Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення інформує: в Пирятинській громаді запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю

   За підтримки Дитячого Фонду ООН (UNICEF) у відділенні денного перебування Пирятинського центру надання соціальних послуг запрацювала послуга денного догляду для дітей з інвалідністю. Метою запровадження послуги є наявність потреб в підтримці батьків, які виховують таких дітей.
   Серед громад Полтавської області ця послуга запроваджена вперше, що є вагомим внеском в розбудову соціальної сфери та ключовим аспектом підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю.
   У відділені центру для дітей віком від 3 до 18 років створені комфортні умови з метою проведення змістовного та пізнавального дозвілля.
   Соціальна послуга денного догляду дітей з інвалідністю передбачає комплекс заходів, спрямованих на створення умов для забезпечення життєдіяльності отримувача соціальної послуги, що передбачають: соціальну реабілітацію; соціально-трудову адаптацію та організацію дозвілля; участь отримувачів соціальної послуги та членів їхніх сімей, їхніх родичів у вирішенні конкретних соціальних проблем; догляд; навчання батьків отримувача соціальної послуги або осіб, що їх замінюють, які проводяться протягом робочого дня надавача соціальної послуги, але не менше ніж протягом 4 годин на день, без надання місця проживання.
   Зараз така послуга надається для 10 дітей з інвалідністю.
   Також Пирятинський ЦНСП надає наступні соціальні послуги: догляд вдома; догляд стаціонарний; соціальна адаптація; натуральна допомога; транспортні послуги; соціальна реабілітація; соціальний супровід; паліативний догляд; консультування; представництво інтересів; екстрене (кризове) втручання; соціальна профілактика; посередництво; денний догляд, надання притулку; короткотермінове проживання.
   Центр розташований за адресою: м. Пирятин вул. Соборна, 19.
   Контактний телефон: (05358) 3-26-54
   Е-mail: ter_cenpiryatin@ukr.net

  

  
  


  Пресслужба Департаменту
  


 
Представники Департаменту соціального захисту населення взяли участь у робочій зустрічі

  

   26.04.2023 року працівниками Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації у рамках співпраці проведено робочу зустріч з представником Фонду у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Маргаритою Трипольською.
   В ході проведення робочої зустрічі обговорено питання підтримки Фондом у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) територіальних громад області при створенні/розширенні спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та посилення спроможності і ролі територіальних громад у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.
  


  Пресслужба Департаменту
  


 
Представники Департаменту соціального захисту населення отримали подяку від ДП «ІОЦ Мінсоцполітики»

  

   Попри війну, в Україні продовжуються активні процеси цифровізації та діджиталізації, які не оминули й соціальну сферу.
   Відтак, з листопада 2022 року Полтавська область увійшла до переліку 4 областей, включених до пілотного проекту Мінсоцполітики щодо дослідного впровадження Реєстру надавачів юридичних осіб і фізичних-осіб підприємців, як підсистеми Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
   З метою реалізації вказаного проекту для роботи з Реєстром в області визначено 321 користувача, з них: 3 – на обласному рівні, 104 – районного рівня, 214 – на рівні територіальних громад.
   Завдяки системній та злагодженій роботі органів соціального захисту, в області успішно реалізовано процес внесення необхідних даних та щодо 87 установ, закладів та організацій, які надають соціальні послуги, в тому числі й учасника експериментального проєкту Мінсоцполітики по наданню соціальних послуг окремим категоріям ВПО – Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава».
   Крім того, у Полтавській області - одній з перших в Україні, з лютого 2023 року розпочато процес впровадження в дослідну експлуатацію окремих процесів, реалізованих в підсистемі «Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг», в частині, що забезпечує реєстрацію отримувачів соціальних послуг.
   На сьогоднішній день в тестовому середовищі зареєстровано понад 600 звернень щодо надання соціальних послуг.
   За вагомий внесок у розвиток та покращення ЄІССС, плідну співпрацю, старанність, ініціативу та високий професіоналізм в галузі цифровізації соціальної сфери начальник відділу надання соціальних послуг Департаменту Микола Приймак отримав Подяку від ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України».
   Дякуємо за високу оцінку!
  


  Департамент соціального захисту населення
Полтавської ОВА

  


 
Департамент соціального захисту населення поширює важливу інформацію для батьків, які народили дитину за кордоном.

