Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення інформує: в області затверджено Комплексну програму реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки


   Ні для кого не секрет, що після перемоги портретом сучасного українського ветерана буде 25-35 річна людина, яка повинна повернутись до цивільного життя, побудувати та жити в родині, відновити стан фізичного та ментального здоров’я, бути працевлаштованим та максимально соціально захищеним. Тому працювати над створенням відповідних умов та інструментів підтримки важливо вже зараз.
   Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації, в рамках взаємодії учасників Координаційного центру підтримки цивільного населення при облвійськадміністрації, розроблено Комплексну програму реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки, яку 28 липня 2023 року затверджено рішенням сесії Полтавської обласної ради
   При розробці Програми були максимально враховані пропозиції всіх структурних підрозділів ОВА, служб, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, громадськості, ветеранських організацій.
   До проєкту Програми включено найбільш актуальні заходи з підвищення рівня психосоціальної реабілітації, створення мультидисциплінарних команд, фізичної реабілітація, підвищення рівня медичної допомоги, надання послуг зубопротезування складних випадків, підтримка зайнятості, започаткування бізнесу, доступність спортивної інфраструктури, проведення культурно-просвітницьких заходів, вшанування (увічнення пам’яті), підвищення рівня інформаційної роботи з ветеранами та членами їх сімей, запровадження послуги соціального відновлення для осіб з інвалідністю внаслідок війни спільно з членами їх сімей.
   Новацією Програми є запровадження послуги соціального відновлення осіб з інвалідністю внаслідок війни спільно з членами їх сімей шляхом отримання відповідних послуг .
  

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: до Комплексної програми соціального захисту населення внесені зміни та доповнення


   Характерною рисою системи соціального захисту населення Полтавської області є комплексність та послідовність, яка спрямована не лише на вирішення одномоментних викликів, а покликана на забезпечення потреб населення в соціальних гарантіях на постійній основі.
   Відтак, вже не один рік поспіль в області застосовується системний підхід до забезпечення засад державної політики соціального захисту на регіональному рівні шляхом реалізації Обласної програми.
   За рахунок виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення, яка є одним із найефективніших інструментів надання місцевих соціальних гарантій, є змога не просто посилити рівень державної соціальної підтримки населення, а й оперативно та адресно реагувати на потреби уразливих категорій як мешканців області, так і внутрішньо переміщених осіб.
   Відтак, в рамках 47 напрямів Програми із загальним обсягом фінансування на рівні понад 111 млн.грн. з обласного бюджету, соціальним захистом охоплено понад 36 тисяч мешканців області з числа уразливих категорій населення.
   Не менш важливим є той факт, що з урахуванням вимог військового часу та нових завдань, напрями та заходи Програми постійно розширюються та доповнюються забезпечуючи її актуальність та затребуваність.
   Одним із таких пріоритетів є підтримка сімей та дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
   На сьогодні проводиться виплата щомісячної допомоги дітям загиблих учасників АТО/ООС, Захисників та Захисниць України у розмірі прожиткового мінімуму (2 589 грн). У 2023 році допомогу виплачено для 424 дітей на загальну суму 5,7 млн грн.
   28 липня 2023 року рішенням сесії Полтавської обласної ради прийнято доповнення до Програми щодо виплати додаткової щомісячної допомоги на дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України з багатодітних сімей, які навчаються у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у розмірі по 2 000,0 грн на місяць.
  

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Всесвітній день прибирання „World Cleanup Dayˮ 2023 в Україні


   Під гаслом „Хай небо буде мирним, а Україна чистою!ˮ з дотриманням обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів у 2023 році Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання „World Cleanup Dayˮ разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.
   Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
   До участі запрошуються комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, а також звичайні громадяни, бо кожен з нас може стати частиною змін.
   Рекомендований період проведення заходу з 16 серпня по 16 вересня 2023 року.
   Організатори закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених органами місцевого самоврядування локаціях, попередньо пройшовши інструктажі з техніки безпеки, та під час сигналу тривоги спускатись в укриття.
   Цього року плануються на вибір такі формати проведення Всесвітнього дня прибирання: цифрове прибирання онлайн; прибирання прибудинкових територій, прибирання територій установ, організацій, закладів; сортування вторинної сировини та здача її на перероблення тощо.
   Також організатори запрошують приєднатися українців за кордоном, які зможуть долучитися до міжнародної події, організувавши онлайн чи офлайн прибирання у приймаючому місті, та підтримати таким чином своє рідне місто навіть на відстані.
   Зареєструвати результат своєї участі у Всесвітньому дні прибирання можна за посиланням https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18 до 25 вересня 2023 року включно.
   Загальний результат проведення Всесвітнього дня прибирання та рейтинг найактивніших учасників буде опубліковано 1 жовтня 2023 року на сайті https://letsdoitukraine.org
   Долучайтесь до цієї великої спільної справи та зробіть свій внесок у збереженні довкілля України та Світу!
  

  
  

 
Департамент соціального захисту населення інформує:


   15 липня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб». Постановою визначено нові підходи до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Звертаємо увагу, що для всіх внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно.
   Важливо! Виплата допомоги буде продовжена автоматично, без необхідності додаткового звернення.
   Обласна безкоштовна гаряча лінія Департаменту соціального захисту населення: 0-800-500-620.

   Одночасно надаємо перелік найбільш актуальних питань щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб».
  
  

   1. Чому змінюються правила призначення виплат?

Розгорнути відповідь

   2. Які критерії майнового стану застосовуватимуться з 1 вересня 2023 року?

Розгорнути відповідь

   3. Чи змінюється розмір допомоги?

Розгорнути відповідь

   4. Чи може бути продовжено строк перебування ВПО за кордоном понад 30 днів, і при цьому не буде втрачено право на виплату допомоги?

Розгорнути відповідь

   5. Чи треба звертатися і куди, щоб виплати продовжували виплачувати?

Розгорнути відповідь

   6. Чи можуть мені відмовити у продовженні допомоги і як я про це дізнаюсь?

Розгорнути відповідь

  7. Якщо після 1 серпня я не отримую виплати, як зорієнтуватись: вони затримуються чи мене позбавлено виплат?

Розгорнути відповідь

  8. Як перевірятиметься мій майновий стан?

Розгорнути відповідь

  9. Яким чином перевірятимуть, що я знаходжусь за кордоном?

Розгорнути відповідь

  10. Якщо маю 100 тис. не на депозитному, а на поточному рахунку, чи є це підставою для позбавлення мене виплат?

Розгорнути відповідь

  11. Чи можна оскаржити прийняте рішення про відмову у продовжені виплат на проживання для ВПО?

Розгорнути відповідь

  12. У яких випадках виплати можуть бути продовжено ще на 6 місяців? Які для цього мають бути причини?

Розгорнути відповідь

  13. Чому після 1 серпня допомога призначатиметься на родину, а не на окрему особу, як було раніше?

Розгорнути відповідь

  14. Хто з членів родини матиме право на призначення допомоги на проживання для ВПО?

Розгорнути відповідь

  15. Якщо у складі сім'ї відбулися зміни, чи перераховуватиметься розмір допомоги?

Розгорнути відповідь

  16. Якщо я є ВПО, але перебуваю за кордоном, чи торкнуться мене зміни і як?

Розгорнути відповідь

  17. Якщо я повертаюсь з-за кордону, чи матиму право на отримання або повернення права на виплату?

Розгорнути відповідь

  18. Чи змінився розмір допомоги?

Розгорнути відповідь

  19. Я отримую допомогу. Чи отримає допомогу моя народжена після 24.02.2022 дитина?

Розгорнути відповідь

  20. Чи достатньо оформити довідку про те, що ти є ВПО, щоб отримувати допомогу?

Розгорнути відповідь

  21. Як я дізнаюсь, що виплати мені не припинено з якоїсь причини

Розгорнути відповідь

  22. Я є ВПО, як дізнатись, чи продовжуватимуть мені платити допомогу?

Розгорнути відповідь

  23. Перебуваю за кордоном з початку війни, чи буду отримувати виплати?

Розгорнути відповідь

  24. Я – студент стаціонару, є ВПО, чи буду продовжувати отримувати допомогу?

Розгорнути відповідь

  25. Якщо маю будинок на неокупованій території, але придбаний ДО війни, чи буду отримувати виплати?

Розгорнути відповідь

  26. Під час війни, завдяки допомозі волонтерів і місцевої ради, вдалося придбати невеличкий будиночок, який коштував більше 100 тис. грн. Мені припинять виплачувати допомогу?

Розгорнути відповідь

  27. Маю кошти понад 100 тис. грн на звичайному рахунку, не депозитному, не знімала довгий час, мені припинять допомогу ?

Розгорнути відповідь

  28. Оплатила операцію на суму більше 100 тис. грн, гроші збирала довгий час, чи продовжуватиметься мені допомога?

Розгорнути відповідь

  29. Якщо мені припинили виплати через те, що знаходжусь довгий час за кордоном, але маю таку необхідність, бо перебуваю на реабілітації. Чи можу повернути ці виплати?

Розгорнути відповідь

  30. Збираюсь подати заяву на отримання виплат для ВПО, прочитав, що виплачуватимуть на родину. У нас в родині двоє батьків і двоє дітей, на скількох ми отримуватимемо допомогу?

Розгорнути відповідь

  31. Моя бабуся перебуває у закладі для літніх людей, який евакуйовано з зони бойових дій, чи отримуватиме вона виплати?

Розгорнути відповідь

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:


   Кабінетом Міністрів України 11.07.2023 прийнято постанову №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою визначено нові підходи до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Запитання: Чи потрібно звертатися і куди, щоб виплати ВПО продовжували виплачувати?
   Відповідаємо: Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено автоматично на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно.
   Допомога продовжується для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у раніше призначених розмірах:
   для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн на місяць;
   для інших категорій осіб – 2 тис. грн. на місяць.
   Важливо! Виплата допомоги буде продовжена автоматично, без необхідності додаткового звернення.
   У разі виникнення додаткових питань щодо надання або продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам надаємо телефон обласної безкоштовної гарячої лінії Департаменту соціального захисту населення: 0-800-500-620.
  

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги постраждалих осіб від підриву Каховської ГЕС


   07 липня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №691 „Про внесення змін до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.
   Внесеними змінами визначено, що одноразова матеріальна грошова допомога постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції надається незалежно від факту отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги визначений постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року №626 „Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.
   Одноразова матеріальна допомога призначається органами соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей на кожну постраждалу особу у сумі 5 тис. грн.
   Допомога призначається та виплачується на підставі поданої постраждалою особою заяви, за встановленою формою, з пред’явленням:
   - документа, що посвідчує особу, або є-Документа;
   - документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
   - для дітей – свідоцтва про народження дитини або е-свідоцтва про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
   У випадку, якщо документи були втрачені, може бути пред'явлені їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
   ВАЖЛИВО! Заяву для отримання матеріальної допомоги необхідно подати не пізніше 31 серпня 2023 року (включно).
   Заява постраждалою особою також може бути подана до управління соціального захисту населення за адресою фактичного місця проживання. В такому разі заява не пізніше трьох робочих днів буде надіслана органу соціального захисту населення (Херсонської або Миколаївської областей) за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.
   Виплата коштів проводиться у визначений постраждалою особою спосіб - через АТ „Укрпошта” або через банківську установу.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги внутрішньо переміщених осіб: змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання


   11 липня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою внесено зміни до порядку призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Вказаною постановою осучаснено та уточнено умови надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
   Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено автоматично на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно.
   Допомога продовжується для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у раніше призначених розмірах:
   для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн на місяць;
   для інших категорій осіб – 2 тис. грн. на місяць
   Виплата допомоги не буде продовжена особам, які:
    перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими причинами вважаються:
  службове відрядженні чи на стажуванні, перебування на лікуванні або реабілітації, догляд за хворою дитиною, оздоровлення дитини, ін.);
    повернулися до покинутого місця проживання;
    відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
   Важливо! Виплата допомоги буде продовжена автоматично, без необхідності додаткового звернення.
   Однак, з 1 вересня поточного року допомога буде виплачуватись з урахуванням майнового стану, тобто громадянам, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати, виплата допомоги припиняється. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які від моменту ухвалення даної Постанови:
    придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони краіни;
    придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
    мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
    придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
    мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.
   Для внутрішньо переміщених осіб, які вперше звернуться за отриманням допомоги (після 01.08.2023) допомога призначається на шість місяців, на сім’ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім’ї (уповноваженій особі).
   Допомога може бути призначена ще на один шестимісячний період, якщо в родині є: діти з інвалідністю; особи, які доглядають за особою з інвалідністю; особи пенсійного віку; троє і більше дітей віком до 18 років; неповнолітні та малолітні дітям, які прибули без супроводу законного представника та якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (8372 грн).
   При цьому допомога не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням будь-хто із членів сім’ї здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис грн. одним платежем (критерії суттєвих витрат зазначені вище).

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги постраждалих від підриву Каховської ГЕС: як отримати одноразову грошову допомогу від держави


   19 червня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №626 „Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”, якою передбачено надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції.
   Одноразова допомога виплачується постраждалим з підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей у сумі 5 тис. грн.
   Постраждалими визнаються ті особи, які на момент виникнення надзвичайної ситуації.-
    проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
    перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.
   Матеріальна грошова допомога призначається органами соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей на кожну особу, яка належить до постраждалого населення.
   Для отримання допомоги, постраждалій особі необхідно не пізніше, ніж до 31 серпня 2023 року (включно), подати заяву, за встановленою формою (зразок заяви за посиланням додається), з пред’явленням:
   - документа, що посвідчує особу, або єДокумента;
   - документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
   - для дітей – свідоцтва про народження дитини або е-свідоцтва про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.
   У випадку, якщо документи були втрачені, може бути пред'явлені їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
   ВАЖЛИВО! Заяву для отримання матеріальної грошової допомоги постраждалою особ від підриву Каховської ГЕС може бути подана до управління соціального захисту населення за адресою фактичного місця проживання.
   В такому разі заява не пізніше трьох робочих днів буде надіслана органу соціального захисту населення (Херсонської або Миколаївської областей) за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.
   Виплата коштів проводиться у визначений постраждалою особою спосіб - через АТ „Укрпошта” або через банківську установу.
  
   Звертаємо увагу, що призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і станом на 5 червня 2023 р. отримували від держави щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО