Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення поширює важливу інформацію щодо протидії та запобіганню домашньому та гендернозумовленому насильству


   Домашнє насильство – наразі одна з найбільш розповсюджених форм порушень прав людини у сучасному суспільстві. На жаль, виклики, які принесла з собою війна, торкнулись та негативно вплинули і на цю сферу.
   Попередження та протидія цим нецивілізованим явищам є одним із пріоритетних завдань соціальної роботи в громаді та одним із напрямів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.
   Департамент соціального захисту населення облвійськадміністрації приділяє особливу увагу сприянню діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, у тому числі постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
   Наразі в області діють: 39 мобільних бригад, 5 денних центрів соціально-психологічної допомоги (Котелевська, Полтавська, Шишацька, Кременчуцька, Пирятинська територіальних громадах) та 5 служб первинного соціально-психологічного консультування (Решетилівська, Миргородська, Семенівська, Щербанівська, Глобинська територіальні громади.)
   Також соціальна підтримка та допомога особам, постраждалим від домашнього насильства надається працівниками 11 центрів соціальних служб, 36 центрів надання соціальних послуг, фахівцями із соціальної роботи 8 територіальних громад.
   Також поширюємо інформацію щодо офіційних способів та каналів зв’язку щодо протидії та запобіганню насильства в сім’ї.
   По-перше, це національні “гарячі лінії”:
   безкоштовна та цілодобова “гаряча лінія” 15-47 (з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей)
   національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з моб.телефонів) 116 123
   єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103
   Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій.
   По-друге, в разі вчинення насильства обов’язково потрібно телефонувати до органів Національної поліції «102» для подальшого отримання необхідного захисту, належного фіксування випадку насильства, перенаправлення до інших суб’єктів взаємодії для отримання комплексної допомоги.
   По-третє, можна зателефонувати до місцевої територіальної громади/районної держадміністрації та повідомити про випадок скоєння насильства над вами або стосовно іншої людини, якщо Ви стали свідком такого випадку. Уповноважена посадова особа (структурний підрозділ) проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, вживає заходів реагування на факти вчинення насильства та надає допомогу постраждалим особам.
   Якщо потрібен безпечний тимчасовий прихисток: цілодобово відкриті двері денних центрів з «кризовими кімнатами» (перебування до 10 днів), притулків (до 90 днів), невідкладних анонімних пунктів медико-психологічної допомоги, соціальних квартир. На кожному з таких закладі є гарантований догляд, включаючи медичний і соціальний.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення взяв участь у обласній зустрічі фахівців в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я ,,Ти як?”


   Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Першою леді Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело життєвої сили на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.
   Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного, що підштовхує до створення системи сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, в морально складних життєвих ситуаціях.
   23 травня Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко взяла участь в щорічній зустрічі фахівців з надання психологічної допомоги Полтавської області в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
   Під час наради було обговорено консолідацію зусиль фахівців з надання психологічної допомоги закладів охорони здоров’я та соціального захисту для реновації системи надання психосоціальних послуг у Полтавській області.
   Зокрема було обговорено заходи та механізми Комплексної психосоціальної підтримки населення та внутрішньо переміщених осіб в області в умовах воєнного стану та важливість психологічної стабілізації та реінтеграції військовослужбовців у мирне життя.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Довідник із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання


   Міністерство соціальної політики інформує про затвердження Генеральним штабом Збройних сил України Довідника із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання (додається).
   У Довіднику зібрано інформацію щодо механізму отримання направлення на лікування, реабілітацію, оздоровлення, проходження військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії, грошового забезпечення військовослужбовців.
   Довідник може бути корисним не лише безпосередньо для військовослужбовців, а також для фахівців, які працюють з військовослужбовцями та їхніми сім’ями, зокрема, надають соціальні послуги та підтримку сім’ям військовослужбовців.
   Поширюємо електронну версію Довідника для використання в роботі органів місцевого самоврядування та надавачів соціальних послуг при роботі з військовослужбовцями, які отримали поранення, травму чи захворювання, та членами їхніх сімей.
  


   Довідник із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання


  Пресслужба
Департаменту соціального захисту
населення Полтавської ОВА

  


 
Департамент соціального захисту населення облвійськадміністрації інформує: сім’ї внутрішньо переміщених осіб отримають грошову допомогу за обласною програмою.


   Полтавщина входить до переліку областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 44 тисячі - це діти.
   З метою надання додаткових соціальних гарантій сім’ям внутрішньо переміщених осіб, які виховують дітей з інвалідністю, в рамках заходів Комплексної програми соціального захисту населення до Дня захисту дітей розпочато виплату разової адресної допомоги.
   Відтак 443 сім’ї зі статусом ВПО отримають до 01 червня 2023 року грошову виплату на загальну суму 1,77 млн. грн.
   Виплата коштів буде здійснена на поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку без додаткового звернення до органів соціального захисту населення на основі інформації, наявної в базах даних та реєстрах.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: Товариством Червоного Хреста України надано підтримку обласному закладу соціального захисту


   На сьогодні співробітництво з міжнародними гуманітарними та благодійними організаціями є не лише показником прогресивної роботи, а й життєво необхідною підтримкою. Завдяки багаторічній налагодженій співпраці Департаменту соціального захисту населення з Товариством Червоного Хреста України, неодноразово установи та громади області отримували гуманітарну допомогу для забезпечення нагальних потреб уразливих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.
   Враховуючи важливість забезпечення соціальної захищеності осіб, які потребують стороннього піклування, в травні 2023 року Товариством Червоного Хреста України надано Горбанівському геріатричному пансіонату ветеранів війни та праці побутову техніку (пральну машину, холодильник, мікрохвильові печі), кухонні набори, ковдри та засоби гігієни.
   Наразі в цьому закладі перебуває 214 підопічних, з них 35 мають статус внутрішньо переміщених осіб, тому поліпшення матеріально-технічної бази закладу, безперечно, є суттєвою підтримкою.
   Користуючись нагодою, від імені Департаменту та адміністрації пансіонату, висловлюємо найщиріші слова подяки голові Полтавської обласної організації ТЧХ України Ірині Аркадіївні Плюсніній за щоденну нелегку роботу, яка є вкрай важливою для кожного мешканця Полтавської області, а особливо для уразливих категорій населення.
   Ваша підтримка та готовність допомогти – є важливим базисом на шляху забезпечення ефективної державної політики соціального захисту та подолання негативних наслідків військових дій.
   Дякуємо за плідну співпрацю.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департаментом соціального захисту населення проведено нараду щодо організації забезпечення соціальними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві


   Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438 врегульовано механізм забезпечення прав потерпілих від нещасного випадку на виробництві на соціальні послуги з догляду і медичні послуг, а також визначено взаємодію Пенсійного фонду України (як установи, відповідальної за виконання функцій соціального захисту осіб, застрахованих за загальнообовʼязковим державним соціальним страхуванням) та територіальної громади, в якій перебувають такі особи.
   З метою організації відповідно роботи в області, Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та Полтавським обласним центром соціальних служб проведено нараду з представниками територіальних громад.
   Відтак до 1 січня 2023 р. потерпілі на виробництві отримували соціальні послуги і спеціальний медичний догляд, в грошовому еквіваленті. Відповідно до нової редакції Закону України «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування» змінено механізм реалізації цього права.
   Відтепер соціальну послугу з догляду вдома, потерпілі на виробництві та особи, які отримали професійні захворювання можуть отримати від наступних надавачів соціальних послуг:
   - юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які є надавачами соціальних послуг та яких внесені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
   - фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі;
   - члени сім’ї потерпілого або іншою особою, якщо потерпілий є особою з інвалідністю I групи або особою, яка не здатна до самообслуговування і потребує постійного стороннього догляду.
   Перший заступник Директора Департаменту Ніна Черняк ознайомила учасників з основними положеннями постанови, зосередила увагу на необхідності своєчасного опрацювання повідомлень щодо потерпілих та проведення відповідної роботи фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками.
   За інформацією Головного управління ПФУ в Полтавській області до територіальних громад направлено 50 повідомлень щодо таких потерпілих.
   Начальник відділу Полтавського обласного центру соціальних служб Світлана Калініченко ознайомила з порядком та особливостями оцінювання потреб потерпілих осіб та складанням відповідного акту.
   Учасники наради обговорили проблемні та технічні питання, пов’язані з реалізацією оновленого механізму відповідно до Постанови.
  


  Пресслужба
Департаменту соціального захисту
населення Полтавської ОВА

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: відбулося засідання обласної спостережної комісії

   19 травня 2023 року під головуванням заступника голови обласної спостережної комісії – першого заступника директора Департаменту Ніни Черняк проведено в онлайн режимі засідання обласної спостережної комісії.
   У засіданні взяли участь члени обласної спостережної комісії, керівники установ виконання покарань Полтавської області та заступник начальника Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань в Полтавській області Андрій Дорошенко, який відмітив про відмінну фінансову підтримку установ виконання покарань області органами виконавчої влади та належну співпрацю із спостережними комісіями.
   За підсумками засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії, яку направлено для виконання.

  


  Пресслужба Департаменту
  


 
Департамент соціального захисту населення поширює інформацію щодо соціальних послуг для потерпілих на виробництві

  

   З метою забезпечення права потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на соціальні послуги з догляду і медичні послуги прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438.
   Постановою визначено механізм надання соціальних послуг, а також взаємодію Пенсійного фонду України (як установи, відповідальної за виконання функцій соціального захисту осіб, застрахованих за загальнообовʼязковим державним соціальним страхуванням) та територіальної громади, в якій перебувають потерпілі на виробництві. До 1 січня 2023 р. потерпілі на виробництві отримували соціальні послуги і спеціальний медичний догляд, в грошовому еквіваленті.
   Відповідно до нової редакції Закону України «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування», право громадян на соціальні послуги та всі страхові виплати збережено повною мірою, натомість змінився механізм реалізації цього права.
   Відтепер, соціальні послуги «догляду вдома» можуть надаватися такими надавачами:
   - юридичними особами та фізичними особами – підприємцями, які є надавачами соціальних послуг та яких внесено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
   - фізичними особами, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі;
   - членом сім’ї потерпілого або іншою особою, якщо потерпілий є особою з інвалідністю I групи або особою, яка не здатна до самообслуговування і потребує постійного стороннього догляду.
   Постановою передбачена можливість компенсації потерпілим, які є особами з інвалідністю I групи або особами, які не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду вартості доглядів, що фактично надавались їхніми членами сім'ї, або іншими особами у січні - квітні цього року в розмірі половини мінімальної заробітної плати за кожен місяць.
   Для отримання соціальних послуг, не має потреби в додатковому зверненні від потерпілого, так як усі такі особи, які потребують догляду, перебувають на обліку в Пенсійному фонді України.
   Крім того, вказаній категорії громадян можуть надаватись медичні послуги, зокрема послуга мобільної паліативної допомоги.
   В рамках міжвідомчої взаємодії, інформація про них надійде до міських, селищних та сільських територіальних громад за місцем перебування потерпілого.
   У свою чергу, місцева громада направить до потерпілого соціального працівника/фахівця із соціальної роботи, який допоможе укласти договір з надавачем послуг, налагодити взаємодію із закладами охорони здоров’я, роз’яснить та допоможе у розв’язанні інших організаційних питань щодо догляду потерпілому.


  Прес-служба
Департаменту соціального захисту населення
Полтавської ОВА

  


 
До уваги внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в Полтавській міській територіальній громаді! 08 травня 2023 року розпочинається прийом документів на розміщення в модульне містечко!

   17 квітня 2023 року розпорядженням начальника Полтавської обласної військової адміністрації № 222 (зі змінами) затверджено Положення про розміщення в тимчасові споруди зі збірних модулів, призначених для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб.
   Положенням визначені Порядок та умови розміщення внутрішньо переміщених осіб, які мешкають в Полтавській міській територіальній громаді, в модульному містечку для тимчасового проживання.
   В модульному містечку можуть бути розміщені:
   - внутрішньо переміщені особи, які перемістились з тимчасово окупованих рф територій України, територій на яких ведуться (велися) бойові дії.
   - внутрішньо переміщені особи, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування відповідних витрат, зокрема через Портал Дія або за умови документального підтвердження від органів місцевого самоврядування.
   Для розміщення в модульному містечку, особі (сім’ї), яка проживає в межах Полтавської міської територіальної громади та має статус внутрішньо переміщеної особи необхідно особисто звернутись до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області та подати заяву з необхідним пакетом документів.
   Перелік документів, які необхідно подати для розміщення в модульному містечку:
   - заява встановленого зразка (заповнюється під час подання документів);
   - копії документів, що посвідчують особу (для представника – копія довіреності);
   - копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (або відповідну відмітку в паспорті громадянина України про відмову від його присвоєння через свої релігійні переконання);
   - копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (далі - ЄБДВПО) та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності). У разі пред’явлення електронної довідки, яка містить відповідні електронні ідентифікатори, уповноважених орган проводить звірку (підтвердження) інформації з ЄБДВПО;
   - копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
   - копії документів, що підтверджують пріоритетність на розміщення в містечку: багатодітна сім’я; сім’я з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії рф.
  
Куди звертатись та подавати документи?

   Прийом документів на розміщення в модульному містечку здійснює Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області за адресою:
   м.Полтава вул. Ціолковського, 47 кім.115.
   Прийом документів здійснюється з понеділка по четвер з 08:00 по 17:00 та в п’֦ятницю з 08:00 до 16:00. Телефон для довідок (0532) 68 12 61

  


  Директор Центру по нарахуванню та здійсненню
соціальних виплат у Полтавській області
Людмила ГРЕЧАНИК