Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Виплата державних соціальних допомог у серпні 2022 року

  

   Забезпечення виплати державних допомог є першочерговим завданням для системи соціального захисту області.
   Завдяки системній роботі, управліннями соціального захисту населення і центром по нарахуванню соціальних виплат забезпечується своєчасне призначення та виплату понад 40 видів державних соціальних допомог та компенсацій.
   На сьогодні вказані державні допомоги отримують понад 260 тис. одержувачів, з них: 51 тис. сімей з дітьми; 16,7 тис. малозабезпечених сімей;
   18,7 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, 159,3 тис. сімей внутрішньо переміщених осіб.
   Виплата допомог за серпень 2022 року проведена вчасно та в повному обсязі на загальну суму 594,3 млн. грн.
   Наразі проводиться робота з нарахування державних допомог за вересень поточного року.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує:
Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану

  

   В межах проєкту «Гаряча лінія допомоги для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», що реалізується ГО «Вектор прав людини» у співпраці з ГО «Боротьба за права» за підтримки проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується МЗС Данії, в умовах воєнного стану людям з інвалідністю можуть отримати безкоштовну психологічну та правова допомогу.
  
   Хто може отримати психологічну та правову допомогу?
   Люди з інвалідністю, близькі родичі та опікуни(-ки), які знаходяться закордоном чи в Україні. Допомога може надаватись як дорослим, так і за потреби дітям.
  
   Яку допомогу можна отримати?
   • Індивідуальні психологічні онлайнові консультації;
   • приєднатись до психотерапевтичних онлайнових груп підтримки, де люди зі схожими проблемами діляться своїм досвідом та зі спеціалістами(-ками) знаходять шляхи їх подолання;
   • консультації з правових питань, які виникають на території України та закордоном щодо соціальних гарантій для людей з інвалідністю.
  
   Як звернутись за допомогою?
   • Заповнити онлайн-форму: https://bit.ly/36ZxDPd після чого у обраний вами спосіб з вами зв’яжеться оператор;
   • зателефонувати (дзвінки по Україні) за ном.тел.: +38050 224-72-36;
   • зателефонувати або написати в Viber, Telegram, WhatsApp: +38050 224-72-36.
   Гаряча лінія працює з 10:00 до 19:00 з понеділка по суботу.


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує:
відбулась робоча зустріч з представниками ГО «Крим SOS»

  

   Полтавщина – це одна із областей, яка прийняла найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і на сьогодні є домівкою для понад 197 тисяч переселенців. Безумовно, це стало не лише додатковим навантаженням для системи соціального захисту населення, а й викликом для оперативного прийняття рішень та задоволення першочергових потреб громадян.
   Лише комплексний дієвий підхід та постійна взаємодія з міжнародними гуманітарними та громадськими організаціями дозволяє адаптувати можливості та умови проживання в області під щоденні потреби уразливих категорій населення, в тому числі зі статусом ВПО.
   23 серпня у Департаменті відбулась зустріч з представниками Громадської організації «Крим SOS» на предмет поглиблення співпраці та розширення гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Полтавщини. Учасники обговорили аспекти забезпечення належних умов проживання для евакуйованого населення в громадах області в контексті наближення опалювального періоду, а також на вирішенні ключових моментів, пов’язаних із розміщення маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.
   За результатами зустрічі буде відпрацьовано предметний перелік потреб закладів області, які відповідають вимогам по розміщенню маломобільних груп населення та які можуть отримати гуманітарну підтримку та суттєве поліпшення умов перебування для внутрішньо переміщених осіб за рахунок співпраці з ГО «Крим SOS».


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення повідомляє:
Інформація для внутрішньо переміщених осіб.

  

   19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №963, відповідно до якої внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р. але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату.
   Для отримання допомоги особа має до 01 жовтня 2022 року особисто звернутися до органу соцзахисту населення з відповідною заявою.
   Також треба надати інформацію (збережену на фізичних носіях), що підтверджує факт попереднього подання заяви через застосунок Дія.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Дайджест #Соціальний_захист

  

 
Департамент соціального захисту населення інформує: Відбулась інформаційна сесія з актуальних питань соціального захисту та надання соціальний послуг населенню

  

  Забезпечення соціальної захищеності населення залишається безумовним пріоритетом діяльності органів влади та місцевого самоврядування. За рахунок введення нових механізмів, методів роботи та послуг, система соцзахисту зазнає удосконалень, а в контексті воєнного часу – має постійно адаптуватись до викликів та потреб сьогодення.
   18 серпня Департаментом соцзахисту населення проведено інформаційну сесію для представників управлінь соціального захисту населення райвіськадміністрацій та територіальних громад щодо актуальних питань соціального захисту та надання соціальних послуг населенню, в тому числі внутрішньо переміщеним особам Безпосередньо увагу присутніх зосередили на нормах Постанов Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859 та від 16.10.2021 №1040 щодо порядків призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають послуги з догляду на непрофесійній та професійній основах. Відтак на сьогодні в Полтавській області компенсацію за надання соціальних послуг з догляду отримують понад 3,5 тисяч осіб.
   В рамках заходу учасникам надано вичерпні відповіді та роз’яснення щодо практичного застосування положень нормативно-правових активів під час забезпечення надання соціальних послуг.
  


Департамент соціального захисту
населення Полтавської ОВА
  


 
Навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх заміняють та спеціалістів, які працюють з дітьми в рамках проєкту ПОРУЧ

  

  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» запустили проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ». Проєкт «Поруч» – це групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя.
   В рамках реалізації проєкту, фахівці Полтавського обласного центру соціальних служб проводять групові он-лайн навчання для фахівців соціальної роботи центрів соціальних служб та центрів надання соціальних послуг територіальних громад, які проводять соціально-психологічну роботу з сім’ями з дітьми.
   Відповідно до визначеного графіку, учасники поділені на 4 навчальні групи та протягом 9 – 31 серпня беруть участь у 6 он-лайн тренінгових сесіях щодо навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх заміняють та спеціалістів, які працюють з дітьми. Онлайн навчання проводить тренер ГО «ВЦГ Волонтер», психолог Ольга Шишкіна, за результатами якого, учасники отримають відповідні сертифікати.
  


Полтавський обласний центр соціальних служб   


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім’ї при облдержадміністрації

  

  Стамбульська конвенція, гендерна рівність, цілі сталого розвитку – це не просто поширені терміни та поняття пов’язані з інтеграцією України до Європейського простору, це норми та стандарти, які охоплюють безліч пріоритетних напрямів державної політики соціального захисту.
   Адже саме запобігання та протидія проявам домашнього насильства, насильства за ознакою статі та по відношенню до дітей, забезпечення дотримання рівних прав та можливостей для всіх категорій громадян, доступність соціальних послуг – є базисом для формування соціально захищеного українського суспільства з гідним рівнем життя.
   17 серпня відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім’ї при облдержадміністрації за участі представників Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОВА, Полтавського обласного центру соціальних служб, Служби у справах дітей Полтавської ОВА, ГУ Нацполіції в Полтавській області, представників райвіськадміністрацій та територіальних громад.
   В рамках засідання, відповідно до порядку денного, учасники обговорили поточний рівень домашнього насильства в області, зокрема щодо відпрацювання комплексного інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі.
   Відтак станом на 17.08.2022 року допомога особам, постраждалим від домашнього насильства, надається загальними та спеціалізованими службами області, а саме через 12 центрів соціальних служб, 35 центрів надання соціальних послуг, 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей. При територіальних громадах області на базі комунальних установ діють 33 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, а також 4 мобільні бригади, що діють за за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення доступні для мешканців Полтавської, Кременчуцької та Лубенської громад. Також в області працюють 4 денні центри соціально-психологічної допомоги постраждалим особам (Полтавська, Кременчуцька, Котелевська та Шишацька громади).
   Окрема увага присутніх була зосереджена на важливості проведення роботи із запобігання насилля по відношенню до дітей та важливості ефективного партнерства інституцій різного рівня щодо формування безпечного середовища для дітей.
   За результатами засідання дано ряд доручень спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення щодо важливості виявлення, запобігання та протидії проявам домашнього насильства, ефективного механізму реагування на такі випадки та оперативного надання допомоги постраждалим, що в комплексі впливає на соціальну захищеність населення різних категорій.
  


Департамент соціального захисту населення   


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою серпня 2022 року

  

  Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог. 08 серпня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 79,7 тис. осіб.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині липня - початку серпня 2022 року, сформована заявка та направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 7,4 млн.грн. для 1,3 тис. осіб, по наступних видах допомог:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
  


Департамент соціального захисту населення   


 
Інформація щодо наявності пунктів збору та видачі теплого одягу та взуття в територіальних громадах Полтавської області

  
  На виконання протокольних доручень, даних на нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук в рамках робочої поїздки до Полтавської області інформуємо внутрішньо переміщених осіб про пункти збору та видачі теплого одягу та взуття в територіальних громадах області.
   На сьогодні в Полтавщині діє майже 100 таких пунктів, до яких можуть звернутися переселенці, зареєстровані на території області у відповідних територіальних громадах.
  


  


 
Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги від UNFPA

  

  Існує розповсюджений міф, що домашнє насильство – це проблема лише неблагонадійних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з згубними звичками та бідністю. Однак, за деякими дослідженнями, це не зовсім так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини загалом. Втім, в контексті військової агресії та підвищеної соціальної напруги, домашнє насильство набирає нових аспектів і в більшості випадків стосується не тільки фізичної шкоди, а й психологічного аб’юзу.
   На національному рівні діє Державна соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року. Одним із завдань програми є запровадження дієвого інструменту реагування на прояви домашнього насильства – діяльність мобільних бригад соціально-психологічної підтримки.
   На сьогодні за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Мінсоцполітики України в країні дає 101 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у 21 області України.
   На Полтавщині це 4 мобільні бригади в Полтавській, Кременчуцькій та Лубенській громадах. Мешканці Полтавської області та внутрішньо перемішені особи можуть звернутися допомогу в містах обласного значення за телефонами:
   - Полтава – +380507300993, +380676105802;
   - Кременчук – +380662500133;
   - Лубни – +380503885477.
   Повний перелік контактів розміщено на сайті за лінком https://ukraine.unfpa.org/uk/PSS_mobile_teams
   Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.
  


  Полтавський обласний центр соцслужб
  


 
Внутрішньо переміщені особи можуть отримувати соціальні послуги та виплати на підставі довідки від ДМС України або Є-Документу

  

   Така опція доступна для переселенців з 7 серпня 2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 755, ініційованою Мінреінтеграції спільно з Мінсоцполітики та Державною міграційною службою України.
   Зміни суттєво спрощують отримання послуг людям, які перемістилися із районів бойових дій та втратили документи. Відтепер вони можуть ставати на облік, реєструватись та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта. Натомість ВПО достатньо надати довідку від ДМС України або тимчасовий документ, який посвідчує особу під час воєнного стану – Є-Документ, доступний у застосунку «Дія».
   Довідку про те, що особа звернулась за оформленням паспорта (ID-картки або паспорта-книжечки) можна отримати у підрозділах ДМС України, у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або в центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс», якщо особу ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.
   Крім того, громадяни можуть отримати довідку про те, що особа звернулася за оформленням паспорта-книжечки або вклеювання до нього фотокартки при досягненні 25-, 45-річного віку, але такий документ оформляється лише в територіальному підрозділі ДМС України.
  


  Управління комунікацій та електронних сервісів ДМС України
  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: відбулась робоча нарада щодо реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми

  

   В контексті повномасштабної війни, проблема торгівлі людьми набула особливої актуальності та стала одним із найтяжчих наслідків для українського суспільства, адже мільйони людей, які були змушені евакуюватися на інші території, за кордоном, а особливо під примусом на територію країни агресора, стали потенційними жертвами.
   Безумовно, категоріями найбільш уразливими в таких ситуаціях є діти без супроводу або діти, розлученні із сім'єю; жінки, зокрема які мають інвалідність; особи похилого віку; особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.
   Тому лише комплексний системний підхід, координація дій на всіх рівнях та швидке реагування на потенційну загрозу чи фактичну ситуацію може створити ефективну протидію злочинам, а отже забезпечити соціальний захист населення.
   З цією метою, 09 серпня відбулась робоча он-лайн нарада щодо реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми за участі представників територіальних громад та райдержадміністрацій області.
   Учасники заходу обговорили повноваження суб'єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми та порядок встановлення статусу особами, які постраждали від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.
   Працівники офісу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Владислав Носенко та Віра Яковенко обговорили із учасниками наради виклики сьогодення в питанні попередження торгівлі людьми, а начальник управління міграційної поліції ГУ Нацполіції України у Полтавській області Анатолій Новаковський визначив коло повноважень правоохоронних органів щодо зазначеного питання.
   Враховуючи тісну взаємодію Департаменту з громадськими та благодійними організаціям, до обговорення в якості спікера долучився представник БО «Світло надії» Анатолій Павленко, який розповів присутнім про можливості взаємодії урядового та неурядового секторів з питань надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
   Незмінним залишається той факт, що торгівля людьми є сучасною формою рабства та грубо порушує права людини. Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо. Тому лише самобезпека та обізнаність особи, а також взаємодія всіх ланок державної влади, місцевого самоврядування та громадського суспільства здатна вберегти від торгівлі людьми громадян України.
  


  Прес-служба Департаменту
  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: в області розпочата виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за липень 2022 року

  

   Органами соціального захисту населення області проведено комплекс робіт з призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню на неопалювальний період.
   За липень 2022 року житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховано 107,1 тис. сімей на загальну суму 36 млн грн.
   В область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій. 9-10 серпня 2022 року кошти будуть зараховані на банківські рахунки одержувачів, відкриті в уповноважених банках.
   Згідно законодавства пільги у грошовій безготівковій формі перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 серпня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.
   Одержувачам пільг та субсидій, які отримують відповідну виплату через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», виплата розпочнеться з 09 по 25 серпня згідно графіків доставки.
   Питання своєчасного нарахування і виплати державних соціальних гарантій перебуває на щоденному контролі в Департаменті соціального захисту населення.
  


  Прес-служба Департаменту
  


 
Виплата державних соціальних допомог у серпні 2022 року

  

   Органами соціального захисту області забезпечено своєчасне нарахування понад 79,7 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за серпень:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
   Загальна сума нарахувань за серпень 2022 року становить 174,4млн. грн.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   - зарахування коштів через банківські установи проведено 8 серпня 2022 року;
   - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 9 по 25 серпня згідно графіку доставки.
  


  Прес-служба Департаменту
  


 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  
Посилання для завантаження буклету А4      Посилання для завантаження буклету А5

 
Важлива інформація щодо Евакуації з Донеччини у інфографіці від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

  

  

 
Департамент соцзахисту населення інформує:
відбулось засідання обласної спостережної комісії

  

   З метою забезпечення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених, надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання, сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні та ресоціалізації засуджених і створення належних умов для їх тримання, на Полтавщині діє Обласна спостережна комісія.
   Сьогодні в он-лайн режимі, за участі представників Департаменту соцзахисту населення, відбулось чергове засідання комісії в рамках якого було обговорено низку нагальних питань.
   Зокрема, заслухали голів спостережних комісій при Полтавській райвіськадміністрації та Кременчуцькій міській раді, на території яких знаходяться 5 із 7 установ виконання покарань. В рамках їх виступів обговорено механізми сприяння у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
   Учасники наради підвели підсумки роботи районних спостережних комісій у I півріччі поточного року та затвердили План роботи обласної спостережної комісії на ІІ півріччя.
   Керівник відокремленого підрозділу Громадської організації «Україна без тортур» у Полтавській області, регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко доповіла про дотримання прав засуджених на медичну допомогу, які відбувають покарання в установах виконання покарань Полтавської області в умовах воєнного стану та проблематику вказаного питання.
   За результатами проведеного засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії з відповідними дорученнями.


  Прес-служба Департаменту
  


 
Департамент соцзахисту інформує:
Презентовано мобільний додаток для реагування на випадки насильства

  

   Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція України у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) презентували мобільний додаток для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику. Проект реалізовано за підтримки Посольства Великої Британії в межах «Партнерства Біарриц».
   Додаток полегшить отримання допомоги для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Основною його перевагою є прямий зв'язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації.
   В Україні кожна п'ята жінка стикалася з домашнім насильством. Після початку повномасштабної війни проблема насильства над жінками стала, на жаль, ще більш прихованою.
   Концепція додатка робить його цілком непримітним для кривдника, що дає змогу постраждалій без остраху встановити та використовувати застосунок на своєму смартфоні. Зовнішній інтерфейс розробки замасковано під звичайний додаток. Кнопку виклику поліції, корисну інформацію та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства можна знайти лише у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має виключно власниця смартфона.
   Мобільний додаток створено у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення та за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Завантажити його можна і в Google Play, і в App Store.
   Назву додатка не розголошують задля безпеки жінок, які ним користуватимуться. Дізнатися подробиці щодо назви та встановлення можна, зателефонувавши на гарячу лінію 116-123.
   Міністерство внутрішніх справ та Фонд ООН у галузі народонаселення планують поширення інформації про додаток серед тих жінок, яким він потрібен, з повагою до їхньої безпеки та конфіденційності.
  


  Прес-служба Департаменту
  


 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  

 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  

 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  

 
Виплата одноразової грошової допомоги з обласного бюджету


   В рамках Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області та з метою додаткової соціальної підтримки осіб, які захищають незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, безпеку населення та інтереси держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, за рахунок коштів обласного бюджету передбачено здійснення виплат.

    Виплата одноразової грошової допомоги з обласного бюджету особам, які отримали поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України
Подробиці

    Виплата одноразової грошової допомоги з обласного бюджету членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України
Подробиці

Установи, що приймають документи та контактна інформація