Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та з метою створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами, покращання їх соціального захисту вжиті практичні заходи для забезпечення інвалідів засобами реабілітації, в тому числі кріслами колісними в поточному році.
5 квітня поточного року Урядом схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів”. Зазначеною постановою змінено порядок забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями засобами реабілітації.
Вперше, на забезпечення людей з інвалідністю кріслами колісними в державному бюджеті враховані необхідні видатки на 100-відсоткове фінансування.
Органами соціального захисту проведено анкетування всіх 1053 інвалідів, які потребують забезпечення кріслами колісними у 2012 році з метою здійснення індивідуального підходу у їх забезпеченні.
З травня 2012 року на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства відкрито сервісний центр із забезпечення окремих категорій населення технічними та іншим засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів.
На всіх інвалідів територіальними управліннями праці та соціального захисту населення сформовані особові справи, внесені особисті дані інваліда, дитини-інваліда до Централізованого банку даних з проблем інвалідності та надіслано направлення для забезпечення необхідним засобом пересування до підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам згідно переліку, визначеного Мінсоцполітики.
З метою інформування осіб з обмеженими фізичними можливостями про порядок забезпечення кріслами колісними направляємо детальну інформацію з цього питання.
Як стати на облік для отримання крісла колісного?
Для взяття на облік на безоплатне забезпечення кріслом колісним інвалід, законний представник дитини-інваліда звертається з заявою до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання. До заяви додаються:
паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);
висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів — висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
індивідуальна програма реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб);
копія ідентифікаційного номера;
довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей-інвалідів, віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб);
Законний представник інваліда, дитини-інваліда, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.
Управління праці та соціального захисту населення на підставі зазначених вище документів формує особову справу інваліда, заповнює картку забезпечення засобом пересування, вносить особисті дані інваліда, дитини-інваліда, іншої особи до банку даних та видає інваліду, дитині-інваліду, іншій особі роздруковане направлення на забезпечення засобом пересування.
Як буде проводиться забезпечення кріслом колісним у 2012 році?
За вибором інваліда на підставі виданого направлення забезпечення кріслами колісними буде відбуватись 3 шляхами:
- безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби;
- через сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів;
- через органи праці та соціального захисту населення.
Звертаємо увагу, що для взяття на облік на отримання крісла колісного спочатку обов’язково необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів здійснює консультування інвалідів щодо забезпечення засобами реабілітації, вибору моделі і правил користування ними, а також післягарантійне обслуговування в сервісному центрі та гарантійні ремонти за узгодженням з підприємством-виробником.
Сервісний центр Полтавського КЕПОП знаходиться за адресою: 36000, м. Полтава, вул. Монастирська, 10, тел. (0532) 7-96-90,
години роботи 8.00 до 16.30, обідня перерва 12.00 до 12.30
Для здійснення ремонту крісла колісного необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Які крісла колісні можуть отримати інваліди та на який термін?
Інвалід, дитина-інвалід можуть бути забезпечені за вибором:
одним кріслом колісним з ручним приводом (дорожнім чи універсальним) строком на два роки;
одним кріслом колісним з електричним приводом (дорожнім чи універсальним) на строк, передбачений переліком.
Забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів кріслом колісним з електроприводом здійснюється на основі направлення, виданого органами соціального захисту населення (у разі відсутності у користуванні автомобіля, отриманого через органи соціального захисту населення). Медичні показання до забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів (які досягли шестирічного віку) кріслами колісними з електроприводом визначають обласні медико-соціальні експертні комісії з оформленням відповідного висновку.
двома кріслами колісними — дорожнім і універсальним (одне з яких з електричним приводом) на строк, передбачений переліком.
Активний інвалід чи дитина-інвалід може бути забезпечений за вибором:
одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовим строком на два роки;
одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів підвищеної функціональності та надійності строком на чотири роки;
двома кріслами колісними, одне з яких універсальне для активних інвалідів та дітей-інвалідів базове, друге — універсальне або дорожнє, строком на чотири роки кожне;
двома кріслами колісними універсальними для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовими строком на чотири роки кожне.
Важливо! У разі виникнення несправності крісла колісного для здійснення ремонту необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Пункти прокату засобів пересування та реабілітації.
З метою забезпечення технічними засобами реабілітації до отримання нового виробу при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в кожному районі області створені пункти прокату. Мета пунктів прокату - надання громадянам у тимчасове користування засобів пересування і реабілітації.
Для отримання в пункті прокату засобів реабілітації чи пересування необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Начальник Головного управління Л.В. Корнієнко
|