Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення інформує:
для представників громад області проведено навчання щодо захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства

  

   Домашнє насильство – є одним із тих поширених та небезпечних явищ, яке тільки загострюється в умовах воєнних дій. Незважаючи на складну ситуацію, яка має місце в країні, всі установи та заклади соціальної сфери області продовжують системну роботу, щоб забезпечити попередження, оперативне реагування та подолання наслідків проявів домашнього насильства.
   Відтак, 28 липня на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено захід на тему: «Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, зокрема на безоплатну правову допомогу та порядок її отримання». Навчання проведено для уповноважених осіб, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства, здійснюють координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим. Загалом участь взяли представники усіх територіальних громад області.
   У ході навчання, представники Департаменту соцзахисту детально розглянули ключові аспекти щодо забезпечення ефективної взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства на рівні територіальних громад області.
   Варто зазначити, що на сьогодні в області функціонує мережа надавачів соціальних послуг: 11 центрів соціальних служб та 35 центрів надання соціальних послуг, які забезпечують надання підтримки особам, що постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Крім того, надання соціальних послуг забезпечують 19 територіальних центрів соціального обслуговування. Завдяки налагодженій системній роботі, ці служби успішно взаємодіють з органами місцевого самоврядування, правоохоронними та спеціалізованими службами, що дозволяє максимізувати ефективність реагування та протидії випадкам домашнього насильства.
   Фахівці Полтавського обласного центру соціальний служб, зосередили увагу присутніх на важливості надання соціальних послуг фахівцями соціальної роботи під час взаємодії з постраждалими від домашнього насильства. Було підкреслено, що зараз кожен, незалежно від статі чи віку, має достатньо інструментів для протидії та захисту від домашнього насильства, адже створено безліч каналів зв'язку для звернення до правоохоронних органів, служб підтримки та соціального захисту.
   Зокрема за телефонним номером 15-47 діє цілодобова безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, яка приймає звернення від усіх категорій заявників. Окрім цього, лише за І півр. 2022 року, відповідно до повноважень фахівці загальних та спеціальних служб підтримки постраждалих осіб отримали 501 повідомлення про факти домашнього насильства в області (276 із них – в рамках взаємодії з Національною поліцією). Залучення до роботи мобільних бригад соціально-психологічної підтримки, які діють в області, дозволяє забезпечити швидку оцінку потреб та екстрене/кризове втручання протягом 24-72 годин від отримання повідомлення.
   Лише комплексна взаємодія органів та установ всіх ланок соціального та правового захисту є ефективним інструментом для досягнення головної мети - допомогти та попередити домашнє насильство, зробити все, щоб людина не залишилась на самоті зі своєю проблемою, незалежно за яких передумов та негативних обставин вона виникла.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: Прийнято зміни та доповнення до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області

  

   На засіданні чотирнадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради, яке відбулось 26 липня 2022 року, депутатами обласної ради підтримано зміни та доповнення до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.
   Програму доповнено конкретними напрямами, які реально будуть сприяти підвищенню рівня соціального захисту населення, особливо в умовах воєнного стану.
   Нововведення стосуються наступних напрямів соціальних гарантій, які передбачають фінансування з обласного бюджету, а саме:
    Виплати матеріальної допомоги особам, які отримали поранення, контузії, каліцтва, одержані під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України – до 20 тис грн (на вказані цілі передбачено обсяг фінансування 3 млн грн);
    Виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня захисників та захисниць України членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, згідно встановлених статусів – по 3 тис грн кожному члену сім'ї (обсяг фінансування – 1,2 млн грн);
    Виплата одноразової грошової допомоги сім'ям цивільних осіб, які загинули (померли) внаслідок бомбардувань, авіаударів, збройних нападів та інших пошкоджень у розмірі 50 тис грн. Також передбачено допомогу пораненим цивільним особам, розмір виплати якої буде залежати від ступеня отриманих ушкоджень (обсяг фінансування напрямку – 3 млн.грн).
   Департаментом соцзахисту продовжується надання допомог родинам загиблих Захисників та Захисниць України у розмірі 50 тис грн на сім'ю, а дітям загиблих – щомісячну грошову допомогу.
   З метою більш ефективного та широкого охоплення уразливих категорій населення, доповнення внесені й до вже існуючих заходів Програми.
   Зокрема, це стосується виплати матеріальної допомоги онкохворим громадянам, категорії отримувачів якої розширено на осіб, що мають статус внутрішньо переміщених.
   Найбільш актуальним питанням є реабілітація військовослужбовців, які брали участь у забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, а також членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України.
   У зв'язку з цим, військовослужбовців, які брали участь у забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення на забезпечення санаторно-курортними путівками, а також члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України мають право за рахунок коштів обласного бюджету отримати санаторно-курортне оздоровлення один раз на два роки в будь-якому санаторно-курортному закладі Полтавської області.
   Беручи до уваги беззаперечний пріоритет щодо забезпечення реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни, напрацьовано предметні пропозиції щодо створення в області спеціалізованих регіональних реабілітаційних центрів з комплексом надання послуг психологічної, фізичної реабілітації та соціальної і професійної адаптації, які подано до Міністерства у справах ветеранів України.
   Безумовно, лише комплексна та системна робота на всіх рівнях, актуалізація поточних завдань та заходів до вимог сьогодення, може забезпечити ефективну реалізацію державної політики соціального захисту, а отже досягти максимізації у питаннях соціальної захищеності населення.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Полтавської ОВА
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
30 липня у світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми

  
   Важливим напрямом державної політики є протидія торгівлі людьми.
   Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
   Протягом 26-30 липня 2022 року на виконання Обласного плану заходів з відзначення в області Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, відбудуться робочі наради представників Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації, Управління міграційної поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області, Управління державної міграційної служби України в Полтавській області.
   Поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.
   За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від цих злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів.
   Як свідчить історія, проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і суспільство на різних етапах свого розвитку по різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, в рамках якої, світове співтовариство розглядає торгівлю людьми, як проблему боротьби із злочинністю.
   Суспільство повинно усвідомлювати: «Людина – не товар», «ПротиДій торгівлі людьми».
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Інформація Мінсоцполітики: відповіді на найпоширеніші запитання щодо виплат від міжнародних організацій

  

   У зв'язку з великою кількістю запитань щодо отримання допомоги та подачі заявок через соціальну платформу єДопомога, надаємо відповіді на найпоширеніші запитання.
   Платформа єДопомога була створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції з метою підтримки українців у часи російської агресії.
   Платформа єДопомога має три напрями:
   - «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися як отримати допомогу від держави.
   - «єДопомога волонтерська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраждали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребуєте.
   - «єДопомога міжнародна» - це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.
   Саме на найпоширеніші запитання по «єДопомога міжнародна» сьогодні надаємо відповіді.
   1. Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу єДопомога?,
   Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім'я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім'ям, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб.
   Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти, приймають міжнародні організації.
   Зі свого боку Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.
   2. Чи є пенсіонери серед цих категорій?
   Категорія "пенсіонер" в заявці є. Але просимо звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія! Так, наприклад, в крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).
   Зараз складний час для кожного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обмежені.
   Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, що постраждали від війни.
   На платформі "єДопомога міжнародна", у вкладені Умови надання допомоги є вся необхідна інформація, по організаціях які надають допомогу та кому саме вони її надають https://aid.edopomoga.gov.ua/terms
   3. Скільки коштів вже отримали і скільки передбачено в рамках цієї допомоги?
   Мінсоцполітики отримує інформацію про фактичне отримання грошей людьми від міжнародних організацій не одразу, так як у міжнародних організацій, також, є свої внутрішні процеси, узгодження, перерахування тощо. Загально, згідно досягнутих домовленостей разом з міжнародними організаціями реалізуються проекти до додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень.
   Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати 189 428 людям, що заповнили заявку через платформу "єДопомога міжнародна". А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії зазначені в меморандумах, з інформацією по 780 722 особам.
   4. Що потрібно зробити, аби отримати допомогу?
   Потрібно зайти на платформу єДопомога за адресою edopomoga.gov.ua . Обрати напрям "Виплати від міжнародних організацій" і далі заповнити заявку.
   Звертаємо увагу на те, що потрібно уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також те, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.
   Нагадуємо, IBAN не є обов'язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.
  


   Джерело сайт Мінсоцполітики
  
  

  


 
Представники Полтавського обласного центру соціальних служб пройшли навчання тренерів за курсом ВООЗ «Самодопомога Плюс» (Self-Help Plus, SH+).

  

   Психічне та фізичне здоров'я є нероздільними та взаємопов'язаними категоріями, бо при негативному впливі на один аспект – наслідки завжди знайдуть відображення в іншому. Тому надзвичайно важливо, не ігнорувати психологічні виклики та випробовування, які поставила перед Україною повномасштабна війна, а докладами максимум зусиль задля забезпечення психічного здоров'я населення – як міцного фундаменту гармонійної сім'ї, суспільства та країни.
   На жаль, переважна більшість українців сьогодні перебувають в постійному стресі через тривогу за своє життя, майбутнє, безпеку своїх близьких, кардинальну зміну життєвого устрою, тому саме під час війни увага до психічного здоров'я громадян та превенція розладів психіки повинна бути на особливо високому рівні, так як це впливає на загальну картину життя соціуму.
   Працівники сфери надання соціальних послуг та соціальної роботи – фахівці із соціальної роботи, соціальні працівники, психологи, одні з перших долучаються до надання допомоги та підтримки постраждалим особам, вразливим категоріям осіб, особам / сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Значна частина соціальних послуг містить завдання з надання психологічної підтримки людині.
   На виконання Національної програма психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок воєнних дій агресора, Мінсоцполітики спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров՚я ініціювало проведення навчання тренерів за курсом ВООЗ "Самодопомога Плюс" (Self-Help Plus, SH+), участь у якому взяли фахівці із соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб.
   В рамках триденного навчання, представники центру теоретично та практично опрацювали засади групових курсів управління стресом, етику роботи фасілітатора, освоєння навичок надання підтримки в ситуаціях підвищеного ризику, світові практики подолання наслідків перебування в шокових ситуаціях. Окрім отриманого методичного матеріалу, який цінний для використання в подальшій роботі, протягом 6 місяців для учасників буде організовано серію сесій та надано технічну підтримку по впровадженню інтервенцій.
   Довідково: Курс Self-Help Plus (SH+) був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) як груповий курс управління стресом, що складається із п'яти занять. Він підходить для всіх випадків, коли є групи населення, що постраждали від вкрай несприятливих умов. Його можна використовувати для подолання психологічного страждання у дорослих, незалежно від того, чи є у них діагностоване психічне захворювання, і було доведено, що він запобігає виникненню психічних розладів у дорослих.
   Курс SH+ містить попередньо записані аудіозаписи та ілюстрований посібник для навчання навичок управління стресом. Цей інноваційний формат дозволяє неспеціалістам під наглядом пройти короткий тренінг з питань курсу SH+, а потім провести його для великих груп людей (наприклад, приблизно до 30 осіб одночасно).
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Представники Полтавського обласного центру соцслужб взяли участь у тренінгу по роботі з внутрішньо переміщеними особами

  

   Підвищення професійної кваліфікації та набуття нових знань процес невпинний, а в умовах воєнного стану – потребує швидкої адаптації до нових ситуацій та вимог.
   На базі Полтавського обласного центру громадського здоров'я за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) відбувся тренінг для представників територіальних громад та соціальних служб, які працюють із внутрішньо переміщеними особами. Участь у заході на тему «Важливі навички з подолання стресу» взяли психологи Полтавського обласного центру соціальних служб.
   Під час виконання завдань, учасники опанувати кращі світові практики посилення ролей загальнолюдських цінностей та доброти на противагу зацикленості на почуттях гніву та негативних думках.
   Начальник Центру психічного здоров'я Обласного закладу з надання психіатричної допомоги, психолог Наталія Супруненко, яка виступила навчальним тренером, зосередила увагу на небезпеці тривалої поведінки типу «рух від» та важливість швидкого подолання «емоційної бурі». Разом з учасниками також була опрацьована методика «заземлення», яка має допомогти сконцентруватися на важливому (сім'ї, дружбі, хобі, щоденних ритуалах, які приносять задоволення) й відійти від негативних та шокуючих спогадів.
   Окрім сертифікатів про проходження курсу, представники Полтавського обласного центру соцслужб отримали й методичні матеріали від Європейського офісу ВООЗ, які стануть в нагоді при роботі з уразливими категоріями населення та внутрішньо переміщеними особами, які в першу чергу зазнали стресових ситуацій та негативних наслідків у сучасних умовах.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
в області продовжується системне навчання для кандидатів у прийомні батьки

  

   Безумовно, батьки відіграють найголовнішу роль в житті кожної дитини, а для прийомних батьків – це відповідальність та неабияка сміливість.
   Лише завдяки системному та комплексному підходу до проведення навчань для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники та усиновлювачі, можливо досягти позитивних результатів за одним із пріоритетних напрямів соціального захисту, який визначає прийомні сім'ї – найпридатнійшою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
   На базі Полтавського обласного центру соціальних служб завершилося чергове навчання за українською версією програми «ПРАЙД», що має на меті підготовку сімей та осіб, які висловили бажання влаштувати до своїх родин дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
   Учасники тренінгу детально опрацювали інформацію про методи виховання дітей, поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодії з нею; важливість створення відповідних умов для навчання та розвитку дитини, позитивної психологічної атмосфери в оселі.
   Програма навчання передбачала проведення рольових ігор, дискусій, мозкових штурмів. Під час виконання вправ та практичних завдань, частині учасників пропонувалось вирішити проблемну ситуацію, пов'язану з появою підлітка зі складною поведінкою в родині, решта учасників - уважно спостерігали за перебігом подій під час вправи, надавали коментарі та поради.
   Завдяки застосуванню інтерактивних методик та рольової гри «Як сказати дитині про те, що вона нерідна» кандидати напрацювали алгоритм дій щодо повідомлення даної інформації дитині у формі, яка відповідає до її віку.
   Потенційні прийомні батьки переконались у доцільності налагодження стосунків з біологічними родичами дитини, яка залишилася без батьківського піклування, розглянули шляхи вивчення та збору інформації про життєву історію дитини, ідентифікації власних емоційних проявів та емоцій дитини.
   Крім того, слухачі ознайомились з колом повноважень центрів соціальних служб центрів надання соціальних послуг та інших державних установ, підприємств та організацій, які будуть причетними до функціонування прийомної сім'ї та сім'ї опікуна.
   Отримані знання допоможуть батькам усвідомлено влаштувати дитину у свою сім'ю та сприятимуть підвищенню компетентності майбутніх прийомних батьків, опікунів та усиновлювачів.
   У І півріччі 2022 року результатами навчань тренерами Полтавського обласного центру соціальних служб підготовлено довідки з рекомендаціями для 48 осіб з 32 сімей, які засвідчують наявність потенціалу у батьків щодо виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
дитячі будинки-інтернати області отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України

  

   На сьогодні співробітництво з міжнародними гуманітарними та благодійними організаціями є не лише показником ефективності, а й життєво необхідною допомогою та підтримкою в умовах воєнного стану. Завдяки багаторічній налагодженій співпраці Департаменту соціального захисту населення з Товариством Червоного Хреста України, неодноразово установи та громади області отримували гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни та предметів побуту.
   Враховуючи пріоритетність забезпечення соціального захисту дітей з інвалідністю, нещодавно Товариство Червоного Хреста України, в якості гуманітарної підтримки надав нові пральні машини Зінківському дитячому будинку-інтернату імені О.В. Синягівського та Новосанжарському дитячому будинку-інтернату.
   На сьогодні в цих установах перебуває 213 вихованців/підопічних, які мають статус осіб з інвалідністю з дитинства, за станом здоров'я потребують стороннього догляду. Тому поліпшення матеріально-технічної бази цих будинків-інтернатів є вкрай вагомою підтримкою.
   Користуючись нагодою, від імені Департаменту та адміністрації будинків-інтернатів, висловлюємо найщиріші слова подяки голові Полтавської обласної організації Товариство Червоного Хреста України Ірині Аркадіївні Плюсніній за щоденну нелегку роботу, яка є вкрай важливою для кожного мешканця Полтавської області, а особливо для уразливих категорій населення. Ваша підтримка та готовність допомогти – є важливим базисом на шляху забезпечення ефективної державної політики соціального захисту та подолання негативних наслідків військових дій. Дякуємо за плідну співпрацю.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення:
інформаційний буклет для громад, які приймають ВПО

  

   На сьогодні Полтавщина прийняла понад 216 тисяч внутрішньо перемішених осіб і для багатьох з них громади області стали не лише тимчасовим прихистком, а новою домівкою.
   Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розроблено тематичний буклет-інфографіку, який стане в нагоді представникам громади при роботі з переселенцями.
   Видання містить практичні поради щодо допомоги та супроводу осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, а також наводить приклади заходів та тем, який варто уникати у спілкування з дітьми та дорослими з числа ВПО.
   Завантажити pdf версію можна із сайту ЮНІСЕФ за цим посиланням https://www.unicef.org/ukraine/documents/how-to-help-refugees.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
оновлено online платформу «Довідник безбар'єрності»

  

   В рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, яка передбачає план заходів з 250 ініціатив, розроблено "Довідник безбар'єрності", який на сьогодні доступний у вигляді онлайн платформи, а в подальшому буде випущено в друкованій версії з елементами шрифту Брайля.
  
   На сьогодні платформу оновлено та доповнено інформацією щодо актуальних питання для сімей з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку під час війни.
   Матеріали у новому розділі «Довідника безбар'єрності» викладені на основі співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, українськими й міжнародними експертами, а батьками, що виховують дітей з інвалідністю.
   Тут, зокрема, можна знайти відповіді на такі питання:
   • Як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації?
   • Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього?
   • Як заспокоїти людину старшого віку під час обстрілів?
   • Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття?
   • Як і де дістати ліки людині старшого віку?
   • Як вберегти людину з аутизмом від сенсорного перенавантаження?
   • Як налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце?
   • Куди звертатися батькам дітей із важкими захворюваннями?
   • Як перетнути кордон з дитиною до 18 років?
   • Як допомогти дитині адаптуватися в тимчасовому житлі?
   • Як налагодити комфортний побут дитини з аутизмом на новому місці?
   Платформа розміщена за посиланням: https://bf.in.ua/.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення обласної військової адміністрації інформує:

  

   Війна - це завжди сплеск насильства фізичного та психологічного. У зоні проведення бойових дій фіксують інформацію про численні випадки порушення прав і свобод людей, інциденти маємо і у відносно спокійних областях.
   Для оперативного отримання консультацій, підтримки та допомоги функціонує урядова «гаряча лінія» 15-47. Вона є швидким засобом повідомлення про вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства стосовно дітей, його запобіганню та протидії. Отримати допомогу можна телефоном - стаціонарним або мобільним, а якщо не маєте змоги - залишити звернення на сайті «гарячої лінії», там можна також сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів. Інформацію обробляють цілодобово, дзвінки безкоштовні.
   За номером 15-47 оператори:
   нададуть невідкладну психологічну допомогу або консультацію;
   викличуть екстрену службу;
   забезпечать актуальними контактами загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, роз'яснення про права постраждалих осіб, механізм отримання соціальної, медичної, психологічної, безоплатної правової допомоги та інших необхідних послуг;
   проінформують про право вимагати відшкодування кривдником завданих матеріальних збитків і шкоди здоров'ю.
   Також надається психологічна підтримка заявникам, які телефонують з питань, пов'язаних з воєнними діями.
   «Дзвонити можна і навіть необхідно, якщо особисто людині потрібна допомога або ж вона знає або підозрює, що хтось постраждав. Допомогти може кожен, варто просто не залишатись байдужим, телефон є у більшості людей. Звертатись закликаємо, якщо завдали шкоди Вам або Ви знаєте постраждалих від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі. Надважливо бити на сполох, якщо йдеться про насильство над дітьми, це неприпустимо. Фахівці вислухають Вас, нададуть психологічну підтримку, нададуть необхідну інформацію як діяти, куди варто звернутися за більш спеціалізованою допомогою - як медичною, так і безоплатною правовою, як захистити себе. Якщо під час звернення буде зрозуміло, що необхідно надати термінову допомогу, — допоможуть викликати екстрену службу. Лінія 15-47 -дуже важливий інструмент для соціального захисту, головне — не замовчувати проблему і не проходити повз».
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Петрівсько-Роменська громада отримала підтримку від міжнародних донорів

   У травні міжнародна ініціатива «Shelter Ukraine» оголосила конкурс на надання підтримки соціальних ініціатив з вирішення гуманітарних проблем цивільного населення в умовах війни, до участі в якому були запрошені в тому числі й установи соціального захисту територіальних громад, де проживають внутрішньо переміщені особи.
   Громади Полтавщини, в яких сьогодні знайшли прихисток тисячі переселенців, також не залишились осторонь від можливості поліпшити облаштування та матеріально-технічну базу центрів перебування для ВПО. Відтак, Петрівсько-Роменська громада Миргородського району, в якій на сьогодні проживають майже 700 переселенців – стала першою в області, яка вже отримала матеріальну підтримку за ініціативою «Shelter Ukraine». Відповідно до поданої заявки, гуртожиток сільської ради, в якому проживають внутрішньо переміщені особи, які опинились в складних життєвих обставинах внаслідок військових дій, отримав нову побутову техніку (холодильники, настільні плити, електрочайники, мікрохвильові печі) та електрогенератор на загальну суму понад 190 тисяч гривень.
   Безумовно, це черговий приклад практичної підтримки від іноземних партнерів та зацікавленості громади у зміцненні системи соціального захисту населення і поліпшенні надання соціальних послуг.
  
   Довідково: Міжнародна ініціатива «Shelter Ukraine», що впроваджується організаціями SILab Ukraine, Тепле Місто/Teple Misto та VPLYV, Valores Foundation, у співпраці з Razom For Ukraine об'єднала низку міжнародних донорів задля гуманітарної допомоги України.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Канали зв'язку з питань соціального захисту населення


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Дайджест від Мінсоцполітики розміщено на онлайн платформі «Допомога поруч»

  

   Для громадян України, які були вимушені або планують покинути постійне місце проживання у зв'язку із широкомасштабною військовою агресією проти України, діє онлайн платформа «Допомога поруч», яку доповнено Дайджестом від Мінсоцполітики.
   В один електронний документ зібрано корисну офіційну інформацію про особливості перебування в 154 країнах, яка постійно перевіряється та оновлюється.
   Перейшовши за посиланням https://dopomoga-poruch.com/, користувачі зможуть ознайомитися з офіційними даними щодо допомог, які надаються країнами, зокрема:
   - інформація щодо отримання статусу на території інших держав громадянами України;
   - питання забезпечення житлом;
   - питання забезпечення фінансовою допомогою;
   - медичні та освітні питання;
   - питання та можливості працевлаштування;
   - інформація щодо реєстраційних центрів для переміщених з України осіб та інша корисна інформація.
   Окрім цього платформа має тематичні розділи із загальною інформацією (щодо пунктів пропуску через кордон та митні правила, сервісів з пошуку та бронювання житла, отримання волонтерської допомоги тощо) та електронними ресурсами для розвитку особистості та подолання стресу в умовах війни.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Дайджест #соціальний_захист


 
Дайджест #соціальний_захист


 
Отримання статусу багатодітної сім'ї

  
   Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя. Або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
   До складу багатодітної сім'ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
   Законом України «Про охорону дитинства» (ст.13) визначені пільги, які надаються багатодітним сім'ям. Підтвердженням статусу багатодітної сім'ї є відповідне посвідчення, яке можна отримати звернувшись до управлінь соціального захисту райвійськадміністрацій, виконавчих органів міських районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад територіальних громад і центрів надання адміністративних послуг.
   Посвідчення видаються одному із батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви. Заява для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї подаються одним із батьків за формою, затвердженою Мінсоцполітики, одним із таких способів:
   - у паперовій формі – у разі особистого відвідування структурного підрозділу/виконавчого органу, центру надання адміністративних послуг або надсилання поштою (реєстрованим поштовим відправленням);
   - в електронній формі – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг;
   - в усній формі - у разі особистого відвідування структурного підрозділу/виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг.
   До заяви подаються наступні документи:
   - одна фотокартка розміром 30 х 40 міліметрів;
   - свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про шлюб;
   - копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків;
   - посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах
   - у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України – копія свідоцтва про народження дитини або довідки із закладу освіти, за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено законом та міжнародним договором, та з перекладом на українську мову (вартість перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально);
   - у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу – документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків;
   - копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, для багатодітної сім'ї, яка перемістилася із тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення;
   - у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної, фахової передвищої, вищої освіти – довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років).
   У разі неможливості отримання довідки закладу освіти заявник подає заяву в довільній формі, в якій зазначає відомості щодо навчання його дитини у відповідному закладі освіти. Після припинення/скасування надзвичайного або воєнного стану заявник з метою підтвердження відомостей щодо навчання його дитини, зазначених у заяві, протягом місяця подає довідку про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми.
   Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї.
   Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років.
  
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департаментом соцзахисту населення проведено семінар спільно з Полтавською обласною організацією УТОС

  

   Представники Департаменту соціального захисту населення взяли участь у проведенні семінару «Соціальний захист та соціальне забезпечення осіб з інвалідністю по зору в т.ч. ВПО в умовах військового часу», в рамках якого детально надали роз'яснення щодо процедурних та нормативних змін в питаннях соціального захисту та забезпечення осіб з інвалідністю по зору в умовах військового стану, в тому числі, які мають статус ВПО.
   Проведення інформаційних заходів в черговий раз підкреслює пріоритетність забезпечення ефективності державної політики соціального захисту на місцевому рівні, важливість наближення соціальних послуг до людей, підвищення оперативності їх надання та якості.
   Вичерпні відповіді стосувались зокрема особливостей призначення житлових субсидій та вимоги до порядку подання документів для отримання компенсації за самостійно придбані засоби спілкування та орієнтації, а також проконсультували щодо аспектів обслуговування територіальними центрами осіб з інвалідністю по зору.
   Навчальний семінар, в якому взяли участь понад 30 слухачів, відбувся в рамках проєкту, який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих спільно з громадською спілкою ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю».
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Виплата державних соціальних допомог у липні 2022 року

  


   Органами соціального захисту області забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог для понад 80 тисячам мешканців області.
   Загальна сума нарахувань за липень 2022 року становить 174,7 млн. грн.
   Нарахування здійснено для наступних видів державних соціальних допомог:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
    грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   6-7 липня 2022 року проведено зарахування коштів через банківські установи;
   з 7 по 25 липня - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», згідно графіку доставки.
  
  

 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Як у період війни уникнути загрози потрапляння до сучасного рабства

   Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв'язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім'єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.
   Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.
  
    

 
Департамент соціального захисту населення інформує:
В області розпочата виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за червень 2022 року

  

   Органами соціального захисту населення області постійно вживаються комплексні заходи для своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню.
   За червень 2022 року житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховано 90,6 тис. сімей на загальну суму 29,5 млн грн.
   4 липня 2022 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій.
   5-6 липня 2022 року кошти будуть зараховані на банківські рахунки одержувачів, відкриті в уповноважених банках.
   Одержувачам пільг та субсидій, які отримують відповідну виплату через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», виплата розпочнеться з 5 по 25 липня згідно графіків доставки.
   Згідно законодавства пільги у грошовій безготівковій формі перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 липня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.
   Питання своєчасного нарахування і виплати державних соціальних гарантій перебуває на щоденному контролі в Департаменті соціального захисту населення.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих у Полтавській області!
Отримання допомоги від міжнародних організацій!

   Завдяки тісним зв'язкам України із закордонними партнерами та життєво необхідній підтримці донорських організацій, в рамках реалізації укладених меморандумів, внутрішньо переміщені особи мають змогу отримати грошову допомогу від міжнародних організацій.
   Подати заявку на отримання коштів можуть особи, які знаходяться на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або територіях, на яких відбуваються активні бойові дії, а також внутрішньо переміщені особи через соціальну платформу єДопомога в розділі «Виплати від міжнародних організацій» (https://aid.edopomoga.gov.ua)
   Для цього потрібно заповнити персональні дані та вказати IBAN, міжнародний номер банківського рахунку. Цей номер можна дізнатись в особистому кабінеті або у застосунку Банк, де відкритий банківський рахунок людини.
   Для заповнення заявки необхідні наступні документи про себе та членів сім'ї (дітей та недієздатних осіб):
    ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
    РНОКПП (ІПН)
    Паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;
    Адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
    Ваш номер телефону;
    IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).
  
   Детальні умови участі, подання он-лайн заявки та відслідковування її розгляду, а також контактна інформація організаторів з вирішення технічних питань розмішені за посиланням: https://aid.edopomoga.gov.ua/terms.
   Адміністратор платформи: ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».
   Звертаємо увагу, що всі питання пов'язані з реєстрацією, розглядом документів та прийняттям рішень щодо надання допомоги віднесено до компетенції виключно донорських організацій, які здійснюють фінансування. Установи соціального захисту населення не мають доступу до інформації та не впливають на процедуру розгляду заявок та терміни їх виплат.
   Обсяги допомоги (кількість схвальних заявок) за конкретними категоріями визначені можливостями донорських організацій відповідно до міжнародних меморандумів, які розміщено на сайті https://aid.edopomoga.gov.ua/terms.
   Категорії осіб, які можуть претендувати на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій та за яких умов наведено в графічних матеріалах.
  
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
з 01 липня 2022 р. збільшено розміри державних соціальних допомог, які залежать від прожиткового мінімуму.

  
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 01 липня 2022 року збільшено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення:
    на одну особу – 2 508 грн;
    для дітей віком до 6 років – 2 201 грн;
    для дітей віком від 6 до 18 років – 2 744 грн;
    для працездатних осіб – 2 600 грн;
    для осіб, які втратили працездатність – 2 027 грн;
  
   Розміри державних соціальних допомог збільшилися в середньому від 93,0 грн до 300,0 гривень.
  
   Департаментом соціального захисту населення скоординовано роботу органів соціального захисту населення та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо перерахунку за матеріалами особових справ розмірів наступних видів державних соціальних допомог:
    одиноким матерям;
    малозабезпеченим сім'ям;
    особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю;
    дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
    у зв'язку з вагітністю і пологами;
    особам, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсію;
    на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ гр. внаслідок психічного розладу;
    особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
    фізичним особам, які надають соціальні послуги (згідно постанови КМУ від 29.04.2004 № 558);
    на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
    дітей-сиріт;
  
   Виплата допомог у збільшеному розмірі буде проведена за основними відомостями липня у спосіб, визначений одержувачем, тобто через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" або банківські установи.
   Звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які додаткові документи не потрібно.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО