роботи до бібліотеки.
   Умільці інтернатної установи презентували дев'ятнадцять вишивок та малюнків, на яких зображені квіти, пейзажі, казкові герої, церкви. Понад місяць художні роботи радували та надихали відвідувачів виставки.
   Діти із задоволенням розглядали вишивки та малюнки та отримали неабияку мотивацію до творчості, розуміючи скільки старань та любові вкладено ліщинівськими майстрами у кожну із своїх робіт.
   Мешканці інтернатної установи своєю наполегливістю та невтомною працею довели, що справді талановиті!

 
В Пирятинському районі відбувся випуск студентів «Університету третього віку»

   13 травня 2018 року в Пирятинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся випуск студентів «Університету третього віку».
   Пісенні вітання звучали від колективу «Чураївна» та «Барвінок», що створені при територіальному центрі соціального обслуговування. Слухачі «Університету третього віку» отримали сертифікати про закінчення навчання.
   Впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» в територіальних центрах дає можливість людям старшого віку навчатись протягом всього життя.
   Навчальна програма для людей похилого віку та осіб з інвалідністю «Університет третього віку» не тільки навчає, але й робить життя слухачів змістовним та цікавим. Вони є активними учасниками виставок декоративно-ужиткового мистецтва та фестивалів творчості.

 
День медичного працівника

   15 червня поточного року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбулися урочисті збори з нагоди дня медичного працівника.
   Директор пансіонату привітав працівників медичного відділення та відзначив їх грамотами і квітами.

 
Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом одержано швейне обладнання

   З метою отримання гранту від посольства Австралії в Україні, адміністрацією Новосанжарського дитячого будинку-інтернату за співпраці з Полтавським обласним осередком «Союз організацій інвалідів України» надано документи для формування заявки на придбання швейного обладнання та подано пакет документів на розгляд конкурсної комісії посольства.
   У результаті проведеної роботи посольством Австралії в Україні виділено кошти на придбання необхідного швейного обладнання. Відповідно до підписаного Договору від 17.04.18р., придбано вісім швейних машин, одна вишивальна машина та один оверлок.
   Завдяки цьому обладнанню вихованки закладу тепер матимуть можливість навчатися швейній справі, що в подальшому сприятиме їх адаптації в соціум.
   За кошти будинку-інтернату придбано необхідні меблі для швейного обладнання.  

 
В Новосанжарському районі відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я»

   7 червня 2018 року в селі Нехвороща в рамках занять «Університету ІІІ віку» відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я» відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Гарний настрій присутнім подарували учасники ансамблю, виконавши народні та сучасні пісні, гуморески і авторські вірші та запальні танці. Зворушлива особливість цього заходу полягала у єднанні поколінь, адже присутніми та її учасниками були також і діти, зробивши своїм бабусям та дідусям чудовий музичний дарунок. Ця зустріч вкотре підтвердила, що активне життя продовжується також і після виходу людини на заслужений відпочинок.

 
Квіткове щастя

   10 червня поточного року, до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали засновники проекту Пошта Янголів Євгенія Ставицька та Клим Шабалін із квітковими подарунками для мешканців пансіонату.
   Акція дарування квітів пройшла в рамках міжрегіонального проекту «Квіткове щастя», авторка ідеї Маргарита Січкар.
   Квіти для дарування надав Олег Вінник після концерту у нашому місті, а флористичну обробку зробили в FLOWER & DECOR COMPANY "OKflowers", м. Полтава.

 
Особи з інвалідністю Хорольського району взяли участь у обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту

   5 червня 2018 року за підтримки та сприяння територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації була здійснена поїздка Хорольським місцевим осередком Всеукраїнської організації Союзу інвалідів України, на чолі з його головою Мартюк Катериною Яківною, для участі у відкритій обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту в місті Полтава на веслувальній базі «Олімпійські надії» (селище Климівка). Метою таких змагань є ефективний спосіб оздоровлення та реабілітації осіб з інвалідністю і залучення їх до активного життя, допомога у встановленні дружніх стосунків між людьми з обмеженими можливостями.
   За результатами спартакіади команда посіла 9 місце серед 23 учасників.

 
Випускники «Університету ІІІ віку» Диканського району взяли участь у пішохідній екскурсії

   5 червня випускники «Університету ІІІ віку» та особи з обмеженими фізичними можливостями Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на чолі з соціальними працівниками, взяли участь у пішохідній екскурсії по пам'ятних місцях Диканщини, яку організували працівники Диканського краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша. Усі присутні з великим задоволенням слухали екскурсовода, яка розповідала про архітектурні споруди, які функціонували на Диканщині, про пам'ятки природи.
   Підопічні територіального центру дізналися багато цікавих історичних фактів про рідне селище, а дехто поринув у далекі спогади дитинства. По закінченню ходи, слухачі висловили вдячність організаторам екскурсії.

 
«SENI CUP 2018»

   Підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у футбольному турнірі SENI CUP 2018 для осіб з обмеженими можливостями.

 
Навчання з пожежної безпеки в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   6 червня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з працівниками та підопічними проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з виконання правил пожежної безпеки.
   До проведення занять були залучені представники 2-ї ДПРП смт. Нові Санжари – начальник-капітан служби цивільного захисту Стоножко О.В. та провідний інспектор РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Цвєтков Р.М.
   Для працівників та підопічних установи організовано навчання на теми: «Про порядок дій у разі виникнення пожежі», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Евакуація внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі)».
   Відбулася показова демонстрація пожежно-рятувальної техніки та бойового спорядження вогнеборців.

 
Подорож до Полтавського краєзнавчого музею

   Днями, за ініціативи директора Шкарбан Анатолія Миколайовича мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з відділами природи, археології, етнографії, а також відділами історії XIV — поч. XX століть та історії XX — поч. XXI століть. Підопічних найбільше вразила колекція рушників, сорочок та побутових вишитих речей, а також сподобались представлені експонати, що відображають найдавнішу історію краю та колекція метеликів Полтавщини.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.

 
В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському районах відбулися випускні «Університету третього віку»

   «Вчитися ніколи не пізно!» Цей факт на власному прикладі довели студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку».
   В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися випускні студентів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року. Швидко промайнув час навчання. І ось уже випускники поважного віку прийшли на свій випускний. День за днем вони старанно навчалися, відкривали широкий спектр нових знань, знайомилися з цікавими людьми, спілкувалися. Навчання проводилось на різних факультетах, зокрема: «Психологічний», «Історико-краєзнавчий», «Основи медицини, здоровий спосіб життя», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Садівництва та городництва», «Літературно-художньому», та «Культурно-мистецькому».
   Студентів вітали та вручали сертифікати на підтвердження пройденого курсу. Також були вручені грамоти та подяки викладачам «Університету третього віку».
   Найголовніше, як зізналися самі студенти, вони не тільки збагатилися новими знаннями, а й знайшли нових друзів та отримували чудову можливість поспілкуватися, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято було сповнене радості, натхнення теплої, добродушної атмосфери та щирих посмішок.

 
В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали Міжнародний день захисту дітей

   Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом Міжнародним днем захисту дітей. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів та місцевої влади. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 
Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2018 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Літо золоте», в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано свято «Діти України».
   Вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 

    1 червня 2018 року з нагоди Дня захисту дітей відбувся тематичний захід в Геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Діти працівників пансіонату влаштували виставку своїх малюнків створивши особливий настрій підопічним пансіонату.  

 
У територіальному центрі Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято Останнього дзвоника

   У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Сьогодні дзвоник востаннє пролунав і для випускників «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   Студенти, під час навчання в «Університеті» довели життєву теорему: молодість це передусім самовідчуття людини, яке не має жодного відношення до віку, зафіксованого в документах.
   Учасниками художньо-мистецького факультету була створена виставка рукоділля, яка не залишила осторонь жодного!
   Випускників музично привітали: хор «Полтавські піснярі» територіального центру, Полтавський центр позашкільної освіти: студія «Крафт» та «Естадес», музична школа № 1: ансамбль «Росинка» та Валерія Оніпко.
   З гарним настроєм та сертифікатами про закінчення навчання слухачі йдуть на канікули.

 
В Автозаводському районі завершився навчальний рік для студентів «Університету третього віку»

   З метою збереження та формування активної життєвої позиції людей старшого віку при 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавської області впроваджена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». На даний час проводяться урочисті заходи щодо завершення 2017-2018 навчального року.
   Зокрема, 25 травня завершився навчальний рік для понад 200 студентів Автозаводського району. Цей навчальний рік став своєрідною платформою для підвищення обізнаності людей, які перебувають на заслуженому відпочинку, які мають бажання вивчати історію та краєзнавство, правознавство, основи психології та етики. Окрім того, студенти мають можливість відвідувати гуртки за інтересами.
   На святі організовано виставку творчих робіт студентів (вишивання бісером та іншими різними стилями) та рефератів.
   Студентів поздоровили із вдалим закінченням навчального року та вручили дипломи. Семеро студентів було відмічено Подяками за відповідальне ставлення та творчий підхід до завдань навчального процесу.

 
В Диканському районному територіальному центрі святкували Трійцю

   Трійця – це християнське свято, святкування якого вбирає в себе велику кількість традицій та звичаїв. Не оминула Зелена неділя і Диканський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де 25 травня у святково прикрашеному залі «Затишок» було проведено тематичний захід. Радували гостей піснями та гумором учасники художньої самодіяльності територіального центру: хор «Надвечір'я», яким дружньо підспівували всі присутні. Беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми вшановуємо традиції українського народу та черпаємо свою наснагу із глибокого коріння духовної спадщини.

 
В територіальному центрі Автозаводського району працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю

   В територіальному центрі Автозаводського району з 14 травня по 25 травня 2018 року працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю клубу «АРОКІ». Протягом двох тижнів пройшли курс оздоровлення 17 осіб з інвалідністю. Окрім щоденного надавання соціально-реабілітаційних послуг, з таборянами працювали психологи.
   Проведено інтелектуальну гру «Брейн ринг». За допомогою асоціативних метафоричних карт проведено тренінг про базові емоції та чим відрізняються емоції від почуттів. Як підведення підсумків проведена гра «Вгадай емоцію» та вправа «Твоє безпечне місце».
   На всіх заняттях таборяни були активні та зацікавлені. Ці два тижні були повні нових знайомств, емоцій та вражень.

 
Студентська група територіального центру Київської районної в м. Полтава ради відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації

   22 травня 2018 року студентська група «Університету III віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтава ради на чолі з соціальними працівниками територіального центру відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації, який розташований в авіамістечку міста Полтави.
   Фонди музею налічують майже шість тисяч експонатів: архівних документів, фотографій, оригінальних зразків вогнепальної та холодної зброї, особисті речі ветеранів 13 гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкобомбардувальної авіадивізії.
   Студенти отримали велике задоволення від екскурсії, та мали можливість дізнатися про історію створення, біографії конструкторів, та де саме, і головне – ким, використовувалися перелічені вище літаки та інші літальні апарати.

 
Мешканцям Хорольського району надавалася безкоштовна юридична консультація

   21.05.2018 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з управлінням соціального захисту Хорольської райдержадміністрації для слухачів «Універсетету третього віку» та внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення проведено зустріч з представником «Благодійної організації «Карітас Полтава».
   Присутнім надавалася безкоштовна юридична консультація адвокатом Лілією Бехтер. Учасники зустрічі отримали кваліфіковану консультацію з питань призначення соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, житлового, пенсійного забезпечення та інших питань законодавства, що цікавили присутніх слухачів.

 

   До Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату з концертною програмою завітав творчий колектив Кунівського будинку дозвілля.
   Мешканців будинку-інтернату зацікавив виступ колективу. Всі глядачі задоволені концертною програмою. Маленькі артисти, які є учасниками творчого колективу, подарували святковий настрій та здивували своїм артистизмом.
   Підопічні будинку-інтернату отримали позитивні емоції, гарний настрій та висловили вдячність творчому колективу.

 
У територіальному центрі Котелевського району проведено захід на тему: «Бережіть красу природи»

   У відділенні денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району в групі «Зв'язок поколінь» відбулася зустріч з членами екологічного театру «Краяни» Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака на тему: «Бережіть красу природи».
   Учні провели вікторину на екологічну тематику. Підопічні територіального центру переглянули презентацію екологічної бригади, відеоролики про флору та фауну землі. Екологічний театр «Краяни» презентував цікаву казку про збереження природи.

 
До Дня матері в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття

   15.05.2018 року в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття до Дня матері, де діти та їхні мами поринули в світ казки та добра. В спокійній атмосфері під музичний супровід діти із задоволенням грали в веселі ігри згадали хто прокинувся від сну з приходом весни, послухали спів соловейка. Діти, разом з працівниками центру, приготували листівки котрі вручили найдорожчим та найкращим мамам в світі.

 
Відзначення територіальними центрами 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

   До 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні територіальними центрами соціального обслуговування проведено ряд заходів, зокрема святкові концерти за участю учасників художньої самодіяльності. Зворушливо та емоційно звучали пісні у виконанні учнів шкіл. Організовано тематичні перегляди художніх фільмів, виставки тематичних книг та виробів майстринь.
   Працівниками територіальних центрів проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та надано всебічну допомогу у вирішенні соціально-побітових питань.

 
ІДЕЇ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЯ: НА ПОЛТАВЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ НОВІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

   На Полтавщині, на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського реалізовано ідею відкриття відділення денного догляду та реабілітації дітей з інвалідністю. Метою реалізації даного проекту стало забезпечення сімейними формами виховання дітей з інвалідністю, одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливості працевлаштуватися.
   Вивчаючи потребу сьогодення, аналізуючи проблеми з якими щодня стикаються сім'ї що виховують дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації зініційовано та знайдено підтримку у відкритті вищевказаного відділення, тим паче, що молода директор будинку-інтернату Марина Олексіївна Приступа готова фахово впровадити його в життя.
   Відділення денного догляду розраховане на відвідування дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років. Створені комфортні умови для відпочинку та реабілітації. Забезпечено збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту та розвитку. Наразі його постійними відвідувачами є 14 дітей з інвалідністю.
   Фахівцями закладу забезпечується своєчасність і ефективність надання дітям кваліфікованої корекційної, соціально-побутової, психологічної, медичної реабілітації відповідно до індивідуального розвитку дитини та індивідуальної програми реабілітації.
   У відділенні денного догляду діти з інвалідністю проходять відновну терапію, що включає в себе великий спектр послуг, улюбленими з яких є фітотерапія, аромотерапія, бальнеологічні процедури.
   Задля відновлення здоров'я діти часто відвідують соляну кімнату, займаються з інструктором дихальною гімнастикою за методикою Стрельнікової, проходять курс лікувального масажу.
   З урахуванням особливостей розвитку дітей з інвалідністю в тренажерному залі в цікавій, невимушеній формі проводяться індивідуальні та групові реабілітаційні заняття.
   Велика увага у відділенні приділяється психокорекційній роботі, розвитку емоційної сфери, попередженню неуспішності, зниженню агресії та динаміки позитивного відношення до життя.
   Діти успішно здобувають навички з самообслуговування, організації власного побуту. Старші за віком освоюють роботу на комп'ютері, правила мовного етикету.
   Для маленьких відвідувачів відділенням денного догляду та реабілітації проводяться різноманітні заняття з арт-терапії, що включає в себе ізотерапію, куклотерапія, казко та кольоротерапію. У дитячому колективі проводиться багато різноманітних змагань, спортивних естафет на свіжому повітрі.
   За короткий час роботи відділення фахівці з реабілітації та батьки дітей з інвалідністю спостерігають відчутне покращення фізичного та психоемоційного стану дітей, позитивну динаміку їх розвитку.
   Не секрет, що при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті вже не один рік діє ансамбль «Ложкарі», який складається з вихованців інтернатного закладу та має на рахунку не одну перемогу на конкурсах регіонального рівня.
    Рік тому учасники ансамблю разом із своїм керівником та директором будинку-інтернату вирішили зі старої побутової споруди, що знаходиться на території закладу, створити «Будиночок музики».
   Швидко знайшлися і спонсори, які допомогли відремонтувати приміщення та втілити ідею дітей в життя.
   Зараз у «Будинку музики» дуже затишно. Тут діти збираються для щоденних занять, відзнаки та грамоти на стінах нагадують про здобуті перемоги, та надихають на подальші успіхи.
   Вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завжди підтримують небайдужі люди, надаючи дітям благодійну допомогу. Доброю традицією стала підтримка лісничого ДП «Гадяцький лісгосп» Гришко І. І.
   До добрих справ лісничого приєднуються агрогосподарства та фермерські господарства, а саме: СВК «Батьківщина» Коросташов О.Г., ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Коростіленко О.Я., ТОВ «Октан» Кропивна В.М., ПАТ «АТП 15339» Удовиченко А.В., СТОВ «Воскобійники» Капленко В.І., АГРОКА «Полтава» Бойко А.М., ТОВ «Диканський Млин» Ленець В. Г., ПП «Агроекологія», ТДВ «Укролія продукт» Григоренко О. Г., СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Несен В.В., СВК «Токарі» Бондар М.М., Агрофірма «Петрівка» Новосел І.І., ПП «Картопля Полтавщини» Савченко А.В.. Подяка та шана людям з великим серцем уміючим любити та співпереживати.

 
32-і роковини Чорнобильської трагедії

   26 квітня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено тематичні заходи з нагоди 32-х роковин з дня аварії на Чорнобильській АЕС.
   Зокрема, у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено виховну годину на тему: «Чорнобиль немає минулого», присвячену вшануванню пам'яті жертв Чорнобильської трагедії.
   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті для підопічних проведено лекції на тему «Історія виникнення Чорнобильської АЕС та трагедія 1986 року».
   Підопічні Хорольського будинку-інтернату відвідали меморіальний знак пам'яті учасникам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, з покладанням квітів.
   Підопічних інтернатних установ – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС привітали квітами та вручили подарунки.

 
«За чисте довкілля»

    Працівники та підопічні інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля».
   У День довкілля було проведено комплекс заходів, спрямованих на благоустрій та озеленення територій інтернатних установ, зокрема проведено обрізку та побілення дерев відновлено квіткові клумби та висаджено саджанці: ялинок, туї, самшиту та ялівцю.

 
Соціальним робітникам Шишацької селищної ради придбано сучасні велосипеди

    Шишацькою селищною радою на 2018 рік було виділено 70 тис. грн. на придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Шишацької селищної ради.
   За ці кошти придбано 10 нових сучасних велосипедів та забезпечено соціальних робітників Шишацької ОТГ засобами пересування, в результаті чого поліпшено якість надання соціальних послуг.  

 
В територіальному центрі Семенівського району проведено святковий захід

    10 квітня 2018 року у приміщені територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської райдержадміністрації відбувся захід «На дзвіниці дзвонять дзвони Великодні, голосні – всюди втіха, всюди гомін, всюди радісні пісні!». З вітальними словами та щирими побажаннями звернулися до присутніх: голова ради ветеранів Семенівського району, голова ради ветеранів Семенівки та директор територіального центру.
   Гарну атмосферу, веселий настрій створив народний жіночий вокальний ансамбль «Подоляни» своїми запальними піснями та гуморесками.  

 
В м. Гадяч відбувся святковий захід «Весна крокує – свято нам дарує»

    У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів напередодні свята Великодня відбувся святковий захід для дітей «Весна крокує – свято нам дарує» за участі студентів коледжу Культури ім. І.П. Котляревського. Діти центру залучалися до ігор та конкурсів на Великодню тематику. Також був проведений майстер клас по розписуванні писанок дітьми закладу за участі студентів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва».
   Діти отримали позитивні емоції, гарний настрій, нові вміння та навички. Заходом були задоволені не лише діти а й батьки, тому що бачити своїх дітей щасливими вдається не кожного дня.  

 
Великдень

    В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано та проведено заходи до Великодня.
   Підопічних та вихованців пригощали пасками, крашанками та святковими обідами.
   Зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського побували в Зіньківському Храмі «Різдва Христового» де освятили Великодні кошики та отримали багато гарних вражень.
   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь в акції «Розмалюй писанку», яку організувала Новосанжарська селищна рада та створили дві чудові писанки.
   Дані заходи проведено за участю священнослужителів, благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 
В м. Кременчук проведено фестиваль «Студентська весна»

    Щороку в м. Кременчук проходить фестиваль «Студентська весна» на якому вищі навчальні заклади міста демонструють своїх найкращі номери художньої самодіяльності у виконанні талановитих студентів. І 2018 рік не став виключенням.
   5 квітня в Міському палаці культури відбувся гала-концерт «Студентська весна» в якому прийняли участь студенти «Університету ІІІ віку» мистецького факультету територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області при Кременчуцькому інституті ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля». Колектив народної пісні «Два кольори» виконав веселі частівки. Творчий танцювальний колектив «ІСТОКі+» приємно шокував зал запальним рок-н-ролом. Середній вік студентів 69 років.
   По закінчені концерту всі творчі колективи які приймали участь в гала-концерті «Студентська весна» отримали дипломи та подарунки.  

 
В територіальному центрі м. Полтава проведено майстер-клас з виготовлення паперового янгола

    На передодні свята Великодня, у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради пройшов майстер-клас з виготовлення паперового янгола та ознайомлення з петриківським розписом.
   Для проведення майстер - класу були запрошені доцент кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Халецька Л. Л. та вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ I – III ступенів № 26 Пилипенко Т. В.
   Метою заходу було створити спільну атмосферу стародавніх українських традицій, які учасники майстер-класу зможуть внести в свою сім'ю, а також продемонструвати, що українці бережуть свої традиції.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру охоче відгукнулися на пропозицію спробувати самим зробити янголів. Час сплинув не помітно, а результат цього творчого заходу – велика кількість маленьких, дуже схожих, але в той же час індивідуальних янголят. Також учасники майстер – класу дізналися історію виникнення та розвиток мистецтва петриківського розпису, основи декоративної композиції, кольорознавства, секрети майстерності у створенні петриківських квітів, ягід та власноруч спробували малювати основні петриківські елементи. Створюючи вироби своїми руками, в них вкладається душа, і тому рукотворне янголятко буде дуже дорогим серцю і стане милим душевним подарунком друзям, рідним та близьким.  

 
До Міжнародного дня гумору в м. Кременчук проведено святковий захід

    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області тісно співпрацює з бібліотекою-філією №2 Кременчуцької ЦБС для дорослих.
   02 квітня 2018 року працівники бібліотеки разом із студентами «Університету ІІІ віку» Автозаводського району провели святковий захід присвячений Міжнародному дню гумору. На свято до актової зали бібліотеки-філії №2 запросили мешканців 10-го мікрорайону.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, тематичними піснями та гарними танцями.  

 
В Новосанжарському районі вивчали принципи успішного садівництва та огородництва

    На заняття Школи здорового способу життя для відвідувачів відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було запрошено голову ГО «Центр природного землеробства», старшого викладача кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії Сергія Пономаренка.
   Присутні ознайомилися з основами органічного землеробства, важливістю процесів компостування і сидерації, правилами організації стаціонарних грядок та з іншою цікавої інформацією про те, як полегшити свою працю на присадибній ділянці, отримати від цього задоволення та гарний врожай. Для поглиблення знань, поширення на практиці принципів успішного садівництва та огородництва викладач подарував для відвідувачів територіального центру книги та брошури.  

 
В м. Кременчук відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!»

   30 березня 2018 року в рамках навчального процесу для студентів «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!». Концертну програму підготували студенти історико-краєзнавчого факультету.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, вікториною про театр, тематичними піснями.  

 
Працівники Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів долучилися до відзначення Дня людей з синдромом Дауна

   21 березня в усьому світі відзначають День людей з синдромом Дауна. Гадяцький центр соціальної реабілітації приєднався до всесвітнього флешмобу LOST of SOCKS, працівники центру придбали кольорові шкарпетки. Зібрані кошти будуть спрямовані на освітні потреби для дітей із синдромом Дауна. В Гадяцькому районі налічується 5 дітей із синдромом Дауна, з них 3 дитини відвідують центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дітям були вручені подарунки від спонсора.  

 
8 Березня

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди свята 8 Березня.
   Проведено святкові концерти за участю художніх колективів, мешканців будинків-інтернатів та працівників установ, організовано виставки творчих робіт.
   Підопічним подарували подарунки та пригощали святковими обідами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
 

 
В територіальних центрах області вітали жінок з 8 Березня

   В рамках святкування Міжнародного Жіночого дня 8 Березня в територіальних центрах соціального обслуговування проведено концерти для відвідувачів центрів та мешканців. В концертних програмах прийняли участь самодіяльні колективи територіальних центрів та дитячі творчі колективи.
   Незабутня та чудова атмосфера була створена саме чоловіками, які подарували у своєму виконанні поетичні, музичні та пісенні твори.  

 
В м. Миргород діти з особливими потребами вітали своїх мам та бабусь з 8 Березня

   Разом із приходом весни в Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м.Миргорода завітали святкові ранки. Діти з нетерпінням чекали цього дня, і не випадково. Стільки праці і часу спільно з фахівцями було витрачено на підготовку до цього чудового свята. Діти вчили вірші, розучували пісні про весну, про маму, готували листівки і вироби для мам і бабусь.
   Весело пройшли жартівливі конкурси та ігри з батьками. За веселими таночками, піснями, віршами час сплинув непомітно, тож на прощання – подарунки від дітей зроблені власними руками. Свято принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.  

 
8 Березня

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди свята 8 Березня.
   За участю вихованок та працівників установи організовано привітання та святковий концерт.  

 
В м. Миргород дітям з обмеженими можливостями проведено майстер клас «Подарунок мамі»

   Одним із найтепліших свят, що свідчить про пробудження природи і прихід весни після тривалої зими є свято 8 Березня, яке як правило, асоціюється з квітами, галасом та щирими усмішками рідних людей.
   Напередодні свята 8 Березня Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м. Миргорода провів для дітей захоплюючий майстер клас з виготовлення подарунків найдорожчим жінкам – мамам, сестричкам, бабусям. Адже все, що зроблено дитячими руками, особливо цінне.
   Прийшло чимало охочих дітей, які власноруч зробили подарунок. Діти з великим задоволенням і старанням вирізали пелюстки та листочки для майбутньої квіточки. Деякі діти готові були створювати цілі букети, щоб порадувати своїх мам та бабусь.
   До творчої роботи були залучені фахівці Центру естетичного виховання, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів і мами, які допомагали своїм дітям виготовляти елементи майбутньої композиції.
   По закінченню своєї роботи діти привітали своїх мам зі святом.  

 
В м. Кременчук відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку»

   2 березня напередодні Міжнародного Жіночого Дня відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Захід проведено в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І.Литвиненка. Концертну програму підготували працівники коледжу разом із надзвичайно талановитими студентами. Зі сцени лунали вірші та пісні, талановита молодь порадувала неперевершеними танцювальними композиціями та цікавими виступами.  

 
Студенти «Університету III – віку» територіального центру Київського району відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка

   Ми будемо пишатись своїм рідним краєм лише тоді, коли будемо знати його історію. З цією метою підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка - видатного письменника.
   Під час екскурсії у меморіальній садибі письменника гості та студенти «Університету III – віку» територіального центру дізналися про цікаві факти біографії митця, ознайомилися з музейною експозицією, яка містить рідкісні експонати, у т.ч. і особисті речі письменника та його родини, велику бібліотеку, твори образотворчого мистецтва, рукописи циклу сибірських оповідань тощо.  

 
В Котелевському районі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

   20 лютого 2018 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся захід на якому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Завідувач відділення денного перебування підготувала літературно-музичну композицію на тему: «Мамо, не плач, я повернусь весною», прозвучали пісні «Пливе кача» та «Небесна Сотня», вірші «Герої не вмирають», «Мамо, не плач, я повернуся весною…». По закінченні зібрання підопічні відділення переглянули фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…».
   В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відбулася зустріч з начальником Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, на тему: «Надання адресної правової допомоги жителям Котелевського району». Говорили про актуальне, а саме про право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок оформлення договору оренди земельного паю, реалізацію права на спадщину та останні зміни в законодавстві.
   Працівниками Головного територіального управління юстиції в Полтавській області для відвідувачів територіального центру облаштований інформаційний стенд.  

 
В Диканському районному територіальному центрі весну закликали

   У Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено святковий захід «Благослови, мати, весну закликати», де відбулося цікаве традиційне дійство зустрічі зими з весною.
   У концертній програмі взяли участь: вокальний жіночий ансамбль «Диканчанка» з Диканського районного будинку культури, самодіяльні художні колективи територіального центру: хор «Надвечір'я», ансамбль «Оксамит», а також гумористи радували глядачів веселими жартами. Завершилося свято запальними танцями під звучання «Троїстих музик».  

 
В територіальному центрі Крюківського району розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій»

   З лютого місяця в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій». Основним завданням навчального курсу є не просто навчити людей похилого віку користуватися комп'ютером для власних потреб, а дати інструмент доступу до різних джерел інформації, аби вони могли самостійно отримувати необхідні знання, формувати свою думку, спілкуватися у соціальних мережах, форумах, блогах.  

 
В місті Глобине відбулося свято проводів зими

   16 лютого 2018 року в місті Глобине відбулося свято проводів зими «Глобинська Масляна!». У святкуванні Масляної активну участь взяли два самодіяльних колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації «Криниченька» та «Калина».
   Для гарного святкового настрою у виконанні колективів звучали веселі пісні та жарти, а господині підготували смачні млинці та вареники.  

 
В м. Кременчук відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту

   15.02.2018 року відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту з нагоди 25 - річчя Кременчуцького міського товариства інвалідів Полтавської обласної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Змагання проводилися у спортивному комплексі «Політехнік» КрНУ ім. М. Остроградського.
   Захід організовано Кременчуцьким міським товариством інвалідів «Союз організації інвалідів України» спільно з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   В змаганнях прийняли участь особи з інвалідністю з м.Полтави, м.Горішні Плавні, м.Котельви, м.Зіньків, м.Хорол, м.Світловодськ, смт Нові Санжари та Лубенського району.
   Учасників змагань привітав хоровий колектив територіального центру Автозаводського району «Грай, гармонь».  

 
В м. Миргород проведено захід з нагоди святкування «Масляної»

   В Миргородському краєзнавчому музеї для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради пройшов захід до святкування Масляної «Здрастуй, Масляна!». Народним фольклорно-етнографічним колективом «Вечорниці» під керуванням О.А. Наріжної, підготовлено концертну програму, де прозвучали українські народні пісні та жарти.  

 
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

   15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці працює слюсарем-сантехніком Коляка Андрій Миколайович, який має статус учасника бойових дій.
   З 1986 по 1988 роки він приймав участь у бойових діях в Афганістані.
   Адміністрація пансіонату привітала Коляку А.М. та вручила квіти.  

 
День Святого Валентина

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня Святого Валентина.
   За участю вихованок та працівників установи організовано святковий концерт.
   Проведено конкурси, змагання та виставку дитячих робіт.  

 
До Дня Святого Валентина в Автозаводському районі проведено захід «Весільний кортеж»

   Для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району пройшов захід «Весільний кортеж» присвячений Дню Святого Валентина. В концертній програмі прийняли участь самодіяльні колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради: «Два кольори», «Осіннє золото», «Вербиченька», «Грай, гармонь» та «ІСТОКі+». В конкурсній програмі прийняли участь п'ять подружніх пар, які в шлюбі вже понад 35 та 50 років.  

 
Територіальний центр Автозаводського району відвідали представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

   8 лютого 2018 року представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відвідали територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Особливий інтерес у представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні викликало відділення «Центр реабілітації та адаптації УБД, членів їх сімей та ВПО». Гості ознайомились з роботою Центру, поспілкувались з працівниками Центру та учасниками АТО. Обговорили питання щодо виконання державних програм для учасників АТО та ВПО на місцевому рівні та плани Центру на майбутнє.  

 
В територіальному центрі Миргородської міської ради проведено захід «Правова обізнаність пенсіонерів»

   07 лютого 2018 року для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради відбувся плановий захід – зустріч із керівником Миргородського бюро правової допомоги Утюговим Б.О. під назвою «Правова обізнаність пенсіонерів». Під час заходу обговорювались питання спадкування нерухомого майна. У підопічних територіального центру було багато запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді. Всі відвідувачі заходу були запрошені на юридичне консультування до Миргородського бюро правової допомоги.

 
В Хорольському територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   01.02.2018 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з благодійною організацією «Світло надії» для слухачів «Університету третього віку» проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Метою заходу було передати учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомити з основами банківських операцій.  

 
В Новосанжарському територіальному центрі проведено тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   Спеціалістом Полтавської БО «Світло Надії» Тетяною Ісаєвою, в рамках проекту «Відповідальне фінансування», для відвідувачів Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Основною метою заходу є надання учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомитися з основними банківськими операціями.
   В ході заняття відвідувачі отримали знання щодо особливостей фінансового планування та ведення сімейного бюджету, кращого способу накопичення власних коштів, розрахунку вартості, ефективності кредитів та обрання вигідних банківських продуктів.  

 
«Крути…Мужність і біль України»

   29 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня пам'яті Героїв Крут – 100-річчя героїчного бою під Крутами.
   Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Крути…Мужність і біль України», присвячену вшануванню пам'яті юнаків-студентів, які героїчно загинули в бою, захищаючи незалежність України.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано літературну годину за участю представників районної централізованої бібліотечної системи, на тему «Бій під Крутами» та концерт за участю художнього колективу міського будинку культури.
   У Хорольському будинку-інтернаті для підопічних установи проведено лекцію на тему «Квіти у полі, там де Крути…» та організовано перегляд відеофільму «Пам'ятай про Крути».
   Мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату ознайомили з інформаційними матеріалами щодо бою під Крутами та переглянуто фільм «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки».
   У Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведене тематичну бесіду «Пам'ятай про Крути» та переглянуто документальний фільм «Україна: забута історія. Молода кров».
   В бібліотеці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано тематичну виставку «Герої в пам'яті навік» присвячену 100-річчу бою під Крутами, до якої увійшли ілюстрації, фотографії, статті газет та журналів про подвиги Героїв, а також проведено урок мужності «Вони загинули за Україну». Дітям розповіли про героїчні події 1918 року під Крутами. Вихованці читали вірші, слухали аудіо - записи пісень. Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.  
 
 
 

 
День Соборності України

   22 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня Соборності України та забезпечено установлення (вивішування) державних прапорів.  
 
 
 

 
Хрещення Господнє

   19 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до християнського свята – Хрещення Господнього.  
 
 
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Пирятинського району придбали нові велосипеди

   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району отримали 26 новеньких велосипедів «Україна». Пирятинська районна рада виділила 100 тис. грн.. на придбання велосипедів для працівників територіального центру.
   Після урочистого вручення транспорту працівники територіального центру поїхали працювати на новеньких велосипедах.

 
У Диканському районному територіальному центрі відбувся тренінг в рамках проекту «Відповідальне фінансування».

   12 січня 2018 року Благодійною організацією «Світло Надії», в рамках проекту «Відповідальне фінансування», у приміщенні Диканського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено для відвідувачів територіального центру тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», метою якого було передати знання та навички в області управління особистими фінансами та ознайомити з основними банківськими продуктами та операціями, а також з пенсійною реформою.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти. Після завершення тренінгу учасники висловили свою подяку спеціалісту благодійної організації за корисну та цікаву інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Для дітей з обмеженими фізичними можливостями м. Кременчук проведено серію дитячих свят

   4 січня 2018 року для вихованців Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено серію дитячих свят під назвою «Новорічна феєрія». В програмі масштабної благодійної акції, проведеної з нагоди Новорічних та Різдвяних свят, були представлені майстер-класи с малювання на воді, розпису пряників, виготовлення іграшок та новорічних поробок, аква-грим та дитячі тату, аніматори з дитячими розвагами, кенді – бар з численними солодощами, смаколиками та напоями, професійні фотографи та фото-зона «Резиденція Діда Мороза», паперове шоу, дзеркальна людина, ляльки – герої популярних дитячих мультфільмів. Діти отримали чудові подарунки від спонсорів.  

 
В Оржицькому районі придбали «соціальне таксі»

   Оржицькому районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано автомобіль для перевезення людей з обмеженими можливостями та громадян похилого віку, які значно втратили рухову активність. Кошти на «соціальне таксі» отримані завдяки співфінансуванню державного, обласного та районного бюджетів.  

 
Дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів привітали з новорічними святами

   26 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до Нового року. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Діти грали у веселі ігри, співали та водили хороводи з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для організаторів свята стали бурхливі оплески дітей. По закінченню дітлахи отримали солодкі новорічні подарунки.  

 
Делегація ветеранів Гребінківщини відвідали Драбівський краєзнавчий музей

   20 грудня 2017 року слухачі «Університету третього віку» Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування завітали до Драбівського краєзнавчого музею .Познайомилися з експозицією музею. Директор краєзнавчого музею Олександр Снітко та науковий співробітник Оксана Метелиця розповіли про історію Драбова, перебування видатних людей на Драбівщині, відомих краєзнавців, художників, людей, які прославили край, традиції та звичаї українських селян.
   Відвідувачі залишили записи в книзі вражень та подякували за змістовну цікаву розповідь, а також запросили відвідати Гребінківський краєзнавчий музей. Гарний грудневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
Між нами немає меж

   21 грудня 2017 року в Боулінг-клубі «Турбіна» ТРЦ «Екватор» Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації організовано Новорічну спортивно-розважальну програму «Між нами немає меж» серед дітей з багатодітних сімей та дітей з особливими потребами.
   У зазначеному заході з великим задоволенням взяли участь вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.    

 
Казковий Новий Рік

   20 грудня 2017 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок з виставою «Казковий Новий рік».
   Дід Мороз, Снігуронька та казкові персонажі привітали вихованок з наступаючими новорічними та різдвяними святами.    

 
Чарівні гостинці від Святого Миколая

   19 грудня 2017 року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося свято «Чарівні гостинці від Святого Миколая», на якому вихованки демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші та танцювали.
   Перший заступник голови Новосанжарської районної державної адміністрації Постольник Н.Ю. та селищний голова Новосанжарської селищної ради Коба І.О. привітали вихованок зі святом.
   Наприкінці свята до вихованок завітав Святий Миколай та вручив подарунки.  

 
До дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів завітав Святий Миколай

   18 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Красуння зима, крижинка, сніговички, янголята, Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.  

 
День Святого Миколая

   Вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського розпочали отримувати дарунки від Святого Миколая вже з 18 грудня. На святковий концерт «Таланти дитячого будинку» завітали народний депутат України Бублик Ю.В. та представники НВП КОМПЛКТ ЛІГА, на чолі з керівником Кебою Л.М., котрі не лише привітали вихованців теплими, чуйними словами, а й подарували дарунки – цифрову камеру, магнітну дошку, сучасні стільці та солодощі. Свої привітання і солодкі дарунки вихованцям інтернату передав народний депутат України О.І.Кулініч.
   Море позитиву та незабутніх вражень отримали вихованці – діти співали, грали на ложках, фотографувалися, а після закінчення концерту подарували гостям дарунки на згадку про цей чудовий день.    

 
У Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   12 грудня 2017 року у Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників Лубенського районного відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого відпрацьовано порядок дій у разі виникнення пожежі.  

 
В Диканському районі проведено рейд «Безпека починається з кожного!»

   08 грудня 2017 року у рамках Всеукраїнського рейду житловим сектором країни «Безпека починається з кожного» фахівці Служби порятунку «101» разом з працівниками Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Диканського відділення поліції провели інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань пожежної безпеки та попередження про дії шахраїв серед одиноких громадян похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
   Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадували основні правила пожежної безпеки у побуті, роз'яснювали вимоги до електропобутових приладів та опалювального обладнання, розповідали про причини пожеж у житловому секторі та їх наслідки. Співробітники ДСНС наголошували на важливості дотримання елементарних правил безпечної поведінки та вручали тематичні пам'ятки й листівки.
   Представники поліції також провели роз'яснювальну роботу про те, як поводити себе, якщо потрапили до рук шахраїв.
   В свою чергу працівники територіального центру проінформували про правила поведінки під час ожеледиці в зимовий період та розповсюдили листівки на тематику «Обережно шахраї!».  

 
Інформація про засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

   8 грудня 2017 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла відбулось засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні Ради взяли участь перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.
   В ході засідання заслухано інформацію першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк щодо завдань, які стоять перед органами виконавчої влади в частині соціального захисту бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років.
   Перший заступник міського голови м.Кременчука Пелипенко В.М. поінформував про роботу в напрямку надання допомоги бездомним особам, зокрема, на час сильних морозів та презентував сучасний збірний модульний пункт обігріву складений з сіппанелей загальною площею 30 кв.м, з сучасним освітленням та економічними тепловими конвертерними обігрівачами, окремими кімнатами для чергових та відвідувачів. Мобільний пункт призначений для підтримання необхідних умов для збереження життя і здоров'я громадян та замінить пункт обігріву, який складався з палатки і обігрівався дров'яною пічкою.
   Представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області поінформував про готовність розгортання пунктів обігріву при виникненні надзвичайних ситуації, які пов'язані із зниженням температури.
   Під час засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб заслухано та обговорено всі пропозиції з метою вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб та прийнято рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об'єднаним територіальним громадам, керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, обласних установ та організацій для організації їх виконання. .

 
В Чутівському районному територіальному центрі проведено ряд заходів

   До Міжнародного дня волонтера спеціаліст БО «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна провела тренінг студентам «Університету ІІІ віку» Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Учасники тренінгу отримали знання та навички в області управління особистими фінансами, ознайомилися з основними банківськими продуктами та операціями.
   Андрій і Наталія Ледіхови, волонтери Благодійного фонду «Піднесені серця» (США, Майямі), провели акцію «З добром у серці». Студенти «Університету ІІІ віку» отримали від волонтерів медичні аптечки першої допомоги.
   Релігознавець Андрій Мацак провів годину спілкування «Прекрасний дар любові». Слухачі для ознайомлення отримали фахову літературу. .  

 
До Міжнародного дня волонтера територіальними центрами проведено низку заходів

   До Міжнародного дня волонтера та з метою підтримки та сприяння волонтерської діяльності територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено низку заходів, зокрема: тематичні засідання, круглі столи, урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, молоді, а також вручення кращим активістам волонтерського руху нагород.
   Крім того, територіальними центрами організовано відвідування та привітання ветеранів волонтерського руху, які перебувають на лікуванні у госпіталях, інших лікувально-профілактичних закладах області або лікуються вдома.  

 
В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   7 грудня 2017 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників районного сектору ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого продемонстровано пожежно-рятувальну техніку та порядок дій у разі виникнення пожежі.  
 

 
Не втрачай надії

   У Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   За участю підопічних та художнього колективу Пирятинського районного будинку культури організовано концертну програму.
   Організовано виставку творчих робіт підопічних будинку-інтернату та проведено фізкультурно-спортивні змагання.
   Мешканців інтернатної установи пригостили святковим обідом та солодощами.
   У заходах взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, газети «Пирятинські Вісті» та благодійники  
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Лохвицького району придбано нові велосипеди, спецодяг та взуття

   З метою підвищення якості надання соціальної послуги «догляд вдома», покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району, 63 соціальним робітникам придбано нові велосипеди, куртки зимові, сумки, чоботи зимові та рукавиці. Спецодяг та велосипеди закуплені за рахунок коштів районного бюджету.  

 
Міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнилося 10 років

   З нагоди відзначення ювілею Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави колектив центру влаштував теплий і родинний захід у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.
   Вихованців центру зустрічали посмішками казкові герої та проводжали до залу. Усі охочі мали можливість оглянути виставку творчих робіт, авторами якої є дітки центру. У центрі надають послуги не лише з психолого-педагогічної, соціальної, фізичної реабілітації, а й розвивають творчі здібності дітей, бо кожен з них має свій талант. Хист до співу, танців, декламації успішно і з легкістю презентували діти на сцені театру ляльок як справжні маленькі артисти.
   Окрім малечі та їхніх рідних на ювілей завітали представники установ та організацій, які вже давно у дружніх стосунках із центом.
   Чимало подарунків цього дня вручали на сцені для закладу та його великої і дружньої родини: м'ячі, обручі для занять з фізичного виховання та солодкі сюрпризи.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували зимове свято

   4 грудня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського подарували дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів зимове свято.
   Красуння зима, веселі ялинки, королева зла, сніжок та казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями водили хоровод і фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі, що були придбані за рахунок коштів районного бюджету.  

 
В територіальних центрах відзначали Міжнародний день осіб з інвалідністю

   Щороку в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який покликаний акцентувати увагу громадськості на проблемах людей з особливими потребами.
   Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для осіб з обмеженими фізичними можливостями організовані розважальні вікторини, концертні програми, виставки творчих робіт та інше.
   Чудові пісні та вірші у виконанні запрошених артистів художньої самодіяльності та представників громадських організацій створили святкову та ліричну атмосферу концертної програми.  

 
ВІР У СЕБЕ

   3 грудня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   Зокрема, у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю вокального ансамблю «Розсошаночка».
   За участю підопічних, працівників Вишняківського будинку-інтернату будинку-інтернату, учнів Вишняківської загальноосвітньої школи та ансамблю «Берегиня» Хорольського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано концертну програму «Вір у себе».
   У Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено тематично-книжкову виставку «Ми, гідні вашої уваги!».
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано захід «Не втрачай надії», в якому прийняли активну участь вихованки установи.  

 
До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському територіальному центрі проведено круглий стіл

   До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено круглий стіл із представниками районної влади та сільськими головами району на тему: «Основи соціальної захищеності громадян похилого віку та інвалідів в Україні. Пенсійне забезпечення та права інвалідів на безоплатну правову допомогу».
   Директор територіального центру О.М. Кабак розповіла про роботу, яка проводиться у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щодо забезпечення соціального і правового захисту осіб з інвалідністю у районі, удосконалення підходів щодо участі осіб з інвалідністю у культурно-масових заходах для самоствердження себе, як повноцінного члена суспільства.
   Окрасою проведеного заходу були виставка робіт учасників гуртка ручної праці «Умілі ручки» та концерт за участю самодіяльного ансамблю «Оксамит».
   На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби осіб з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб осіб зі нвалідністю, поліпшення умов їх життєдіяльності.  

 
У Горішньоплавнівському територіальному центрі відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   В рамках Проекту «Відповідальне фінансування», що реалізується Savings Banks Foundation for International Cooperation (SBFIC), 28 листопада 2017 року у приміщенні Горішньоплавнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» для відвідувачів територіального центру.
   Мета тренінгу: надання знань та навичок в області управління особистими фінансами, ознайомлення з основними банківськими продуктами та операціями.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний (сімейний) бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти.
   По завершенню тренінгу, учасники висловили подяку спеціалісту БО «Світло Надії» за корисну інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Соціальні робітники Оржицького районного територіального центру отримали нові велосипеди

   63 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговують понад 600 одиноких громадян.
   Обслуговування людей - надзвичайно відповідальна і нелегка справа. Для їх відвідування соціальним робітникам доводиться щодня долати кілометри сільських доріг. Для багатьох одиноких - це кілометри надії.
   Щоб полегшити роботу своїм працівникам Оржицький районний територіальний центр закупив 46 нових велосипедів (43 отримали соціальні робітники та 3 - робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків). Всього було спрямовано 142,6 тис. грн. бюджетних коштів.

 
В Автозаводському районі відбувся захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України»

   24.11.2017 року напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів, в актовій залі ЗОШ №18, відбувся спільний меморіальний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України».
   Історичну годину-реквієм підготували учні старших класів для студентів-слухачів Університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.  

 
У Новосанжарському районному територіальному центрі проведено захід «Співає осінь на усіх дорогах»

   21 листопада 2017 року в читальній залі районної бібліотеки учасники хору ветеранів «Багряне листя», літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка» «Університету ІІІ віку» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) зібралися на чергову зустріч із циклу «Пори року»: «Співає осінь на усіх дорогах», організовану працівниками відділення денного перебування територіального центру та центральної районної бібліотеки.
   Ветерани селища мали можливість поспілкуватися, помилуватися красою осінньої природи, якою пронизані літературні та музичні твори місцевих поетів, піснярів, а також проявити себе, виконав улюблений твір про осінь.  

 
В Гадяцькому територіальному центрі відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення тріо «Барвінок»

   16 листопада 2017 року у відділенні денного перебування Гадяцького територіального центру відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення при територіальному центрі тріо «Барвінок» та 80- річчя з дня народження керівника творчого колективу - Нечепоренка Олексія Васильовича.
   Творчий вечір розпочався з сюрпризу, який приготувала керівник клубу «Золотий вік» Кувшинова К.Г. Вона провела презентацію про музичну історію життя та діяльності колективу тріо «Барвінок» від початку їх створення і до наших днів.
   Учасниця клубу «Золотий вік» Грущак Валентина Дмитрівна подарувала поетичне вітання.
   У свою чергу ювіляри почастували всіх присутніх власноруч спеченими короваями та запашним чаєм.
   У залі не було байдужих: овації, квіти - все для ювілярів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району організовано захід «Свято сала та вареників»

   16.11.2017 року у вітальній залі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради проходила концертно-розважальна програма «Свято сала та вареників». Захід проводився перед початком Різдвяного посту та присвячений улюбленим українським національним продуктам. В заході приймали участь клуби за інтересами територіального центру: фольклорного співу «Вербиченька»; любителів сучасної пісні «Осіннє золото»; любителів хорового співу «Грай, гармонь»; народних і сюжетних танців «Натхнення».
   В цілому захід пройшов в дружній та веселій обстановці.  

 

   Інтернатними закладами області постійно проводиться робота щодо покращення умов проживання підопічних.
   Нещодавно в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського завершено ремонтні роботи кімнат вихованців. Закуплені нові меблі. Відтепер діти проживають у затишних, сучасних кімнатах.
   Робота по приведенню умов проживання вихованців наближених до домашніх продовжується.  
 
 

 
У Гадяцькому територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   З метою підвищення рівня фінансової грамотності вразливих груп населення, зокрема осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, 14 листопада 2017 року для відвідувачів Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Тренінг проводила спеціаліст БА «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна.
   Учасники тренінгу отримали знання щодо ефективного управління особистими фінансами; ролі заощаджень в житті людини та різних способів накопичення грошей; різновидів кредитів та з чого складається їх вартість; особливостей різних видів банківських продуктів.  

 
У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами»

   14.11.2017 року на базі Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами». Запрошенні вчителі корекційної складової навчального процесу учнів інклюзивної форми навчання шкіл м. Гадяч та Гадяцького району. Спеціалісти Центру продемонстрували фрагменти корекційних занять з використання різних методів арт-терапії.  

 
В Новосанжарському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   Новосанжарський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує роботу по наданню соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання громадян.
   10 листопада 2017 року в с. Мушина Гребля працювала виїзна мультидисциплінарна команда працівників територіального центру. Громадяни сіл Мушина Гребля та Галущина Гребля мали можливість скористатися послугами перукаря, швачки і взуттєвика.
   Гарний настрій громадянам похилого віку та особам з інваліднісстю подарували учасники ансамблю «Сузір'я» під керівництвом Ліни Зимарєвої.  

 
Підопічні Новосанжарського територіального центру відвідали Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В.Гоголя

   Знайомство із виставами 82-го театрального сезону Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя для відвідувачів відділення денного перебування, учасників народознавчої студії «Струни душ своїх…» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розпочалося з комедії «Боїнг-Боїнг» за п'єсою Марка Камолетті. У планах працівників та відвідувачів територіального центру перегляд як класичних театральних постановок, так і відвідування концертів, екскурсії, які надають можливість пенсіонерам та особам з обмеженими можливостями відновити соціальні контакти, наблизитися до культурно-мистецьких заходів.

 
У Шишацькій селищній раді розпочато роботу Реабілітаційного центру для дітей з обмеженими фізичними можливостями

   07 листопада 2017 року у територіальному центрі Шишацької селищної ради відбулося відкриття відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями», де надаватимуться соціальні послуги для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
   За «круглим столом» зібралися батьки та діти, представники Шишацької селищної ради, медики та педагоги, соціальні представники і обговорили напрями спільної роботи з єдиною метою – покращити життя дітей з особливими потребами та адаптувати їх до соціуму.  

 
У м. Полтава відбулася виставка малюнків Андрія Покася

   У мистецькій крамниці м. Полтави відбулася презентація виставки малюнків інваліда І групи Андрія Покася, жителя селища Скороходове Чутівського району. Виставку відвідали шанувальники мистецтва, художники, музиканти та голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації України «Союз організації інвалідів України» С.А. Чумак.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування Чутівського району дарували присутнім музичні та поетичні твори.  

 
В територіальному центрі Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку»

   01.11.2017 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку».
   Основною метою якого є: 100% охоплення увагою найуразливіших верств населення, в першу чергу пенсіонерів та осіб з інвалідністю; надання допомоги в адаптації людей пенсійного віку до нових умов життя; збагачення їх новими знаннями й навичками, необхідними для повноцінного життя в сучасному високотехнологічному суспільстві.
   Завідувач відділення денного перебування ознайомила громадян похилого віку та осіб з інвалідністю з основними принципами та положенням про соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку».

 
В Новосанжарському районному територіальному центрі відбулася зустріч учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка»

   В Новосанжарському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 31 жовтня 2017 року, для учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка», відбулася зустріч з нагоди презентації поетичної збірки «З вірою й надією» мешканки села Соколова Балка Любові Мошури, жінки закоханої у поезію і мистецтво.
   Звучали поетичні твори у виконанні Любові Мошури та співавторів пісень на вірші Любові Олександрівни подружжя Лариси та Миколи Призових.  

 
Підопічні Новосанжарського районного територіального центру взяли участь в ювілейному концерті

   28 жовтня 2017 року активні учасники «Університету ІІІ віку» подружжя Ольги і Петра Скубіїв та хоровий колектив «Багряне листя» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування взяли участь в ювілейному концерті з нагоди 35-річчя заснування аматорського народного хору «Ветеран».
   З цієї нагоди відбувся концерт в якому звучали пісні у виконанні як колектива - ювіляра, так і гостей. Були і подарунки, серед яких виступ соліста Полтавської обласної філармонії Миколи Гармаша.  

 
Створення домашніх умов для проживання в установах соціального захисту залежить від бажання і копіткої роботи їх співробітників 27/10/2017

   До такого висновку прийшли члени моніторингової групи в складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віри Яковенко, громадських моніторів Сергія Бези і Наталії Дубницької, які 25 жовтня 2017 року здійснили візити до стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання села Великі Будища Диканського району, села Шевченкове та села М'якеньківка Решетилівського району, де проживають люди похилого віку. Монітори відзначили, що в цих відділеннях створені належні умови для перебування підопічних, забезпечений якісний догляд і харчування, можливість спілкування. Люди у віці від 65 до 98 років мають можливість вирощувати квіти, займатися плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій та вільно відвідувати селище. Для маломобільних підопічних в стаціонарному відділення села М'якеньківка Решетилівського району створені умови для перебування на свіжому повітрі - прибудована прогулянкова веранда в будівлі відділення. Найбільше моніторингову групу вразила чистота і позитивний настрій як підопічних, так і працівників. «Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки і жарти підопічних - саме це є основою позитивного враження від таких установ», - переконані монітори національного превентивного механізму.

 
До 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру Автозаводського району проведено святковий захід

   28.10.2017 року проведено святковий захід до 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО. Захід проходив для мешканців 10-го мікрорайону та шанувальників творчості колективу «Любава».
   Ансамбль вкотре порадував всіх присутніх гарною Українською піснею.
   Ювілярів нагороджували грамотами та дарували солодощі.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували осінню казку

   27 жовтня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського, завітали до Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів та подарували осінню чарівну та цікаву казку для дітей молодшого та середнього віку, які відвідують центр.
   Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями «казки» створили чарівні осінні аплікації. У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей.
   По завершенню свята діти отримали солодощі від спонсорів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району відбувся півфінал «Що? Де? Коли?»

   26.10.2017 року проходив півфінал інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». В змаганні приймали участь чотири команди:
   - команда членів громадської організації «АРОКІ» (м. Кременчук), які є активними відвідувачами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО;
   - команда членів громадської організації «Стимул» (м. Горішні Плавні);
   - команда студентів філії «Кременчуцький інститут ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля»» (м. Кременчук);
   - команда студентів ВПУ № 7 (м. Кременчук).
   В змаганнях перемогла команда громадської організації «АРОКІ» (м.Кременчук).
   Після визначення переможців відбулося чаювання в дружній обстановці.  

 
Гребінківським територіальним центром придбано пральну машину

   З метою покращення умов праці соціальних робітників, підвищення якості надання соціальної послуги «прання білизни» Гребінківським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано нову пральну машину.
   Послуга з прання білизни стане ще більш доступнішою, як для одиноких громадян так і для громадян, які проживають у найвіддаленіших куточках району, що дозволить охопити ще більшу кількість підопічних.

 
Підопічним відділення стаціонарного догляду Пирятинського району надано благодійну допомогу

   24 жовтня представники Благодійного фонду імені Хідіряна Оганеса Місаковича Тетяна Семененко та Сергій Подобєд завітали до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, що в селі Вишневому. В рамках проекту «Твори добро» вони передали підопічним 40 комплектів засобів особистої гігієни та набір гігієнічних засобів для потреб відділення.
   Фінансова та матеріальна підтримка небайдужих громадян, волонтерів, громадських та благодійних організацій, підприємців завжди на часі. Благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича співпрацює з місцевими органами влади та установами соціального захисту, допомагаючи нужденним та даруючи їм радість та надію.  

 
У територіальному центрі Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   19 жовтня 2017 року у приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» ініціатором якого виступила Благодійна організація «Світло надії».
   У тренінгу взяли участь студенти «Університету третього віку» та відвідувачі територіального центру. Під час тренінгу учасники вели жваву дискусію навколо питань сімейного бюджету та необхідності заощаджень, ознайомилися з різновидами банківських депозитів і кредитів й особливостями проекту пенсійної реформи в Україні.
   Родзинкою даного заходу було те, що учасниками є люди поважного віку, які мають значний життєвий досвід та пережили різні соціально-економічні ситуації в країні. Вони охоче ділилися власним досвідом у керуванні фінансами за різних життєвим умов.
   Даний тренінг пройшов змістовно та цікаво, допитливі учасники з радістю пізнавали все нове для себе. А складання сімейного бюджету – є актуальним питанням на сьогоднішній день для кожної людини.

 
Пирятинські «мандрівники» відвідали Переяслав-Хмельницький

   Слухачі «Університету третього віку», члени клубу «Мандри» територіального центру соціального обслуговування Пирятинського району, 19 жовтня 2017 року відвідали Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини та музей Заповіту Т.Г.Шевченка.
   Музей народної архітектури та побуту розташований на мальовничій околиці Переяслава-Хмельницького. Унікальний музейний комплекс має таку структуру: українське село Середньої Наддніпрянщини ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст.; сільські ремесла та промисли; вітряки та водяні млини; розділ «Матеріальна культура найдавнішого часу» та 13 тематичних музеїв. В ньому зібрані кращі зразки народної архітектури сімнадцятого - початку двадцятого століття, оригінальні пам'ятки народної історії та культури. На огляд відвідувачам було представлено речі побуту та вжитку, знаряддя праці, витвори народних майстрів, археологічні матеріали, документи, світлини.
   Пирятинські мандрівники побували в музеї українського рушника, музеї декоративно-ужиткового мистецтва, музеї українських обрядів та музеї хліба. Теплий вересневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
В територіальних центрах області проведено урочисті заходи

   Напередодні Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, в територіальних центрах соціального обслуговування проведені урочисті заходи за участю колективів художньої самодіяльності, організовано виставки творчих робіт, шахово-шашкові турніри.
   Працівники територіальних центрів привітали теплими словами ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни, учасників бойових дій, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та лікуванні у закладах охорони здоров'я.  

 
Урочисті заходи в інтернатних установах

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва проведено урочисті заходи, зокрема:
   У Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті проведено святковий концерт для підопічних установи за участю художнього колективу «Осіннє золото».
   У привітанні підопічних Вишняківського будинку-інтернату взяли участь студенти Хорольського агропромислового коледжу.
   В Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників.
   Дані заходи проведено за участю представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, які привітали ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни та учасників бойових дій, які перебувають в зазначених установах.  

 
В Глобинському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   З метою поліпшення роз'яснювальної, інформативної та консультативної роботи щодо надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю Глобинського району при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації функціонує «соціальний офіс».
   Прийом громадян проводиться щосереди. Відповідно затвердженого графіку здійснюються виїздні прийоми громадян у сільських радах району із залученням спеціалістів Глобинського об'єднаного УПФ Полтавської області, відділу Глобинського бюро правової допомоги та територіального центру соціального обслуговування Глобинської райдержадміністрації.
   11 жовтня 2017 року спеціалістами «соціального офісу» було проведено виїзний прийом громадян Горбівської сільської ради.
   Відповідно до розробленого графіку та з метою перевезення осіб з інвалідністю різних категорій з віддалених сіл району до відділення денного перебування територіального центру надається послуга «соціальне таксі».  

 
В територіальному центрі Автозаводського району розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку»

   06.10.2017 року розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку» територіального центру Автозаводського району м. Кременчук.
   Урочистий захід супроводжувався театралізаціями, які підготували працівники відділення денного перебування територіального центру разом із студентами «Університету ІІІ віку» та студентами філії «Кременчуцький інститут вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля»». В концертній програмі приймали участь студенти Кременчуцького професійного ліцею імені А.С.Макаренка, студенти і викладачі Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка та солістка муніципального народного ансамблю пісні і танцю «Славутич» Лариса Баглаєнко.  

 
Колективи територіального центру Лубенської міської ради стали переможцями пісенного конкурсу «З любов'ю до життя»

   В межах відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, за підтримки Благодійного фонду «Дніпровський», 4 жовтня у м. Києві, в Центрі культури і мистецтв Дніпровського району, відбувся пісенний конкурс «З любов'ю до життя», на якому були представлені колективи територіальних центрів більшої половини областей України.
   Від Полтавської області гідно представили художню самодіяльність пісенного мистецтва фольклорний ансамбль «Мальва» територіального центру Лубенської міської ради та народний аматорський колектив «Родослав».
   З усіма завданнями артисти справились на «відмінно». Тому журі присвоїли колективам перші призові місця та вручили дипломи та цінні подарунки.
   В кінці пісенного конкурсу «З любов'ю до життя», журі оголосило головного переможця, який отримав особливий приз Гран-Прі. І ним впевнено став народний аматорський хор «Родослав».
   Ось таку впевнену перемогу привезли ветерани на Полтавську землю.  

 
Соціальним робітникам Гребінківського районного територіального центру придбали нові велосипеди

   Спільними зусиллями Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування та голів сільських рад 24 соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру забезпечені новими велосипедами, придбання яких для соціальних робітників стало можливе завдяки передачі субвенції з сільського бюджету до районного бюджету.
   Наступним завданням територіально центру є повністю забезпечити новими велосипедами соціальних робітників, які працюють на території міста. Стосовно вирішення даного питання активно ведеться робота щодо залучення додаткових спонсорських коштів.  

 
У Гадяцькому територіальному центрі відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку»

   У відділенні денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування 3 жовтня 2017 року відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року.
   Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам'ять, розвивати інтелект, знаходити нових друзів.
   Громадянам похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще «Університет третього віку» дозволяє пенсіонерам розкрити у собі таланти, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.
   Під час свята слухачі університету пройшли ряд випробувань, які засвідчили, що вони гідні носити звання студент. Прозвучали невеликі кумедні історії з життя студентів.
   Кульмінацією заходу була урочиста клятва, яку дали новонабрані студенти, вручення символічного ключа від знань, залікових книжок та студентських квитків.  

 
Територіальні центри соціального обслуговування області відзначали День громадян похилого віку-День ветерана

   З метою шанобливого ставлення та привернення уваги до проблем людей похилого віку в територіальних центрах області проведено ряд заходів. Зокрема, проведено: тематичні вечори, святкові концерти, виставки творчих робіт, декоративно-прикладного мистецтва та ручних поробок. Громадян похилого віку частували чаєм та солодощами.
   Зігріли душу громадян похилого віку щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості.
   Організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та вручено їм продуктові набори.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.  

 
Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана

   29 вересня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю учнів Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка.
   Підопічних пансіонату привітала Н.С. Черняк – перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Мешканці пансіонату отримали подарункові набори з кондитерськими виробами та фруктами.
   З метою покращення обслуговування підопічних, пансіонату від облдержадміністрації та обласної ради передано в подарунок дві пральні машини.  
 

 
До Дня людей похилого віку та Дня ветерана в м. Полтава відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   28 вересня 2017 року у Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей похилого віку та Дню ветерана, котрий був започаткований територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   У святковому дійстві взяли участь 22 мистецьких колективи із Чутівського, Кобеляцького, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Диканського, Котелевського, Полтавського районів, а також Автозаводського у м. Кременчуці та Подільського, Київського і Шевченківського районів у м. Полтаві. До свята долучилися творчі колективи міста – хореографічна студія «Каприз», літературна студія «Голос ветерана», школа «Skyline dance school», хореографічна школа «Регтайм», самодіяльний ансамбль «Джерела».
   Крім того, організовано виставку творчих робіт та виробів рукоділля.
   Завершено свято врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.  

 
Шануймо мудрості літа

   28 вересня 2017 року у Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведено святковий концерт «Шануймо мудрості літа» з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   Мешканців Вишняківського будинку-інтернату привітали представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.  
 

 
Досвід територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради вивчали в ході візиту за програмою «Маршрути успіхів»

   25 вересня 2017 року в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID відбувся навчальний візит за програмою «Маршрути успіхів» на тему: «Організація та забезпечення надання соціальних послуг».
   На зустрічі були присутні виконавчий директор Київського РВ АМУ – Мартін Гаррі Гаральдович, регіональний консультант з юридичних питань в Київській області – Удовіченко Володимир Петрович, голова Шишацької ОТГ – Тутка Олександр Іванович, 15 сільських голів та 1 селищний голова Київської області.
   У теплій дружній обстановці обговорювалися інноваційні підходи надання соціальних послуг у Шишацькій громаді.
   Голова Шишацької ОТГ Олександр Тутка ознайомив гостей з досягненнями Шишацької громади.
   Начальник відділу соціального забезпечення, праці та соціальних послуг Наталія Завалідер та директор територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Світлана Васильченко висвітлили основні аспекти системи надання соціальних послуг на території об'єднаної громади.
   Начальник відділу освіти Наталія Караваєва розповіла про соціально-педагогічні послуги в опорній школі.
   Також гості відвідали національний музей-заповідник М.В. Гоголя та сучасний ФАП Гоголівського старостату.
   Зустріч пройшла в рамках обміну досвідом та цікавого діалогу.  

 
У територіальному центрі виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста

   У територіальному центрі соціального обслуговування управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників антитерористичної операції та воїнів – інтернаціоналістів було проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста.
   Присутніх привітали керівництво району.
   Для запрошених проведено святковий концерт за участю ансамблю територіального центру «Оберіг», викладачів і студентів музичного училища ім. М.В. Лисенка, учнів Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №28 і №34.
   Ветеранів привітали квітами та вітальними листівками, пригостили фронтовою кашею, солодощами та короваєм.
   Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.  

 
Ми – частинка України

   З нагоди 74 річниці визволення Полтавщини від нацистських загарбників у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся урочистий захід «Ми – частинка України», в якому із задоволенням взяли участь вихованки установи, вони співали пісні та декламували вірші.
   Даний захід проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.  

 
До Дня визволення Глобинщини та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів

   23 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації до Дня визволення Глобинщини від нацистських загарбників та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів.
   Для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю села Шепелівки Глобинського району проведено концертну програму за участю фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька», що діє при територіальному центрі.
   До святкування Дня міста організовано виставку робіт, виготовлених слухачами «Університету третього віку». Громадяни похилого віку представили вироби з бісеру.  

 
З нагоди визволення Семенівщини в територіальному центру проведено захід

   21 вересня у приміщенні територіального центру проведено захід «Вклонімося Вам, ветерани!» з нагоди визволення Семенівщини. Ветеранів привітали керівництво району.
   Звучали пісні та вірші у виконанні жіночого вокального ансамблю «Мрія». Ветерани під час заходу ділилися своїми спогадами.
   Територіальним центром організований підвіз ветеранів «соціальним таксі» та надано «соціальний супровід».  

 
Екскурсія до Полтавського художнього музею ім. М.Ярошенка

   Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський художній музей ім. М. Ярошенка.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з основою музейної збірки - колекцією відомого художника-передвижника М.Ярошенка.
   Підопічні оглянули декоративні скульптури і вироби із фарфору.
   Особливу увагу підопічних привернули роботи маленької художниці Саші Путрі. На її роботах, за допомогою олівців, фломастерів та акварельних фарб, зображені герої кінофільмів та мультфільмів.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.  
 

 
В Пирятинському районі відвідувачі територіального центру прийняли участь у грі «боча»

   20 вересня для відвідувачів Центру соціальної активності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району проведено спортивні змагання з гри «боча».
   Спортивний захід проведено територіальним центром спільно з відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської райдержадміністрації і пирятинською філією Полтавського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
   За результатами змагання, перше місце зайняла Юлія Плужко, друге – Наталія Бусло, третє - Катерина Шкода.  

 
Якість надання соціальних послуг на контролі директора Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування

   Минулого тижня комісія, на чолі з директором територіального центру Оленою Власенко, провела перевірку якості роботи Березоволуцької дільниці, а саме: соціального працівника, сестри медичної, перукаря та соціальних робітників.
   За результатами перевірки встановлено, що працівники виконують свої обов'язки сумлінно та якісно.
   Наближення соціальних послуг до мешканців сільської місцевості – головне завдання територіального центру.
   З метою оздоровлення громадян похилого віку та осіб з інвалідністю проходять сеанси заняття м'язової напруги та фізичного відновлення, а також вимірювання артеріального тиску. Працюють клуби за інтересами, проводяться групові заняття.
   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома піклуються про підопічних: доставляють їм продукти харчування, ліки, прибирають в будинках, допомагають по господарству, оплачують комунальні послуги та виконують інші заходи, які передбачені договором.
   Перукар відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги на території с. Березова Лука та с. Ручки.
   За субвенційні кошти Березоволуцької сільської ради було закуплено обладнання для роботи перукаря, сестри медичної, а також велосипеди для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома. Для поліпшення умов надання соціальних послуг проводиться ремонт приміщення де проходить прийом відвідувачів територіального центру.
   Також Березоволуцькою сільською радою виділено кошти на придбання мікроавтобуса, який буде використовуватися для надання послуги «соціальне таксі», виїздів «мобільного соціального офісу» та мультидисциплінарної команди.  

 
До річниці визволення Пирятинщини від нацистських загарбників в територіальному центрі проведено заходи

   18 вересня 2017 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району відбувся захід присвячений 74-ій річниці звільнення Пирятинщини від нацистських загарбників. Волонтери Василь Миленко та Валентина Димова розповіли присутнім історію звільнення приудайського краю від грізного ворога.
   Своїми спогадами про далеке військове лихоліття та важкі післявоєнні роки поділились відвідувачі територіального центру, учасники війни Ніна Самойлова і Катерина Гиренко.
   Власні вірші про рідний край та про війну читали Лариса Ковалівська, Микола Сенчило і Валентина Зарубіна.
   Учасники вокальних ансамблів «Чураївна» і «Пролісок» виконали пісні на військово-патріотичну тематику.
   Крім того, в територіальному центрі відкрилась виставка декоративно-прикладного мистецтва.
   На огляд відвідувачів представлено розмаїття традиційного мистецтва Пирятинщини, сучасні витвори професійних майстрів та аматорів, відвідувачів та волонтерів територіального центру.  

 
11 вересня 2017 року у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського розпочало роботу відділення денного догляду для дітей з інвалідністю. Дане відділення створене для надання соціальних послуг 15 дітям з особливими потребами.

   Згідно призначень лікарів відділення денного догляду надає зазначеній категорії дітей реабілітаційні і соціальні послуги.
   Для проведення реабілітації функціонують: кабінет бальнеотерапії, зал для проведення лікувальної фізкультури, зал механотерапії, масажний та фізіотерапевтичний кабінети, кабінет аромотерапії та світлолікування, фітобар, соляна кімната, тощо.
   З метою удосконалення адаптаційних навичок із самообслуговування діють: кабінети сенсорної інтеграції та соціально-побутової реабілітації, заняття з арт-терапії, проводяться корекційні заняття з логопедом та практичним психологом.
   Всі реабілітаційні заняття з дітьми проводяться в невимушеній формі гри, для чого створено ряд кабінетів з різноманітними розвиваючими іграми і конструкторами.
   До відділення зараховуються діти віком від 4 до 18 років з фізичними та розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда, за наявності відповідних медичних висновків. Забезпечення надання соціальних послуг денного догляду у відділенні здійснюється з 8:00 до 17:00, за винятком вихідних та святкових днів. Функціонування відділення денного догляду для дітей з інвалідністю надасть змогу батькам, які виховують дітей з особливими потребами, більше часу приділити своїм сім'ям, вирішити питання щодо працевлаштування, реалізувати свій творчий потенціал чи покращити матеріальне становище.  
 
 

 
Підопічні територіального центру взяли активну участь у святкуванні Дня партизанської слави та 74-ї річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників

   15 вересня 2017 року відбулося свято «Квітуй, піснями подвиг прославляй наш рідний ковпаківський край» присвячений Дню партизанської слави та 74-й річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників. Працівники та підопічні територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району взяли активну участь у святі та зайняли перше місце у виставці квіткових композицій та виробів народних умільців. Танцювальний колектив «Веселі панянки» відділення денного перебування у концертній програмі свята представив два танцювальні номери.  

 
Пенсіонери Глобинського району відвідали Устимівський дендрологічний парк

   12 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації організовано проведення екскурсії для пенсіонерів до Устимівського дендрологічного парку. Науковий співробітник Білик Олена Миколаївна провела цікаву, змістовну екскурсію та розповіла про побачені унікальні дерева та інші зелені насадження.  

 
У територіальному центрі Подільського району м. Полтава відбулося свято першого дзвоника

   12 вересня 2017 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято першого дзвоника. Студентів «Університету ІІІ віку» привітала директор територіального центру Тетяна Миколаївна Мазур, а також місцеві таланти – вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти та хор «Полтавські піснярі».  
 

 
Пенсіонери м. Кременчук продовжують відпочивати в КЗ «Зоряний» (СОК «Супутник»)

   04.09.2017 року відбувся другий заїзд пенсіонерів Автозаводського району до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник») на оздоровлення згідно міської програми «Турбота».
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області продовжують відпочивати пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста.
   Протягом шести днів буде оздоровлено - 150 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.
   Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення, зокрема: конкурси віршів та пісень, вечори поезії, спортивно-розважальні програми, концерти та інші.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіального центру Автозаводського району та медичні працівники обласного шпиталю інвалідів війни м. Кременчука.  

 
Оздоровлення літніх людей

   28.08.2017 року відбувся заїзд пенсіонерів територіального центру Автозаводського району на оздоровлення до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник»).
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Таке хороше починання – оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже впродовж 10 років пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі.
   У 2017 році оздоровлення пенсіонерів відбувається згідно міської програми «Турбота». Протягом першої зміни буде оздоровлено 152 ветерани війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.  

 
В Пирятинському районі соціальним робітникам придбано велосипеди

   З метою створення належних умов праці соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району та організації більш якісного надання ними соціальної послуги догляду вдома громадянам похилого віку та особам з інвалідністю закуплено велосипеди. Власниками двоколісного транспорту стали десять соціальних робітників, які обслуговують жителів об'єднаної територіальної громади та району.  

 
Колективи територіальних центрів відвідали Сорочинський ярмарок

   Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття.
   23 серпня 2017 року на головній сцені ярмарку у Великих Сорочинцях свої відчуття радості, смутку, щастя, туги, відчуття піднесення у своїх піснях передали учасники вокальних колективів «Віночок», «Журавка», тріо «Оберіг» та колектив шумових інструментів територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   На Сорочинському ярмарку колективи виступають вже не перший рік, даруючи слухачам насолоду від української пісні. Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомогли учасникам і в цьому році стати переможцями конкурсу, а саме головне, отримати щирі оплески своїх глядачів.
   26 серпня 2017 року жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації прийняв участь в обласному огляді конкурсі фольклорних ансамблів «Чиста криниця», де був нагороджений дипломом за 2-ге місце.  
 

 
З нагоди Дня незалежності України у Диканському територіальному центрі проведено святковий захід

   23 серпня у приміщенні Диканського територіального центру було проведено святковий захід з нагоди відзначення 26-ої річниці незалежності України «Незалежна і єдина моя рідна Україна».
   Директор територіального центру та голова районної організації ветеранів України привітали гостей зі святом. Ведучі провели цікаву концертну програму. Подарували чудову пісню учні Диканської гімназії ім. М. В. Гоголя, створювали теплу атмосферу в залі ансамбль «Світанок» територіального центру та лауреати обласного фестивалю «Літа на осінь повернули – 2016 року». Прозвучали тематичні пісні в виконанні групи волонтерів «Добротворець» територіального центру та сольні виконання осіб з обмеженими фізичними можливостями клубу соціальної активності «Гармонія». Підіймали настрій веселими гуморесками підопічні відділення денного перебування.
   Завершили святковий захід «Троїсті музики», які закружляли у танку присутніх глядачів, залишивши після себе неповторні враження. .  
 

 
В м. Кременчук до Дня незалежності України проведено низку заходів

   22.08.2017 року територіальним центром Автозаводського району проведено захід з концертно-пізнавальною програмою «Прапор наш - наша гординя, як незалежна Україна» присвячений Дню Державного Прапора України та Дню незалежності України. Захід проведено за участі клубу любителів сучасної пісні «Осіннє золото», де лунали українські народні, тематичні, веселі та жартівливі пісні.
   Для жителів 4-го та 6-го мікрорайонів міста за участі клубу любителів фольклорного співу «Вербиченька» територіального центру Автозаводського району, учнів старших класів ЗОШ № 24 та учасників театрального гуртка проведено захід «Від проголошення незалежності до нової України».
   Волонтери територіального центру Автозаводського району порадували всіх присутніх українськими народними, веселими та жартівливими піснями та почастували українським дотепним гумором.
   Після концертної частини присутніх частували пирогом, солодощами та солодкими напоями.
   Крім того, працівниками територіального центру організовано виставку «Все, що робить нас українцями», присвяченої 26-річниці незалежності України.  
 

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   21 серпня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, в Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників, а також запрошеного народного гурту «Ворскла».  
 

 
Новосанжарське свято Меду

   18 серпня 2017 року новосанжарці та гості селища відзначали День Меду. На свято були запрошені ветерани з міста Карлівки, які прийняли участь в концертній програмі разом з хоровим колективом ветеранів Новосанжарщини «Багряне листя». Учасників та гостей дійства частували медом та смачною випічкою.
   Для гостей було проведено оглядову екскурсію мальовничими куточками Нових Санжар, крім того ветерани завітали до Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та ознайомилися з послугами, які надаються терцентром.
   Свято залишило у ветеранів неповторні враження від виступу ретро-клубу бального танцю «Гармонія», солістів ветеранського колективу «Надвечір'я» з Карлівки та хору ветеранів «Багряне листя» з Нових Санжар.