  

   Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» сім’ям, в яких народилась дитина, передбачена виплата допомоги при народженні дитини.
   В області вказану допомогу через органи соціального захисту населення області щомісячно отримує понад 25 тисяч сімей з дітьми.
   Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється: одноразово у сумі 10320 грн., та решта - протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
   Допомога призначається за умови звернення за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців після народження дитини (строк звернення за призначенням допомоги продовжується на період дії карантину та один місяць після дати його відміни).
   Для призначення допомоги (за умови пред’явлення паспорту або іншого документа що посвідчує особу) подаються:
   - заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
   - копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
   Жінки, які мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.
   - банківські реквізити із зазначенням номера банківського рахунку в форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу).
  
   Згідно законодавства подати заяву про призначення допомоги при народженні дитини можливо у два способи:
    звернутися особисто та подати документи у сільській місцевості - до уповноваженої особи територіальної громади, у містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання (перебування), або ЦНАП;
    якщо дитина народилася на території України, заяву також можна подати он-лайн через електронний сервіс https://e-services.msp.gov.ua/ веб-сайту Мінсоцполітики або інтегровані з ним системи з використанням кваліфікованого електронного підпису. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян
  
   З метою реалізації права на отримання допомоги при народженні дитини батьками, які тимчасово перебувають за межами України, постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року №340 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.
   Внесеними змінами врегулювано питання можливості у повоєнний період дистанційного звернення за призначенням допомоги одним із батьків (опікуном) новонародженої дитини (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України).
   Для цього необхідно надіслати до управління соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні заяву та видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення облвійськадміністрації: 26 квітня - Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

   Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.
   Безперечно, для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги, адже понад 18 тисяч мешканців області мають відповідний статус.
   З метою надання додаткових соціальних гарантій вразливим верствам населення, в області забезпечується реалізація заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області (далі – Програма). В рамках Програми у 2023 році на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено 16,4 млн грн.
   Виділені кошти спрямовуються на забезпечення безоплатними ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатним зубопротезуванням, санаторно-курортне лікування громадян, віднесених до 1 категорії, виплату щорічної адресної допомоги дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області, на виплату матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки громадянам, які супроводжують на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю 1 групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Для проведення оздоровчої кампанії вказаної категорії громадян, в рамках Програми з обласного бюджету виділено 3,2 млн. грн.
   У квітні 2023 року за кошти обласного бюджету проведено виплату адресної допомоги 1698 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 10 сім'ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою, на загальну суму 6,8 млн грн.
   З метою вирішення актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаментом соціального захисту облвійськадміністрації підтримується постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями.
   Напрацьовані ініціативи і надалі будуть впроваджуватися через обласну Комплексу програму соціального захисту населення.
   Роз’яснення стосовно соціальних гарантій, передбачених громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна отримати: за телефоном безкоштовної гарячої лінії з питань соціального захисту 0800500620 або звернувшись до відділу з питань соціального захисту осіб з інвалідністю та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації за телефоном (0532)68 12 64.
  

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення Полтавської ОВА інформує: змінено дату проведення щорічної грошової виплати ветеранам війни

  

   Відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в області понад 34 тисячі ветеранів війни та осіб, яким встановлено відповідний статус отримують разову грошову допомогу, яка в попередні роки проводилась до 05 травня.
  20 березня 2023 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань», яким визначено, що виплата щорічної разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань буде проводитись до Дня Незалежності України, тобто 24 серпня.
  Порядок та розміри разової грошової виплати визначаються Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Платформа допомоги врятованим - ключові сервіси підтримки постраждалих внаслідок війни в одному місці

  

   Працює перший і єдиний в Україні онлайн-майданчик з повною інформацією про всі основні сервіси допомоги постраждалим під час війни - Платформа допомоги врятованим.
  На платформі зібрані служби, які надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу.
  Крім того, на сайті є буклети й інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства і вчасно впоратися з ними.
  Також на Платформі є поради психологів Центрів допомоги врятованим, які будуть актуальними для кожного українця в умовах війни, для тих, хто був змушений змінити місце проживання тощо.
  Всі ініціативи, розміщені на платформі, покликані забезпечити підтримку українцям у будь-якому куточку країни, а також за її межами.
  Усі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас представлений на платформі перелік не є вичерпним, тому інші сервіси й організації за бажанням також можуть приєднатися.
  Платформа допомоги врятованим створена з ініціативи Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні
  Посилання на Платформу допомоги: https://www.help-platform.in.ua

  Інформація за даними сайту Міністерства соціальної політики України.
  


 
Інформація для внутрішньо переміщених осіб: про що необхідно повідомляти органи соціального захисту населення

  

   Встановлення статусу внутрішньо переміщеної особи та взяття на облік регламентується Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».
   Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
  
   Відповідно до чинного законодавства внутрішньо переміщена особа зобов’язана, зокрема:
  
   - повідомляти про зміну місця проживання орган соціального захисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання;
   - у разі добровільного повернення до покинутого місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це орган соціального захисту населення за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від’їзду.
  
   Внутрішньо переміщена особа має право подати до уповноваженого органу повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування або про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання через Портал Дія.
  
   Обласна безкоштовна «гаряча лінія» 0-800-500-620
  

 
В рамках Комплексної програми соціального захисту розпочато виплату щорічної разової допомоги постраждалим в наслідок Чорнобильської катастрофи.

  

   26 квітня 1986 року увійшло в історію України як День Чорнобильської трагедії, а з грудня 2016 року Генеральною Асамблеєю ООН ця дата проголошена Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.
   Безперечно, для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги.
   З метою підвищення рівня соціального захисту, надання додаткових соціальних гарантій пільговим категоріям населення, Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації забезпечено реалізацію та супровід заходів обласної Комплексної соціальної програми, відповідно до яких розпочата виплата разової адресної допомоги
   Відтак, зазначену виплату на загальну суму понад 6,8 млн.грн в поточному місця отримають: 1698 дружин (чоловік) померлих громадянин, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою та 10 сімей, у складі яких є діти з інвалідністю, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   Виплата коштів буде здійснена:
   - 12 квітня 2023 року на поточний рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку;
   - з 13 квітня 2023 року - через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" за місцем проживання.
   Проведення виплат здійснено органами соціального захисту населення на основі наявних даних в базах даних без додаткового звернення та подання документів громадянами.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Полтавщина – лідер по використанню Платформи соціальної освіти

  

  

  
   В грудні 2022 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облвійськадміністрації поінформовано представників надавачів соціальних послуг області щодо можливості проходження навчання та підвищення кваліфікації через Платформу соціальної освіти – інноваційного освітнього проєкту Мінсоцполітики.
   Відтак, 247 представників з 63 установ Полтавської області вже зареєстровані та мають доступ до навчальних курсів та матеріалів платформи. Представниками територіальних громад області отримано 442 сертифікати Мінсоцполітики, які підтверджують успішність проходження відповідних курсів.
   Варто відмітити, що це найвищий показник активності роботи з платформою, адже з 1060 користувачів, зареєстрованих по Україні кожен четвертий - це представник Полтавської області.
   Представники органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг та організацій, які працюють у соціальній сфері можуть долучитися до системного навчання та підвищити професійну кваліфікацію через реєстрацію на сайті https://socialacademy.gov.ua
   Вже зараз на платформі доступні навчальні курси: «Організація соціальних послуг в територіальній громаді», «Надання соціальних послуг екстрено (кризово)».
   Також в розділі «Бібліотека» розміщено низку корисних аналітичних матеріалів та відео-презентацій з питань ведення випадку, патронату над дитиною, усиновлення під час воєнного стану, деінституалізації тощо, що стане в нагоді для роботи надавачів соціальних послуг.
   Онлайн-доступ до матеріалів допоможе організувати навчання у будь-який зручний час та в будь-якому місці. У разі успішного засвоєння нових знань і навиків, після проходження онлайн-курсів, учасники навчання отримають сертифікати Міністерства соціальної політики України.
   Навчальна платформа дозволить покращити якість соціальних послуг, які надаються в громадах.
   Онлайн-майданчик також буде корисним і для звичайних громадян, щоб дізнаватися, на яку соціальну підтримку вони мають право, що таке соціальні послуги та як вони надаються. системному навчанню та підвищенню професійної кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг та організацій, які працюють у соціальній сфері.
   Це наразі єдиний в Україні державний онлайн-майданчик для системного навчання та підвищення професійної кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг та організацій, які працюють у соціальній сфері.
   Платформа соціальної освіти створена Міністерством соціальної політики України у співпраці з проєктом Уряду Канади Embassy of Canada to Ukraine SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує:
виплата державних соціальних допомог у квітні 2023 року

  

  
   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області за квітень 2023 року для понад 204,5 тисячі мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 559,1 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    компенсація за продукти харчування ліквідаторам аварії на ЧАЕС;
    допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 6-7 квітня 2023 року - зарахування коштів через банківські установи;
   • з 7 по 25 квітня 2023 року – через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО