Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення поширює інформацію про можливість отримання грошової допомога в рамках Комплексної програми соціального захисту населення

  

  
   Вже не один рік поспіль в області застосовується комплексний підхід до впровадження засад державної політики соціального захисту на регіональному рівні шляхом реалізації Обласної програми, яка є системним та послідовним інструментом по забезпеченню потреб населення в соціальних гарантіях та послугах.
   Відповідно до заходів Програми передбачено надання за рахунок коштів з обласного бюджету одноразової грошової допомоги особам, які отримали поранення, контузії, каліцтва, одержані під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
   Департаментом соціального захисту населення підготовлено інформаційний дайджест щодо можливості отримання грошової допомоги зазначеним категорія Захисників та Захисниць України. Розмір грошової допомоги визначається відповідно до рішення Обласної комісії за результатами розгляду поданих документів.
   Більш детальну інформацію та консультації із зазначеного питання можна отримати за телефоном (0532) 63-09-36.
   На сьогодні Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області є найбільш повним та універсальним інструментом забезпечення місцевих соціальних гарантій, тому реалізація її заходів перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Полтавщина – учасник експериментального проєкту з надання соціальних послуг

   Розвиток соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності – не лише пріоритет діяльності органів соціального захисту області, а й об’єктивна вимога сьогодення.
   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 р. № 248, Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проєкт, в рамках якого 2 санаторія сфери управління Мінсоцполітики отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із цих закладів є Спеціалізований Миргородський санаторій „Слава”, який розташований в Полтавській області.
   Ключовою метою проєкту є забезпечення надання соціальних послуг внутрішньо-переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян, а саме з числа осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та розширення мережі надавачів соціальних послуг. Відповідно до визначених потреб, Санаторій „Слава” зможе надавати внутрішньо переміщеним особам на безоплатній основі наступні найбільш затребувані соціальні послуги, а саме: надання притулку, підтримане проживання та соціальна адаптація. Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься за кошти державного бюджету, а сам експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 р.
   З метою відпрацювання подальшого алгоритму дій, Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко провела он-лайн нараду з представниками органів соціального захисту територіальних громад.
   ,,З урахуванням вкрай стислих термінів на підготовчий етап, головне завдання на сьогодні – оперативно відпрацювати покроковий алгоритм дій та активно включитись до реалізації зазначено проєкту в Полтавській області. Враховуючи, що прийом заяв від осіб буде здійснюватися органами соціального захисту населення територіальних громад всіх областей України, на Полтавську область – як безпосередньо учасника ініціативі, покладається додаткова відповідальність. По-перше, тому що область прийняла найбільшу кількість ВПО, з яких понад 36 тисяч осіб похилого віку та 8,7 тисяч осіб з інвалідністю. По-друге, це пілотна ініціатива з відпрацювання зміни в підході до виділення коштів з державного бюджету за принципом “гроші ходять за людиною”, тобто фінансування буде здійснюватися не на утримання закладу, а на конкретну надану соціальну послугу”, - зазначила під час наради Людмила Корнієнко.
   За результатами проведеного попередньо аналізу, з урахуванням норм Постанови, визначено, що в першу чергу у фокусі уваги як потенційні отримувачі послуг в рамках проєкту є особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають статус ВПО та проживають на базі закладів – місць компактного проживання, зокрема в межах Полтавської територіальної громади. Безперечний пріоритет надається особам, визначених категорій, які перемістились з регіонів активних воєнних (бойових) дій, тимчасово окупованих територій та житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження.
  

  
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення поширює інформацію щодо нового онлайн-майданчику — Платформи допомоги врятованим

  
   За інформацією Міністерства соціальної політики України, 15 березня презентовано єдиний онлайн-майданчик для допомоги врятованим українцям, постраждалим внаслідок війни - Платформу допомоги врятованим https://www.help-platform.in.ua.
   Це перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана повна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Завдяки платформі громадяни зможуть простіше і швидше зв'язатися з потрібним сервісом. Платформа розрахована не лише на постраждалих, а також і на фахівців, які надають їм допомогу. На сайті вже розміщенні рекомендації та посібники по роботі з потерпілими згідно з найкращими міжнародними стандартами.
   Платформа дозволить охопити соціальною підтримкою значно ширше коло людей, які постраждали внаслідок війни. Вона допоможе соціальним працівникам виявляти людей, які потребують допомоги через наслідки війни, надавати їм необхідну підтримку і правильно спрямовувати далі, щоби повною мірою забезпечити права та інтереси людей.
   Сайт також містить інформацію щодо гарячих ліній та каналів зв’язку отримання психологічної підтримки, правової допомоги та також низку презентаційних та навчальних матеріалів, доступних для завантаження.
  

  

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
В Департаменті соціального захисту населення провели нараду по роботі з ЄІССС «Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг»

  

   Завдяки цифровій трансформації технічний супровід надання соціальних послуг стає зручніше, прозоріше та ефективніше як для надавачів соціальних послуг, так і для їх отримувачів.
   З листопада 2022 року Полтавщина ввійшла до переліку областей (разом з Київською, Черкаською та Вінницькою), включених до пілотного проекту Мінсоцполітики щодо дослідного впровадження Реєстру надавачів юридичних осіб і фізичних-осіб підприємців, як підсистеми Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
  Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (World Food Programme).
   З метою впровадження у дослідно-промислову експлуатацію Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг в ЄІСС, в частині введення надавачів соціальних послуг, Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації організовано системну роботу органів соціального захисту області. Станом на 06.03.2023, в області визначено та присвоєно відповідні ролі для роботи з Реєстром 182 користувачам , з них 179 – на рівні територіальних громад.
   10 березня 2023 року Департаментом проведено робочу нараду з заступниками голів територіальних громад (міських селищних, сільських голів) працівниками територіальних громад, визначених відповідальними по роботі Реєстром.
  

   На даний час до Реєстру надавачів соціальних послуг включено 97 установ, закладів та організацій: 14 будинків-інтернатів; Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини; 19 територіальних центрів соціального обслуговування; 36 центрів надання соціальних послуг; Полтавський обласний центр соціальних служб та 11 центрів соціальних служб; 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю; 2 Центри зайнятості; Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради; 7 надавачів соціальних послуг недержавного сектору (громадські, благодійні організації).
   Під час наради, перший заступник Директора Департаменту Ніна Черняк зазначила, що станом на 09.03.2023 року повністю завершили всі етапи щодо внесення необхідної інформації 18 територіальних громад та ще 2 громади частково завершили необхідні процедури; 24 територіальні громади проводять активну роботу з внесення даних по 30 надавачах соціальних послуг та знаходяться на різних етапах.
   Було закцентувано увагу, що 8 громадам (а саме: Новосанжарській, Опішнянській, Щербанівській, Омельницькій, Пришибській, Великобудищанській, Краснолуцькій та Петрівсько-Роменській) необхідно активніше включились в роботу та посилити контроль за реалізацією пілотного проєкту.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у березні 2023 року

  

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області за березень 2023 року для понад 211,8 тисяч мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 553,0 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    компенсація за продукти харчування ліквідаторам аварії на ЧАЕС;
    допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 7-8 березня 2023 року - зарахування коштів через банківські установи;
   • з 8 по 25 березня 2023 року – через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО