Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення поширює інформацію Мінветеранів щодо можливості отримання грошової допомоги

   За інформацією Міністерства у справах ветеранів України за участі Червоного Хреста України розпочато спільний проєкт з підтримки ветеранів, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни шляхом надання грошової допомоги на суму 16 тисяч гривень.
   З 16 лютого 2023 року через платформу https://eveteran.gov.ua/ можна подати заявку на отримання грошової допомоги.
   Покрокова інструкція викладена в інфографіці, а також доступна у відео-форматі за посиланням https://youtu.be/7LGOIzH6_H8.
   Хто може подати заявку на отримання допомоги?
   Проєкт поширюється на повнолітніх громадян України, яким відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи, та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
   Особи з інвалідністю І або ІІ групи внаслідок війни зможуть отримати грошову допомогу одноразово одним платежем на банківський рахунок заявника у розмірі 4 тисячі гривень на місяць. Виплати будуть здійснюватися протягом чотирьох місяців незалежно від отримання ними інших видів допомоги, тобто загальна сума допомоги становить 16 тисяч гривень.
   Детальна інформація щодо проекту розміщена за посилання https://bit.ly/3YSUf9h.
   Звертаємо увагу, що всі питання пов’язані з реєстрацією, розглядом документів та прийняттям рішень щодо надання допомоги віднесено до компетенції виключно установ, відповідальних за реалізацію проєкту. Установи соціального захисту населення не мають доступу до інформації та не впливають на процедуру розгляду заявок та терміни їх виплат.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення поширює важливу інформацію для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей

   В рамках виконання державної бюджетної програми, органами соціального захисту області забезпечується реалізація заходів із професійної адаптації для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей (постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 та від 21 червня 2017 р. № 432).
   Заходи спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
   Фінансування організації та проведення професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та є безкоштовним для отримувача.
   Хто має право на участь в професійній адаптації?
   Право на професійну адаптацію мають:
    особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;
    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени їх сімей;
    члени сімей загиблих (померлих) ветеранів;
    члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
   А також, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування:
    військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби та члени їх сімей;
    військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.
   Куди звертатись за отриманням послуги?
   Прийом заяв для отримання послуг з професійної адаптації здійснюється територіальними органами соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або за місцем фактичного проживання (перебування).
   Перелік необхідних документів, які додаються до заяви:
    копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
    копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність статусу ветерана (члена родини) або копія документа, що підтверджує належність до військовослужбовців (членів родини військовослужбовця);
    копія (сканкопія/фотокопія)свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів родини ветеранів/військовослужбовців).
   Професійна адаптація для вищезазначених категорій осіб здійснюється шляхом організації короткострокових навчальних курсів, спрямованих на підвищення кваліфікації або перепідготовки у закладах професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти різних форм власності, інших суб’єктів освітньої діяльності. Зокрема, здійснюється підготовка та перепідготовка водіїв категорій А, В, С, Д, Е, СЕ, навчання на машиніста бульдозера, слюсаря-ремонтника, електрозварника, курси англійської мови, діловодства, комп’ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну та інші.
   Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
   Після успішного завершення навчання особа отримує документ держаного зразка.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту інформує: членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав розпочато виплату адресної допомоги в рамках Комплексної програми соцзахисту

   На постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення знаходиться питання реалізації Комплексної програми соціального захисту населення.
   Одним із ключових пріоритетів залишається забезпечення обласних соціальних гарантій для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
   До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Афганістану, який відзначається 15 лютого, розпочата виплата разової адресної допомоги в рамках заходів Програми. Грошову допомогу у розмірі 4 тисячі гривень отримає 302 члена сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав на загальну суму 1,2 млн.грн за рахунок коштів обласного бюджету
   Виплата допомоги проведена:
   - 08 лютого 2023 року шляхом зарахування коштів на поточні рахунки, відкриті в установі уповноваженого банку;
   - через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" виплата розпочата з 08 лютого 2023 року.
   За рахунок системної роботи органів соціального захисту населення, всі необхідні нарахування проведено на основі наявних баз даних без необхідності додаткового звернення отримувачів.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у лютому 2023 року

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області за перший період лютого 2023 року для майже 213.9 тисяч мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог та допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання на загальну суму 555,7 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    компенсація за продукти харчування ліквідаторам аварії на ЧАЕС;
    допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання.
   Виплата державних соціальних допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 6-7 лютого 2023 року - зарахування коштів через банківські установи;
   • з 6 по 25 лютого 2023 року – буде проведено розрахунок через виплатні об’єкти
   АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки.
   Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам за лютий 2023 буде проведена Міністерством соціальної політики України після здійснення фінансування.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент інформує: Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України розпочато видачу продуктових ваучерів для уразливих категорій громадян

   За фінансової підтримки Німецького Червоного Хреста, Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України за сприяння обласної військової адміністрації, в м. Полтаві розпочато акцію з видачі ваучерної допомоги особам з інвалідністю І групи та батькам-одинакам з дітьми, які мають інвалідність.
   Ваучер дає змогу людині придбати продукти харчування та предмети першої необхідності у мережі супермаркетів «Сільпо» для покриття базових потреб.
   З метою реалізації вказаного проєкту органами соціального захисту населення та представниками Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України відпрацьовано алгоритм видачі ваучерів.
   Для подальшої підтримки найбільш незахищених категорій населення робота у вказаному напрямку буде продовжена.
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО